.

Wydarzenia

Uroczysta inauguracja Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Orzeszek” w Żarach

Ilustracja do informacji: Uroczysta inauguracja Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Orzeszek” w Żarach
29 września 2023 r. miała miejsce uroczysta inauguracja działalności Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Orzeszek” w Żarach oraz Centrum Diagnostyczno – Terapeutycznego „SI-gmaMED”. W uroczystości – na zaproszenie Fundacji Pomocy Dzieciom "SI- gma" – uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z terenu Powiatu Żarskiego oraz powiatów sąsiadujących, przedstawiciele kuratorium oświaty, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele instytucji i podmiotów współpracujących przy budowie przedszkola oraz przyjaciele Fundacji. Powiat Żarski reprezentowała Wicestarosta Małgorzata Issel.
 
Podczas przemówienia, Wicestarosta Małgorzata Issel pogratulowała Prezesowi Fundacji Maciejowi Dragańczukowi powstania tak nowoczesnej placówki oraz dziękowała za stworzenie miejsca, w którym dzieci z niepełnosprawnością będą mogły tworzyć, uczyć się, bawić i wzrastać na wartościowych ludzi w duchu zrozumienia oraz wsparcia.
 
Przedszkole „Orzeszek” Fundacji Pomocy Dzieciom „SI-gma” to niepubliczna placówka wychowawczo-dydaktyczna, do której uczęszczają dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, w tym z autyzmem oraz z zespołem Aspergera w wieku od 2 do 8 lat. Fundacja Pomocy Dzieciom "SI-gma" działa na rzecz pomocy osobom, a w szczególności dzieciom z zaburzeniami i opóźnieniem w rozwoju pod względem fizycznym, psychicznym i psychologicznym oraz społecznym.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook