Wydarzenia

"Siła jest kobietą" Kongres Kobiet i Piknik Zdrowia w Żarach

Ilustracja do informacji: "Siła jest kobietą" Kongres Kobiet i Piknik Zdrowia w Żarach
2 czerwca 2018 r. w parku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. B. Prusa w Żarach odbył się pierwszy kongres kobiet oraz piknik zdrowia zorganizowany przez Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze. W spotkaniu udział wzięły Marszałek Elżbieta Anna Polak, Wicestarosta Małgorzata Issel, prezes Fundacji „Opiekun Serca” Joanna Brodzik, Posłanka na Sejm RP – Katarzyna Osos, prezes Szpitala Na Wyspie w Żarach Jolanta Dankiewicz, przedstawiciele Urzędu Marszałkowego w Zielonej Górze, zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta.
 
Jednym z głównych punktów wydarzenia była dyskusja o 100-leciu praw kobiet oraz o roli kobiety w społeczeństwie. Nie zabrakło głosów dotyczących aktywności zawodowej kobiet, samoświadomości kobiet oraz miejsca kobiet w polityce.- Choć kobiet w polityce jest dużo to jednak ciągle za mało. Kobiety muszą walczyć, żeby zdobyć zaufanie. Często postrzega się nas jako doskonałe matki i gospodynie, które niekoniecznie potrafią rządzić – podkreślała Wicestarosta Małgorzata Issel. W trakcie debaty glos zabierały Panie, które aktywizują lokalną społeczność wskazując kierunki, w jakich współczesne kobiety powinny się rozwijać.
 
Jednak sobotnie spotkanie to nie tylko dyskusja o poważnych sprawach. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa pokazująca 100 lat walki o prawa kobiet. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z porad specjalistów, badań profilaktycznych, a także wziąć udział w warsztatach np. na temat obecności w mediach społecznościach. Natomiast dzieci mogły wybierać spośród wielu atrakcji w strefie aktywności dziecięcej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5