.

1 Maja Święto Pracy

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: 1 Maja Święto Pracy

Spotkanie z Wojewodą Lubuskim.

 • 19-04-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Wojewodą Lubuskim.
19.04.2021r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Józefa Radziona i Członka Zarządu Powiatu Żarskiego Tomasza Czajkowskiego z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem.
Spotkanie dotyczyło planowanych inwestycji, zwłaszcza związanych z infrastrukturą drogową oraz planowanej rozbudowy i modernizacji Szpitala na Wyspie w Żarach.
czytaj dalej

Otwarcie pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych

 • 19-04-2021
Ilustracja do informacji: Otwarcie pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych
19 kwietnia 2021 r. na terenie pływalni Wodnik w Żarach odbył się briefing prasowy Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka w związku z uruchomieniem pierwszego w województwie lubuskim pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych. W konferencji uczestniczyli Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia Piotr Bromber, Prezes Szpitala Na Wyspie w Żarach Jolanta Dankiewicz, Starosta Żarski Józef Radzion oraz Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej.
Wojewoda Lubuski podziękował Staroście oraz pani Burmistrz za zaangażowanie się w realizację Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 poprzez utworzenie dodatkowego punktu w powiecie żarskim. Wojewoda zwrócił uwagę, że dzięki zwiększonej liczbie punktów możliwe będzie wcześniejsze zaszczepienie mieszkańców, co pozwoli na szybszy powrót do normalności.
Przypominamy, że od 19 kwietnia br. na terenie pływalni Wodnik w Żarach przy ul. Telemanna 1 rusza Punkt Szczepień Powszechnych. Punkt będzie pracował w dni powszednie od godz. 14.00 do 18.00. Na wolne terminy będą zapisywane osoby z aktywnymi e-skierowaniami przez centralną e-Rejestrację. Na szczepienia będzie można zapisać się poprzez: infolinię 989 i Internetowe Konto Pacjenta oraz pod numerem telefonu 533 306 898.
czytaj dalej

Dziś 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. #Pamiętamy

 • 19-04-2021

Międzynarodowy Dzień Kombatanta

 • 15-04-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Kombatanta
Składamy wyrazy największego uznania za odwagę i bohaterstwo oraz dziękujemy za krzewienie patriotyzmu w młodych pokoleniach. Życzymy wszelkiej pomyślności i zdrowia, a także satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku wobec Ojczyzny.

Wspólnie dla dobra Powiatu Żarskiego – rozmowy z Posłem na Sejm RP

 • 09-04-2021
Ilustracja do informacji: Wspólnie dla dobra Powiatu Żarskiego – rozmowy z Posłem na Sejm RP
9 kwietnia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona i Członka Zarządu Powiatu Żarskiego Michała Rudnickiego z  Posłem na Sejm RP Łukaszem Mejzą.
Podczas spotkania poruszono szereg problemów ważnych dla obszaru województwa lubuskiego i Powiatu Żarskiego oraz 10 jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład powiatu.
Omówiono tematy :
 1. Finansowania Służby Zdrowia przez Narodowy Fundusz Zdrowia w województwie lubuskim;podkreślono znaczenie ciężkiej pracy wszystkich pracowników szpitali w okresie walki z koronawirusem
 2. Sprawa funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej w okresie pandemii; konieczność uruchomienia programu rządowego wpierającego te placówki w związku z mniejszymi dochodami
 3. Funkcjonowanie oświaty (szkół ponadpodstawowych) w powiecie i jej finansowanie
 4. Potrzeby inwestycyjne w powiecie w zakresie infrastruktury komunikacyjnej (infrastruktura drogowa, KOLEJ +, obwodnice)
 5. Ochrona środowiska i wsparcie działań proekologicznych.
Podkreślono rolę dobrej współpracy i aktywnych działań dla dobra społeczności lokalnej Powiatu Żarskiego.
czytaj dalej

Spotkanie Władz Powiatu z Komendantami Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

 • 08-04-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie Władz Powiatu z Komendantami Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.
8.04.2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona, Wicestarosty Małgorzaty Issel z Lubuskim Wojewódzkim Komendantem OHP Pawłem Cieniuchem,  Zastępcą Wojewódzkiego Komendanta OHP Łukaszem Kaputem, dyrektorem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Zielonej Górze Dorotą Staniuszko oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia Bartłomiejem Kubiakiem.
 
Spotkanie dotyczyło współpracy – możliwości kształcenia uczniów w szkołach branżowych I stopnia w Powiecie Żarskim.
czytaj dalej

Życzenia z Okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

 • 07-04-2021

Życzenia Święta Wielkanocne 2021

 • 01-04-2021
Ilustracja do informacji: Życzenia Święta Wielkanocne 2021

Konsultacje w sprawie programu Kolej +.

 • 26-03-2021
Ilustracja do informacji: Konsultacje w sprawie programu Kolej +.
PROGRAM KOLEJ +
 
26.03.2021 r. Starosta Józef Radzion i Wicestarosta Małgorzata Issel uczestniczyli w wideokonferencji w sprawie konsultacji Programu KOLEJ +.
Do II etapu z województwa lubuskiego zakwalifikowane zostało 7 linii kolejowych.
W konsultacjach przedyskutowano sprawę finansowania wykonywania dokumentacji oraz współfinansowania przez samorządy lokalne (gminy, powiaty ).
W Powiecie Żarskim do II etapu Programu Kolej + zakwalifikowane zostały linie kolejowe nr. 275 Bieniów – Lubsko, Lubsko – Bieniów.
Modernizacja tej linii pozwoli skomunikować Lubsko, Jasień, Gminę Wiejską Żary z dużymi ośrodkami takimi jak Zielona Góra, Poznań, Warszawa, Wrocław.
Do 26.11.2021 r. linie kolejowe muszą być przygotowane i złożone dokumentacje (studium) do Ministerstwa Infrastruktury.
Projekty będą oceniane przez Ministerstwo Infrastruktury i Polskie Linie Kolejowe.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook