.

Życzenia na Dzień Babci i Dziadka

 • 21-01-2022
Ilustracja do informacji: Życzenia na Dzień Babci i Dziadka

Spotkanie z Dyrekcją oraz nauczycielem zawodu fryzjer z ZSOiT w Żarach

 • 14-01-2022
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Dyrekcją oraz nauczycielem zawodu fryzjer z ZSOiT w Żarach
12 stycznia 2021 r. Wicestarosta Małgorzata Issel przekazała na ręce Arlety Śniateckiej Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żarach oraz Wioletty Macewicz - nauczycielowi praktycznej nauki zawodu fryzjer partię materiałów fryzjerskich dla uczniów pracowni technikum. Sprzęt oraz akcesoria zostały pozyskane przez Beatę Korczyńską - właścicielkę „Studio Beata Korczyńska” w Żarach.
Podczas spotkania poruszano tematy współpracy przy organizacji konkursu młodych talentów fryzjerskich.
Farby i niezbędne akcesoria fryzjerskie będą służyły do ćwiczeń i podnoszenia kwalifikacji fryzjerskich uczniów pracowni technikum.
Dziękujemy za owocną współpracę oraz wkład w rozwój młodzieży

Robocze spotkanie w sprawie linii autobusowej Żary-Łęknica-Żary

 • 14-01-2022
Ilustracja do informacji: Robocze spotkanie w sprawie linii autobusowej Żary-Łęknica-Żary
W Starostwie Powiatowym organizowane są spotkania Starosty Józefa Radziona z włodarzami Gmin Powiatu Żarskiego i przedstawicielami firmy Feniks V Sp. z o.o w sprawie kursów autobusowych i przygotowania wniosku o dofinansowanie linii przewozowej w Powiecie Żarskim w ramach Rządowego Programu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
12.01.2022r. odbyło się kolejne, robocze spotkanie w sprawie kursów na linii komunikacyjnej Żary-Łęknica-Żary. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel, Członek Zarządu i Przewodniczący Komisji Budżetu i Infrastruktury – Tomasz Czajkowski, Burmistrz Łęknicy – Piotr Kuliniak, Wójt Gminy Lipinki Łużyckie – Małgorzata Brzyśkiewicz oraz Wójt Gminy Trzebiel – Tomasz Sokołowski. Firmę Feniks V Sp. z o.o. reprezentowali Prezes Józef Słowikowski oraz Wiceprezes Iwona Kocik.
W czasie spotkania przeanalizowano szczegółowo kursy autobusów na linii Żary-Łęknica-Żary; Starosta i włodarze Gmin przedstawili prezesowi firmy Feniks V Sp. z o.o postulaty mieszkańców w sprawie konkretnych połączeń, godzin odjazdów z poszczególnych miejscowości. Dyskutowano o rentowności i problemach związanych z zawieszeniem niektórych kursów.
Aktualny rozkład jazdy znajduje się na stronie firmy Feniks V Sp. z o.o.
Kolejne spotkanie Starosty z Burmistrzami, Wójtami Gmin Powiatu Żarskiego oraz przedstawicielami firmy przewoźnika zaplanowano na przełomie stycznia i lutego 2022r.

Spotkanie z Prezesem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej

 • 14-01-2022
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Prezesem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej
12.01.2022r. Starosta Józef Radzion spotkał się z Robertem Skowronem Prezesem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. W spotkaniu uczestniczył Radosław Pogorzelec – członek Komisji Krajowej Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN.
W trakcie spotkania poruszono sprawę współpracy przy organizacji imprez sportowych, popularyzacji sportu - szczególnie piłki nożnej.
Wiodącym tematem była sprawa organizacji turnieju eliminacyjnego piłki nożnej UEFA Region’s Cup na terenie Powiatu Żarskiego w czerwcu 2022r.
Jak podkreślił prezes Robert Skowron UEFA Region’s Cup to jedyny w swoim rodzaju turniej, rozgrywany cyklicznie co 2lata, w którym biorą udział najlepsi zawodnicy, którzy nigdy nie grali w profesjonalnym szczeblu. W rozgrywkach, które mają być rozegrane w Żarach, wezmą udział drużyny z województw: Lubuskiego, Dolnośląskiego, Opolskiego i Śląskiego. Zwycięzca awansuje do finału krajowego.
 

Przekazanie materiałów fryzjerskich dla uczniów pracowni technikum ZSOiT

 • 05-01-2022
Ilustracja do informacji: Przekazanie materiałów fryzjerskich dla uczniów pracowni technikum ZSOiT
5 stycznia 2022 r. Beata Korczyńska właścicielka „Studio Beata Korczyńska” przekazała na ręce Wicestarosty partię materiałów i narzędzi fryzjerskich dla uczniów pracowni technikum Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach.
Farby i niezbędne akcesoria będą służyły do ćwiczeń i podnoszenia jakości kształcenia młodych fryzjerów.
 
Dziękujemy za bezinteresowną pracę i działanie wolontariackie na rzecz uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach.  Jesteśmy przekonani, że dalsze współdziałanie zaowocuje wieloma sukcesami przyszłych fryzjerów.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook