.

Wydarzenia

Informacja o pracy Wydziału Geodezji i Katastru

 • 06-02-2023
Ilustracja do informacji: Informacja o pracy Wydziału Geodezji i Katastru

Spotkanie Młodzieżowych Przewodniczących z Wicestarostą Małgorzatą Issel

 • 31-01-2023
Ilustracja do informacji: Spotkanie Młodzieżowych Przewodniczących z Wicestarostą Małgorzatą Issel
31 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach z Wicestarostą Małgorzatą Issel spotkały się Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Powiatu Żarskiego Karolina Pożoga oraz Przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego Anna Maria Wardak.
 
Spotkanie było okazją do pogratulowania Annie Marii Wardak wyboru  na funkcję Przewodniczącej Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego. Najważniejszym tematem wizyty obu Przewodniczących u  Wicestarosty – pełniącej funkcję Opiekunki Młodzieżowej Rady Powiatu Żarskiego – była przyszła wzajemna współpraca Młodzieżowej Rady Powiatu Żarskiego i Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz omówienie dotychczasowych doświadczeń związanych z realizacją różnorodnych inicjatyw podejmowanych przez młodych ludzi. Ustalono również, że podobne rozmowy powinny odbywać się cyklicznie.
 
Przypomnijmy,  Uchwałą Nr XXXI/187/2021 Rady Powiatu Żarskiego z dnia 2 grudnia 2021 r. powołano do życia Młodzieżową Radę Powiatu Żarskiego, która liczy 21 radnych - uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu żarskiego. Sesja inauguracja, podczas której wybrane zostało Prezydium Rady, odbyła się 8 grudnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach. Miesiąc później - 16 stycznia 2023 r. – w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze - zainagurowane zostały obrady Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego, którego przewodniczącą została Anna Maria Wardak.
czytaj dalej

XLI Sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 31-01-2023
Ilustracja do informacji: XLI Sesja Rady Powiatu Żarskiego
31 stycznia 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się XLI Sesja Rady Powiatu Żarskiego.
 W trakcie sesji Rada Powiatu Żarskiego przyjęła sprawozdanie Starosty Powiatu Żarskiego z wykonania uchwał Rady Powiatu i pracy Zarządu Powiatu w okresie między sesjami oraz wysłuchała informacji Przewodniczących Komisji Stałych Rady Powiatu Żarskiego o pracach Komisji w okresie między sesjami. Radni przyjęli również sprawozdanie z pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Żarskim w roku 2022.
 
W trakcie sesji podjęto uchwały:
- w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Żarskiego na 2023r.
- w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Żarskiego na lata 2023-2036.
 
Zapis XLI sesji Rady Powiatu Żarskiego znajduje się na: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/1857/rada-powiatu-w-zarach.htm
czytaj dalej

Witamy ferie!

 • 27-01-2023
Ilustracja do informacji: Witamy ferie!
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
 
Życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych. Niech ten czas wypoczynku dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie po trudach półrocznej pracy, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Korzystajcie z uroków zimy, by po feriach powrócić do pracy pełni nowej energii.
 
Z najlepszymi życzeniami udanego wypoczynku!
Starosta Żarski Józef Radzion
Wicestarosta Małgorzata Issel
czytaj dalej

Spotkanie Wicestarosty Małgorzaty Issel z Wacławem Maciuszonkiem - Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubuskiego

 • 23-01-2023
Ilustracja do informacji: Spotkanie Wicestarosty Małgorzaty Issel z Wacławem Maciuszonkiem - Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubuskiego
23 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach spotkali się Wicestarosta Małgorzata Issel oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Wacław Maciuszonek, aby porozmawiać o obecnej oraz przyszłej współpracy na linii Powiat Żarski – Sejmik Województwa Lubuskiego, w tym o możliwościach pozyskiwania środków unijnych na realizację różnorodnych zadań i programów. Spotkanie stanowiło również okazję do wymiany doświadczeń związanych z powołaniem i działalnością Młodzieżowej Rady Powiatu Żarskiego oraz Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

Serdecznie gratulujemy! Wizyta w Szpitalu Na Wyspie w Żarach

 • 23-01-2023
Ilustracja do informacji: Serdecznie gratulujemy! Wizyta w Szpitalu Na Wyspie w Żarach
23 stycznia 2023 r. Starosta Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel  oraz członek Zarządu Powiatu Żarskiego Tomasz Czajkowski spotkali się̨ z lekarzami, położonymi i pielęgniarkami pracującymi w Szpitalu Na Wyspie w Żarach. Wizyta stanowiła doskonałą okazję do złożenia gratulacji Pani Prezes Jolancie Dankiewicz, Kierownikom Oddziałów Ginekologiczno - Położniczego oraz Noworodkowego, lekarzom, położnym i pielęgniarkom za zajęcie miejsca w pierwszej trójce szpitali w województwie lubuskim w Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku 2022 zorganizowanym przez Fundację Rodzić po Ludzku.
 
Do podziękowań i słów uznania za zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków w tym wyjątkowym czasie dla mam i  nowo narodzonych dzieci  – na ręce Pani Prezes, Kierowników Oddziałów oraz Pielęgniarek Oddziałowych –  przekazane zostały listy gratulacyjne oraz upominkowe kosze.
 
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych lat działalności obfitującej w sukcesy oraz nieustannego zaufania przyszłych mam, dla których Szpital Na Wyspie w Żarach staje się miejscem, gdzie rozpoczynają jedną z najważniejszych podroży w życiu.
 
czytaj dalej

Gratulacje

 • 20-01-2023
Ilustracja do informacji: Gratulacje
Serdecznie gratulujemy Pani Prezes oraz całemu zespołowi lekarzy, położnych i pielęgniarek zajęcia miejsca w pierwszej trójce szpitali w województwie lubuskim w Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku 2022 zorganizowanym przez Fundację Rodzić po Ludzku.
 
Sprostanie kryteriom rankingu oraz zdobycie zaufania pacjentek stanowi z pewnością źródło satysfakcji i dumy dla wszystkich pracowników szpitala. Jesteśmy przekonani, że otrzymane wyróżnienie jest niezaprzeczalnym potwierdzeniem nieustannego rozwoju szpitala oraz zaangażowania całego personelu medycznego w opiekę okołoporodową. Wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim ginekologom, neonatologom, położnym i pielęgniarkom, którzy swoją ciężką pracą budują renomę Oddziałów Ginekologiczno – Położniczego oraz Noworodkowego, co ma swoje odzwierciedlenie w bardzo dobrych opiniach pacjentek, które rodziły w Szpitalu Na Wyspie w Żarach.
 
W tym wyjątkowym dniu składamy – na ręce Pani Prezes – życzenia kolejnych lat działalności obfitującej w sukcesy oraz nieustannego zaufania przyszłych mam, dla których Szpital Na Wyspie w Żarach staje się miejscem, gdzie rozpoczynają jedną z najważniejszych podroży w życiu.
czytaj dalej

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

 • 20-01-2023
Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka
 
 

Spotkanie informacyjne dotyczące pozyskiwania środków finansowych w ramach Subfunduszu rozwoju profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy

 • 19-01-2023
Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjne dotyczące pozyskiwania środków finansowych w ramach Subfunduszu rozwoju profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy
17 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące pozyskiwania środków finansowych w ramach Programu Polityki Zdrowotnej ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Subfunduszu rozwoju profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy.
 
W wydarzeniu, skierowanym do przedstawicieli gmin z tereny Powiatu Żarskiego,  uczestniczyli: Wójt Gminy Tuplice Katarzyna Kromp, sekretarz Gminy Lipinki Łużyckie Jacek Brzeziński, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarach Maria Nowak, kierownik Ośrodka  Pomocy Społecznej w Trzebielu Edyta Konieczyńska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Przewozie Barbara Kicuła, główny specjalista Wydziału Spraw Społecznych w Żarach Joanna Harasim oraz inspektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Lubsku Marika Drewniak.
 
Spotkanie - otworzone przez Wicestarostę Małgorzatę Issel - prowadził przedstawiciel firmy Cogito Med dr Sebastian Łaźniak specjalista z zakresu zdrowia publicznego, który bardzo szczegółowo przedstawił informacje dotyczące kwestii formalnych i merytorycznych dotyczących realizacji programu  przez gminy. W ramach programu wczesnego wykrywania osteoporozy realizowane będą szkolenia oraz bezpłatne pomiary gęstości mineralnej kości  wraz z konsultacjami lekarskimi dla mieszkańców.
czytaj dalej

V Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

 • 18-01-2023
Ilustracja do informacji: V Przegląd Piosenki Obcojęzycznej
17 stycznia 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Żarach odbył się V Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. Na scenie wystąpili uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Żarskiego, którzy zaprezentowali wokalne umiejętności śpiewając utwory w językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim i ukraińskim.
 
Starostwo Powiatowe w Żarach reprezentowali Wicestarosta Małgorzata Issel oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Bartłomiej Kubiak. To kolejna edycja imprezy, mającej na celu popularyzację nauki języków obcych wśród dzieci i młodzieży. Młodzi artyści dostarczyli zebranym niezapomnianych wrażeń, za co zostali nagrodzeni wyróżnieniami i upominkami.
 
Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy występów!
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook