Wydarzenia

Trwają wakacyjne remonty w szkołach Powiatu Żarskiego

 • 03-08-2018
Ilustracja do informacji: Trwają wakacyjne remonty w szkołach Powiatu Żarskiego
Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał jeszcze miesiąc.
 
Powiat Żarski wykorzystuje ten czas do przeprowadzana prac remontowo-inwestycyjnych w swoich placówkach oświatowych. Najwięcej zmian zostanie wprowadzonych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żarach. Dzięki tym inwestycjom dzieci i młodzież będą uczyli się w lepszych warunkach.
 
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach realizowane są prace związane z modernizacją warsztatów szkolnych w ramach Lubuskiej Sieci Kształcenia Zawodowego. Zakres prac obejmuje m.in. termomodernizację dachu nad szatnią i spawalnią w budynku warsztatów szkolnych, skuwanie istniejących tynków, wymianę drzwi wejściowych i oświetlenia, doprowadzenie instalacji wodno – kanalizacyjnej do wskazanych miejsc, wymianę armatury sanitarnej oraz wykonanie podwieszanych sufitów. Koszt inwestycji wyniesie 666 tys. 273 zł.
 
Zaawansowane prace remontowe trwają w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, gdzie przebudowywana jest pracownia gastronomiczna. Remont trzech pomieszczeń: obejmuje m.in.: wymianę instalacji elektrycznej oświetlenia, wymianę pionu kanalizacyjnego, doprowadzenie instalacji wodno – kanalizacyjnych, wymianę grzejników, wykonanie wentylacji nawiewno-wywiewnej, demontaż starych drzwi i zamontowanie nowych, ułożenie nowej posadzki, malowanie ścian i sufitów oraz wykonanie nowej okładziny z płytek ściennych.
Koszt inwestycji: 345 000 zł
 
Ponad to w budżecie Powiatu Żarskiego zarezerwowano 289 tys. 100 zł na przeprowadzenie prac remontowych w okresie wakacyjnym oraz powakacyjnym w:
- Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubsku w zakresie wymiany pieca gazowego wraz z przebudową instalacji gazowej i nawiewno-wywiewnej;
- Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku w zakresie remontu dachu budynku sali gimnastycznej wraz z wymianą rynien, remontu daszku nad wejściem ewakuacyjnym do szkoły wraz z wymianą drzwi ewakuacyjnych, a także wymiany ogrodzenia, w tym bramy i furtki;
- Zespole Szkół Technicznych w Lubsku  w zakresie odnowienia szatni dziewcząt, poprawienia bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz wymiany centrali telefonicznej;
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach w zakresie odnowienia ścian i sufitów;
- Zespole Szkół Budowlanych w Żarach w zakresie wykonania instalacji przeciwpożarowej wraz z wymianą hydrantów i wymianą okładziny balustrad
 
czytaj dalej

Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

 • 02-08-2018
Ilustracja do informacji: Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia 2018 r. obchodzona była 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00  na terenie całego Powiatu Żarskiego uruchomione zostały syreny alarmowe upamiętniające poświęcenie i walkę Powstańców Warszawskich. Zabrzmiał również dzwon na wieży kościoła pw. Św. Józefa Oblubieńca w Żarach.
 
Uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, członkowie Kresowego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz mieszkańcy Żar. Powiat Żarski reprezentowała Wicestarosta Małgorzata Issel. Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać powstańczych piosenek w wykonaniu zespołu Mała Tęcza z Olbrachtowa, a po modlitwie złożyć kwiaty i zapalić znicze pod pomnikiem Żołnierza Kresowego.
czytaj dalej

Nowa Rola - Dłużek i granica powiatu - Kumiałtowice, czyli czas na kolejne remonty dróg w Powiecie Żarskim

 • 01-08-2018
Ilustracja do informacji: Nowa Rola - Dłużek i granica powiatu - Kumiałtowice, czyli czas na kolejne remonty dróg w Powiecie Żarskim
1 sierpnia 2018 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć oraz Wicestarosta Małgorzata Issel podpisali  dwie umowy na modernizację infrastruktury drogowej Powiatu Żarskiego. Pierwsza umowa dotyczyła remontu drogi powiatowej nr 1099F na odcinku Nowa Rola  - Dłużek, druga umowa - remontu drogi powiatowej nr 1134F na odcinku granica powiatu – Kumiałtowice oraz drogi powiatowej nr 1133F w Kumiałtowicach. Wykonawcą obu modernizacji będzie Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG, reprezentowane przez właściciela - Pana Ryszarda Kwapiszewskiego.
 
Remont drogi powiatowej nr 1099F na odcinku Nowa Rola – Dłużek o długości około 2480 m przewiduje m.in. uzupełnienie i wyrównanie podbudowy z kruszywa z odtworzeniem nawierzchni, wykonanie jezdni wraz z jej poszerzeniem, podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni, ścięcie i uzupełnienie poboczy z kruszywa, remont istniejących zjazdów oraz wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 
Z kolei droga powiatowa nr 1134 F – od granicy powiatu do Kumiałtowic oraz 1133F w Kumiałtowicach- doczeka się m.in.: modernizacji nawierzchni w technologii beton asfaltowy, podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni oraz ścięcia i uzupełnienia poboczy z kruszywa. Remontowany odcinek będzie miał długość 1540 metrów.
 
Koszt modernizacji drogi na odcinku Nowa Rola  - Dłużek: 1 mln 300 tys. 184,42 zł
Termin wykonania robót: do 30 listopada 2018 r.
 
Koszt modernizacji drogi na odcinku granica powiatu – Kumiałtowice oraz drogi w Kumiałtowicach: 947 tys. 290,28 zł
Termin wykonania robót: do 30 listopada 2018 r.
czytaj dalej

Święto Policji 2018

 • 30-07-2018
Ilustracja do informacji: Święto Policji 2018
27 lipca 2018 r. w sali konferencyjnej żarskiego ratusza odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W imieniu Zarządu i Rady Powiatu Żarskiego -  na ręce p.o. komendanta powiatowego podinsp. Armanda Pisarczyka-Łyczywka - życzenia Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Cywilnym Policji złożył Starosta Żarski Janusz Dudojć. W uroczystościach udział wzięli m.in. insp. Jerzy Głąbowski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., przedstawiciele władz samorządowych, a także służb i instytucji współpracujących z komendą w Żarach.
 
Święto było okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe oraz przyznania nagród, odznaczeń i wyróżnień. W trakcie uroczystości Starosta Janusz Dudojć wręczył funkcjonariuszom okolicznościowe Nagrody Starosty Żarskiego. Otrzymali je: asp. szt. Daniel Śliwka, asp. Marcin Żółkowski, sierż. Agnieszka Morek, st. sierż. Kamil Siemion, st. asp. Katarzyna Wujciów oraz asp. szt. Mariusz Żukowski.
 
Wszystkim odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym policjantom serdecznie gratulujemy.
czytaj dalej

Zaproszenie do udziału w Powiatowym Konkursie na na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

 • 27-07-2018
Ilustracja do informacji: Zaproszenie do udziału w Powiatowym Konkursie na na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy
Informujemy, że 25 sierpnia 2018 r. podczas Dożynek Gminnych w Tuplicach przeprowadzony zostanie Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.
 
Dwa najlepsze spośród wszystkich wieńców z powiatu, wytypowane przez jury, reprezentować będą Powiat Żarski na Dożynkach Wojewódzkich w Babimoście - 9 września 2018 r.
 
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. [pobierz]
czytaj dalej

Zarząd zdecydował! Będą kolejne remonty w szkołach Powiatu Żarskiego

 • 27-07-2018
Ilustracja do informacji: Zarząd zdecydował! Będą kolejne remonty w szkołach Powiatu Żarskiego
23 lipca 2018 r. w trakcie posiedzenia Zarządu Powiatu Żarskiego w składzie: Janusz Dudojć – Przewodniczący Zarządu, Małgorzata Issel – Wiceprzewodnicząca, Marek Femlak – Członek Zarządu, Józef Radzion – Członek Zarządu oraz Edward Skobelski – Członek Zarządu postanowiono przekazać środki finansowe pozyskane w ramach oszczędności oświatowych na remonty szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Żarski.
 
Rezerwy oświatowe umożliwią przeprowadzenie prac remontowych w okresie wakacyjnym i powakacyjnym w następujących szkołach i zakresach:
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubsku wymieniony zostanie piec gazowy wraz z przebudową instalacji gazowej i nawiewno – wywiewnej. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku doczeka się remontu dachu budynku sali gimnastycznej wraz z wymianą rynien, remontu daszku nad wejściem ewakuacyjnym do szkoły wraz z wymianą drzwi ewakuacyjnych, a także wymianą ogrodzenia, w tym bramy i furtki. Prace związane ze zwiększeniem bezpieczeństwa przeciwpożarowego zostaną przeprowadzone w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku oraz w Zespole Szkół Budowlanych w Żarach. Natomiast w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach odświeżone zostaną ściany i sufity.
 
Łączny koszt wszystkich remontów to: 289 100,00 zł
czytaj dalej

Kolejne prace w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach

 • 24-07-2018
Ilustracja do informacji: Kolejne prace w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach
24 lipca 2018 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, Pan Piotr Bogdan Kamiński – Prezes Zarządu oraz Pan Tomasz Gemiński- Członek Zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego JANBUD Sp. z o.o. podpisali umowę na przebudowę warsztatów szkolnych w ramach Lubuskiej Sieci Kształcenia Zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach.
 
W ramach podpisanej umowy termomodernizacji poddany będzie dach nad szatnią i pomieszczeniem socjalno-bytowym oraz spawalnią w budynku warsztatów szkolnych, a także wyremontowana zostanie szatnia i pomieszczenie socjalno – bytowe. Zakres prac remontowych – prócz wymiany poszycia dachowego - obejmował będzie m.in. skuwanie istniejących tynków, wymianę drzwi wejściowych i oświetlenia, doprowadzenie instalacji wodno – kanalizacyjnej do wskazanych miejsc, wymianę armatury sanitarnej oraz wykonania podwieszanych sufitów.
 
Dzisiejsze podpisanie umowy stanowi kolejny etap przebudowy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach. Wcześniejsze prace obejmowały remont i dostosowanie pomieszczeń warsztatowych do najnowocześniejszego sprzętu, zakupionego ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Żarskim” oraz termomodernizację budynku w tym m.in. przebudowę kotłowni, docieplenie budynku oraz budowę schodów z podjazdem i utwardzenie terenu.
 
Termin wykonania robót: 31 sierpnia 2018 r.
Koszt inwestycji: 666 tys. 273 zł
 
czytaj dalej

Święto Policji 2018

 • 24-07-2018
Ilustracja do informacji: Święto Policji 2018
 
 
 

Przebudowa pracowni w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach stała się faktem!

 • 12-07-2018
Ilustracja do informacji: Przebudowa pracowni w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach stała się faktem!
12 lipca 2018 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel oraz Pan Aleksander Buzek – właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno- Usługowo Handlowego podpisali umowę na przebudowę pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach przy ulicy Zielonogórskiej 23.
 
W ramach podpisanej umowy wyremontowane zostaną trzy pomieszczenia. Zakres wykonywanych prac obejmował będzie m.in.: wymianę instalacji elektrycznej oświetlenia, wymianę pionu kanalizacyjnego, doprowadzenie instalacji wodno – kanalizacyjnych, wymianę grzejników, wykonanie wentylacji nawiewno-wywiewnej, demontaż starych drzwi i zamontowanie nowych, ułożenie nowej posadzki, malowanie ścian i sufitów oraz wykonanie nowej okładziny z płytek ściennych.
 
Termin wykonania robót: 20 sierpnia 2018 r.
Koszt inwestycji: 345 000 zł

Narodowy Dzień Ludobójstwa dokonanego przez OUN - UPA

 • 12-07-2018
Ilustracja do informacji: Narodowy Dzień Ludobójstwa dokonanego przez OUN - UPA
11 lipca 2018 r. przy kościele pw. św. Józefa, na Podwalu przy pamiątkowej tablicy upamiętniającej sprawiedliwych Ukraińców, którzy udzielali pomocy ofiarom barbarzyńskiego ludobójstwa oraz na Cmentarzu Komunalnym w Żarach przy Krzyżu Wołyńskim odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystościach Powiat Żarski reprezentowali: Wicestarosta Małgorzata Issel oraz radni: Anna Ślawska, Edward Skobelski, Tomasz Czajkowsk, Tadeusz Płóciennik oraz Kazimierz Drozd.
Małgorzata Issel w swoim wystąpieniu podkreśliła, że wielu mieszkańców powiatu żarskiego to potomkowie Kresowian. W tych rodzinach bolesna pamięć o bestialskich mordach jest żywa.
 
Wicestarosta w imieniu Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia i Radnych Rady Powiatu złożyła podziękowania organizatorom  doktorowi n.med Zbigniewowi  Kopociśkiemu, doktorowi n.med Krzysztofowi Kopocińskiemu oraz Józefowi Tarniowemu – Prezesom organizacji, które dbają o pamięc beststialsko zamordowanych przez OUN-UPA:
Klubu Tarnopolan, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Pld. Wsch. W Żarach, Kresowego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Orląt Lwowskich w Żarach, Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów Oddział w Żarach.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19Galeria zdjęć: Narodowy Dzień Pamięci Ludobójstwa OUN-UPA

 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5