Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. składowiska odpadów w Brożku

 • 03-08-2017
Ilustracja do informacji: Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. składowiska odpadów w Brożku
3 sierpnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie robocze Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które poświęcone było omówieniu aktualnej sytuacji w Zakładzie Przetwarzania Odpadów w Brożku, gm. Brody.
 
W spotkaniu udział wzięli: Starosta Żarski Janusz Dudojć, Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Zielonej Górze Pan Mirosław Ganecki i jego zastępca Pan Wojciech Konopczyński, Wójt Gminy Brody Ryszard Kowalczuk i jego zastępca Pan Juliusz Dudziak, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach bryg. Paweł Hryniewicz, Grzegorz Depta - przedstawiciel Deko Proces sp. z o.o. oraz przedstawiciele Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska oraz Wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żarach.
 
W trakcie spotkania Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Zielonej Górze poinformował zebranych, iż kontrole przeprowadzone w Zakładzie Przetwarzania Odpadów w Brożku nie wykazały istnienia bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców oraz dla środowiska. Mirosław Ganecki dodał, że obecnie na terenie Zakładu Przetwarzania Odpadów prowadzony jest bieżący monitoring i kolejna kontrola, która ma na celu wyeliminowanie nieprawidłowości. Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach bryg. Paweł Hryniewicz oznajmił, że na początku września br. Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Żarach przeprowadzi na terenie zakładu kontrolę bezpieczeństwa przeciwpożarowego. O wynikach wszystkich kontroli zostanie poinformowany Wójt Gminy Brody Ryszard Kowalczuk oraz Starosta Żarski Janusz Dudojć.
czytaj dalej

Obchody Godziny "W" w Żarach

 • 02-08-2017
Ilustracja do informacji: Obchody Godziny "W" w Żarach
1 sierpnia 2017 r. – w 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego –przedstawiciele władz samorządowych, członkowie Kresowego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz mieszkańcy Żar zgromadzili się przy kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca, aby uczcić pamięć wszystkich tych, którzy oddali życie walcząc o wolność. Powiat Żarski reprezentowali: Wicestarosta Małgorzata Issel i Radny Powiatu Żarskiego Tadeusz Płóciennik.
 
O godzinie 17.00  na terenie całego Powiatu Żarskiego uruchomione zostały syreny alarmowe upamiętniające poświęcenie i walkę Powstańców Warszawskich. Po okolicznościowych przemówieniach oraz krótkiej modlitwie, Wicestarosta Małgorzata Issel wraz z Radnym Powiatu Żarskiego Tadeuszem Płóciennikiem złożyli kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego, oddając hołd poległym w walkach. Następnie zgromadzeni udali się do Alei Pamięci Narodowej przy ulicy
Szymanowskiego, aby zapalić znicze pod tablicą upamiętniającą poetę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
czytaj dalej

Jak przygotować się i zmniejszyć skutki silnych, huraganowych wiatrów?

 • 01-08-2017
Ilustracja do informacji: Jak przygotować się i zmniejszyć skutki silnych, huraganowych wiatrów?
Pamiętając o wichurze z dnia 19 lipca 2015 r., która uszkodziła ok. 30 budynków (przede wszystkim na terenie miasta Żary i Gminy Żary), spowodowała straty w sieci elektrycznej i w drzewostanie, możemy przygotować się, aby zmniejszyć skutki przyszłych silnych, huraganowych wiatrów.
 
PRZED NADEJŚCIEM SILNYCH WIATRÓW
 1. słuchaj prognozy pogody oraz komunikatów podawanych przez stacje radiowe
  i telewizyjne
 2. sprawdź, czy elementy zewnętrzne na twoim budynku są właściwie umocowane (poszycie dachu, rynny, opierzenia, anteny TV). Wszelkie usterki zgłoś
  do administratora obiektu lub jeśli jesteś właścicielem budynku zabezpiecz we własnym zakresie
 3. sprawdź zamocowanie szyb w oknach oraz zamocowanie parapetów (szyby pęknięte lub źle osadzone zostaną wepchnięte do środka pomieszczenia, a parapet źle osadzony może zostać wyrwany i stanowić potencjalne zagrożenie)
 4. usuń z balkonów (parapetów) wszystko to, co może być porwane przez wiatr
  i stanowić zagrożenie dla otoczenia
 5. umocuj trwale szyldy reklamy, anteny
 6. operatorzy dźwigów budowlanych powinni po zakończeniu pracy na trwale mocować ich wysięgniki
 7. jeśli obok twojego domu rosną drzewa – należy odciąć martwe gałęzie lub uszkodzone i osłabione konary. Obowiązek ten spoczywa na administratorze i właścicielu obiektu
 8. sprawdź stan apteczki pierwszej pomocy i zapas leków, które używasz
 9. pamiętaj, ze dobrze jest mieć radio „na baterie” oraz latarkę, do których możesz dotrzeć nawet po ciemku.
 
W CZASIE SILNYCH WIATRÓW
 1. nie wychodź z domu (obiektu), jeśli to nie jest konieczne
 2. nie parkuj samochodów i nie przebywaj w pobliżu drzew, słupów trakcji elektrycznych, bram wjazdowych, blisko budynków, szyldów, reklam itp. elementów, które mogą stanowić zagrożenie w przypadku ich przewrócenia, uszkodzenia lub porwania przez wiatr
 3. zwiń parasole ogrodowe, w tym parasole w ogródkach lokali gastronomicznych i na targowiskach
 4. pozamykaj okna i drzwi – również na klatkach schodowych. Nie przebywaj w pobliżu oszklonych dużych powierzchni okien i drzwi
 5. upewnij się, że na balkonie (parapecie) nie są pozostawione przedmioty, które mogą spaść lub zostać porwane przez wiatr (np. kwietniki, garnki, itp.)
 6. sprawdź czy domownicy, w szczególności ci najmłodsi są w mieszkaniu
 7. nie wypuszczaj zwierząt na zewnątrz, im też zagraża wichura
 8. jadąc samochodem szczególną ostrożność należy zachować przy wyjeździe z szosy osłoniętej ścianą lasu na otwartą przestrzeń, ponieważ podmuch wiatru może zepchnąć twój samochód z osi drogi na pobocze lub przeciwległy pas ruchu
 9. słuchaj komunikatów radiowych i telewizyjnych oraz przestrzegaj zasad zachowania się w nich przekazywanych
 10. pamiętaj, że silny wiatr może zagłuszać „pracę” złodziei.
 
PO USTĄPIENIU SILNYCH WIATRÓW:
 1. uprzątnij zniszczenia
 2. nie próbuj usuwać zwalonych drzew, które upadły na linie energetyczne; nie dotykaj zerwanych przewodów – mogą być „pod napięciem
 3. uważaj na rozbite szkło, bo możesz się pokaleczyć
 4. o zniszczeniach, uszkodzeniach awariach informuj służby ratownicze
 5. wykonaj zdjęcia zniszczeń, zarówno domu jak i jego wyposażenia (mogą okazać się niezbędne przy ubieganiu się o odszkodowanie czy też pomoc).
czytaj dalej

Uwaga! Nadchodzą upały!

 • 31-07-2017
Ilustracja do informacji: Uwaga! Nadchodzą upały!
W związku z prognozowaną na najbliższe dni falą upałów, z przewidywanymi temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza, przedstawiamy kilka podstawowych informacji, jak radzić sobie w upalne dni.
 
Upały są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem.
 
BEZPIECZNYM ZACHOWANIEM PODCZAS WYSOKICH TEMPERATUR JEST:
 1. unikanie wychodzenia na zewnątrz w najcieplejszej porze dnia (miedzy 10:00 a 17:00)
 2. unikanie nadmiernego nasłonecznienia i opalania
 3. ochrona dzieci przed nadmiernym przegrzaniem, nasłonecznieniem i odwodnieniem
 4. w upalne dni nie zostawiaj w samochodzie dzieci, zwierząt i materiałów łatwopalnych.
 JEŚLI MUSISZ PRZEBYWAĆ NA ZEWNĄTRZ
 1. noś nakrycie głowy i przewiewne obuwie oraz ubranie, a także okulary przeciwsłoneczne
 2. pij regularnie duże ilości płynów
 3. unikaj dużych różnic temperatur między klimatyzowanymi pomieszczeniami, autami, a temperaturą panująca na zewnątrz
 4. utrzymuj chłód w pomieszczeniach - w ciągu dnia zamykaj i zasłaniaj okna po stronie nasłonecznionej, otwieraj okna, gdy temperatura jest niższa, zamykaj drzwi i okna w pomieszczeniach klimatyzowanych
 5. obserwuj reakcje swojego organizmu podczas upałów – w przypadku złego samopoczucia zwróć się o pomoc do lekarz
 6. dbaj o zwierzęta - zabezpiecz je przed bezpośrednim nasłonecznieniem, zapewnij nieograniczony dostęp do wody pitnej.
czytaj dalej

Święto Policji 2017

 • 31-07-2017
Ilustracja do informacji: Święto Policji 2017
28 lipca 2017 r. w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żarach odbyły się obchody 98. rocznicy powołania Policji. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji kom. Macieja Sałka,  w uroczystości udział wzięli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz, Starosta Żarski Janusz Dudojć oraz przedstawiciele władz samorządowych, a także służb i instytucji współpracujących z komendą w Żarach. Święto było okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe oraz przyznania nagród, odznaczeń i wyróżnień.
 
Starosta Żarski Janusz Dudojć wręczył wyróżnionym funkcjonariuszom Nagrody Starosty Żarskiego. Otrzymali je: sierż. sztab. Sylwia Kajak, st. asp. Damian Jaszczuk, st. sierż. Adrian Rezlerski, sierż. szt. Michał Talaga oraz st. asp. Adrian Łaniewski, a następnie, w imieniu całego środowiska samorządowego, podziękował za ofiarną służbę oraz złożył życzenia policjantom. „Dzisiejsza uroczystość to czas podziękowań za trud pełnionych obowiązków, dowód poszanowania Waszej profesjonalnej i pełnej poświęcenia służby oraz możliwość uhonorowania codziennej pracy na rzecz ochrony bezcennych wartości – życia, zdrowia i mienia wszystkich mieszkańców Ziemi Żarskiej” – podkreślił w przemówieniu.
 
Wszystkim odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym policjantom serdecznie gratulujemy.
czytaj dalej

Spotkanie Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia z Katarzyną Kromp - Wójtem Gminy Tulice

 • 21-07-2017
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia z Katarzyną Kromp - Wójtem Gminy Tulice
20 lipca 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć spotkał się z Panią Katarzyną Kromp – Wójtem Gminy Tuplice.
Głównym tematem spotkania było omówienie zakresu oraz przebiegu inwestycji związanej z remontem mostu w Tuplicach, który jest konieczny z uwagi na jego liczne uszkodzenia i deformacje. Dodatkowo podjęto tematy kolejnych inwestycji na terenie Gminy i współpracy na linii Powiat Żarski - Gmina Tuplice.
28 lutego 2017 r. została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej rozbiórki wiaduktu w ciągu drogi powiatowej Ne 1098F w Tuplicach wraz z wykonaniem nowego przejścia gospodarczego i drogi nad przejściem - w nasypie. Wykonawcą dokumentacji technicznej jest firma PROPONTIS Przemysław Marczak z Poznania.
Termin wykonania dokumentacji wraz z przedłożeniem pozwolenia na rozbiórkę i budowę został ustalony na dzień 10 stycznia 2018 r.
Powiat Żarski przystąpi do realizacji inwestycji w 2018 r.
czytaj dalej

Starosta Żarski Janusz Dudojć z wizytą na Ukrainie

 • 17-07-2017
Ilustracja do informacji: Starosta Żarski Janusz Dudojć z wizytą na Ukrainie
7 lipca 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć udał się z wizytą zagraniczną na Ukrainę. W Tarnopolu, gdzie przebywał do 14 lipca, odbył szereg spotkań, podczas których poruszano tematy związane m.in. z:
 
1. KARTĄ POLAKA ORAZ ŚWIADCZENIAMI PIENIĘŻNYMI DLA POSIADACZY KARTY POLAKA
 
ŚWIADCZENIA PIENIĘŻNE DLA POSIADACZY KARTY POLAKA

Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują przepisy ustawy z dnia 15 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o Karcie Polaka (Dz. U. z 2016 r. poz. 2066) oraz ustawy o cudzoziemcach, która wprowadza zmianę sposobu przyznawania i realizacji świadczenia pieniężnego dla posiadaczy Karty Polaka, zamierzających osiedlić się na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Zgodnie z ustawą z dnia 15 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o Karcie Polaka oraz ustawy o cudzoziemcach, wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego składa się do wojewody, do którego został złożony wniosek na pobyt stały na podstawie art. 195 ust 1 pkt 9 ustawy o cudzoziemcach, w terminie do 3 miesięcy od daty złożenia wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt stały. Wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego złożony po upływie tego terminu pozostawia się bez rozpatrzenia.
 
Świadczenie pieniężne przysługuje:
1. osobie, która złoży wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego i spełnia warunki do jego przyznania,
2. małżonkowi, który przebywa z wnioskodawcą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
3. małoletnim dzieciom pozostającym pod władzą rodzicielską wnioskodawcy lub jego małżonka, przebywającym z nim (i) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Świadczenie przysługuje cudzoziemcowi, który posiada Kartę Polaka i złożył wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt stały po dniu 1 stycznia 2017 r. Świadczenie przyznawane jest jednorazowo.
 
Świadczenia pieniężne ustalane jest w kwocie stanowiącej:
1. w okresie pierwszych 3 miesięcy – równowartość 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę, obowiązującego w roku złożenia wniosku o przyznanie świadczenia pieniężnego – na wnioskodawcę i jego małżonka oraz równowartość 50% tej kwoty na każde małoletnie dziecko pozostające pod władzą rodzicielską wnioskodawcy lub jego małżonka;
2. w okresie od 4 do 9 miesiąca – odpowiednio 60% kwot określonych w pkt. 1.
 
W 2017 r. minimalne wynagrodzenie wynosi 2000 PLN.
 
Świadczenia będzie wypłacane w okresach miesięcznych przez starostę wskazanego przez wojewodę w decyzji przyznającej świadczenie pieniężne jako właściwy ze względu na miejsce pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej osoby uprawnionej do świadczenia pieniężnego.
Świadczenia będą wypłacane w formie gotówkowej (w kasie odpowiedniego starostwa powiatowego) lub bezgotówkowej w drodze przelewu na rachunek bankowy wskazany przez wnioskodawcę. 
 
Wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego można pobrać tutaj lub ze strony www.lubuskie.uw.gov.pl w zakładce „Aktualności Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Gorzowie Wielkopolskim”.
 
ULGI ZWIĄZANE Z POSIADANIEM KARTY POLAKA

Posiadacz Karty Polaka może ubiegać się o zwolnienie z opłaty za przyjęcie i rozpatrzenie wniosku o wydanie wizy krajowej w celu korzystania z uprawnień wynikających z posiadania Karty Polaka lub o refundację tej opłaty.
Ponadto posiadacz Karty Polaka ma prawo do:
- zwolnienia z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
- podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej na takich samych zasadach jak obywatele polscy na zasadach określonych w ustawie z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej;
- podejmowania i odbywania studiów, studiów doktoranckich oraz innych form kształcenia, a także uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 lipca 2005 r. -Prawo o szkolnictwie wyższym;
- korzystania z form kształcenia na zasadach określonych w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty;
- korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej w stanach nagłych, w zakresie określonym w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, chyba że umowa międzynarodowa, której Rzeczpospolita Polska jest stroną, przewiduje zasady bardziej korzystne;
- ulgi 37% przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych, na podstawie biletów jednorazowych, na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego;
- bezpłatnego wstępu do muzeów państwowych.
 
Posiadacz Karty Polaka lub osoba, której stwierdzono pochodzenie polskie zgodnie z ustawą o repatriacji, korzysta z pierwszeństwa przy ubieganiu się o pomoc finansową udzielaną osobom fizycznym ze środków budżetu państwa lub budżetów samorządów terytorialnych przeznaczonych na wspieranie Polaków za granicą.
 
Posiadacz Karty Polaka podejmujący studia oraz inne formy kształcenia, a także uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 lipca 2005 r. -Prawo o szkolnictwie wyższym, zachowuje prawo do ubiegania się o stypendia i inną pomoc przewidzianą dla cudzoziemców w odrębnych przepisach.
 
Przyznanie Karty Polaka nie oznacza nabycia polskiego obywatelstwa ani stwierdzenia polskiego pochodzenia w rozumieniu odrębnych przepisów. Karta Polaka nie jest też dokumentem uprawniającym do przekraczania granicy ani do osiedlenia się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 

 2. RYNKIEM PRACY
Starosta Janusz Dudojć rozmawiał o potrzebach rynku pracy na terenie Powiatu Żarskiego, w tym o niedoborze wykwalifikowanych pracowników na lokalnym rynku oraz o trudnościach zarówno polskich pracodawców, jak i ukraińskich pracowników.
 
3. OŚWIATĄ
Obie strony zapewniły o potrzebie i chęci kontynuowania inicjatywy Polsko-Ukraińskiej Wymiany Dzieci i Młodzieży, która znacząco przyczynia się do przełamywania barier i stereotypów kulturowych oraz sprzyja obustronnej wymianie poglądów.
 
4. SŁUŻBĄ ZDROWIA
Omówiono szanse oraz zagrożenia polskiej i ukraińskiej służy zdrowia w perspektywie najbliższych lat. Podkreślono, że na Państwowym Uniwersytecie Medycznym im. Horbaczewskiego w Tarnopolu studiuje wielu Obcokrajowców, w tym Polaków, którzy w przyszłości zasilą szeregi m.in. polskich szpitali.
czytaj dalej

Narodowy Dzień Pamięci Ludobójstwa dokonanego przez OUN - UPA

 • 12-07-2017
Ilustracja do informacji: Narodowy Dzień Pamięci Ludobójstwa dokonanego przez OUN - UPA
11 lipca 2017 r. odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.
W uroczystościach Powiat Żarski reprezentowali: Wicestarosta Małgorzata Issel, Edward Skobelski, Tomasz Czajkowski, Tadeusz Płóciennik.
Organizatorami uroczystości byli: Kresowe Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach, Klub Tarnopolan Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd. Wsch. w Żarach, Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów Oddział w Żarach.
czytaj dalej

Umowa na modernizację stacji diagnostycznej oraz klas w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku podpisana!

 • 06-07-2017
Ilustracja do informacji: Umowa na modernizację stacji diagnostycznej oraz klas w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku podpisana!
5 lipca 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć podpisał umowę z Wacławem Bryczkowskim – właścicielem Zakładu Budowlanego na przeprowadzenie prac remontowych, związanych z dostosowaniem dwóch pomieszczeń dydaktycznych na potrzeby nowoczesnych pracowni do nauki zawodu - logistyka oraz elektronika i elektrotechnika - oraz na modernizację stacji diagnostycznej przy Zespole Szkół Technicznych w Lubsku.
 
W nowo wyremontowanych pracowniach uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku, będą mogli korzystać m.in z: 15 doskonale wyposażanych stanowisk komputerowych, tabletów, nowoczesnej tablicy multimedialnej oraz tablic i materiałów potrzebnych do nauki zawodu w kierunku logistyka. Na przyszłych elektroników i elektrotechników będzie czekał m.in. bezprzewodowy moduł KTS 540, zestaw panelowy umożlwiający naukę umiejętności łączenia, weryfikacji i oceny paramentów podzespołów systemu oświetlenia pojazdów oraz zestaw do nauki elektroniki i elektrotechniki pojazdowej. Koszt specjalistycznego sprzętu to ponad 200 tys. złotych.  Najnowocześniejszy sprzęt został zakupiony z pozyskanych przez Powiat Żarski pieniędzy w ramach projektu Modernizacji Kształcenia Zawodowego.
 
Zakres prac remontowych w pomieszczeniach dydaktycznych obejmuje m.in.: wymianę posadzek, drzwi wewnętrznych, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych, usunięcie zacieków wraz z odgrzybieniem ścian, wykonanie odwodnienia w postaci ścieków korytkowych w miejscu tworzenia się zastoisk wody oraz malowanie pomieszczeń.
 
Modernizacji doczeka się również stacja diagnostyczna w zakresie remontu dachu, w tym wymiany pokrycia dachu na papę termozgrzewalną, wymiany rynien oraz wymiany świetlika dachowego. Roboty wewnętrzne obejmować będą ocieplenie stropodachu wełną mineralną oraz malowanie ścian,  
 
Koszt inwestycji: 130 tys. 995 zł
Termin ukończenia prac: 31 sierpnia 2017 r.
czytaj dalej

Oskar Bojkowski na podium Mistrzostw Polski w wędkarstwie spławikowym

 • 17-07-2017
Ilustracja do informacji: Oskar Bojkowski na podium Mistrzostw Polski w wędkarstwie spławikowym
Z radością informujemy, że słuchacz Szkółki Wędkarskiej koła PZW nr 1 w Lubsku, Mistrz Okręgu ZG 2017, Oskar Bojkowski zajął szóste miejsce w Mistrzostwach Polski w wędkarstwie spławikowym, w kat. U-15, rozegranych na zbiorniku "Zimnym" w  Częstochowie, w dniach 30.06.-02.07.2017 r.
Podczas zawodów opiekę trenerską nad zawodnikiem sprawowali: instruktor Zbigniew Wojtasik i Grzegorz Rutkowski - inspektor szkolenia młodzieży.
Drugi "kadet" reprezentujący Okręg Zielona Góra Marcel Jędraszak (Nowa Sól 5) zajął 31 miejsce, a junior Sebastian Siekierski (Żary 8), w kat. U-20, zajął 42 miejsce.
 
Serdecznie gratulujemy i życzy dalszych sukcesów!
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: sport 1Baner: sport 2Baner: wydarzenia 1Baner: strona główna 1Baner: wydarzenia 2015Baner: OC 1Baner: OC 2Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: oświata 1