.

Wydarzenia

Obchody 75-lecia 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ

Ilustracja do informacji: Obchody 75-lecia 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ
25 października 2019 r., w Pałacu Książęcym w Żaganiu, 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ obchodził uroczysty jubileusz 75-lecia swojego istnienia. Na zaproszenie dyrektora Szpitala dr. Sławomira Gaika i dr. n. med. Marka Femlaka, w obchodach wzięli udział Starosta Żarski Józef Radzion i Wicestarosta Małgorzata Issel, członkowie Zarządu, Przewodniczący Rady i Radni Rady Powiatu.
 
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kościele Garnizonowym w Żaganiu. Po przemówieniach zaproszonych gości nastąpiła emisja filmu poświęconego historii placówki. Obchody uświetniło wyjątkowe wystąpienie dr. n. med. Zbigniewa Kopocińskiego pt. „Exegi monumentum aere perennius – w hołdzie lekarzom 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach w 75. rocznicę jego powstania”. Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak pamiętając o przeszłości, podkreślił misję lekarzy-założycieli, którzy zbudowali tożsamość Szpitala.
 
Licznie zgromadzeni goście gratulowali osiągnięć Szpitala, a byli i obecni pracownicy związani z placówką otrzymali okolicznościowe wyróżnienia, odznaczenia i gratulacje.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook