.

Wydarzenia

Rozstrzygnięcie konkursu ARiMR "Polska wieś jakiej nie znasz"

Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie konkursu ARiMR "Polska wieś jakiej nie znasz"
29 listopada 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu „Polska wieś jakiej nie znasz” zorganizowanego przez  Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 
Nagrody – w imieniu Prezes ARiMR Haliny Szymańskiej – wręczał Krzysztof Nowakowski - Zastępca Dyrektora Lubuskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Zielonej Górze. W uroczystości udział wzięli Starosta Żarski Józef Radzion, Wójt Gminy Tuplice Katarzyna Kromp oraz Prezes Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego, członek Zarządu Powiatu Żarskiego Tomasz Czajkowski.
 
O wyborze najlepszych prac zdecydowało profesjonalne jury konkursu, które II miejsce przyznało  Panu Ryszardowi Jasińskiemu z Tuplic i jego prezentacji „Chochliki i aniołki w chlebickim parku” oraz wyróżniło Panią Urszulę Kowalczewską z Bieniowa.
 
Główną ideą konkursu „Polska wieś jakiej nie znasz” było przedstawienie polskiej wsi, nie tylko jako miejsca, w którym produkuje się żywność, ale także jako miejsca atrakcyjnego do życia i spędzania wolnego czasu. Konkurs skierowany został do osób, które w swoich miejscach zamieszkania, w swoich wsiach realizują różnego rodzaju niestandardowe i oryginalne działania, ukazujące w atrakcyjny i innowacyjny sposób możliwości spędzania czasu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook