Wydarzenia

Z lubskimi Seniorami o prawach konsumenta

Ilustracja do informacji: Z lubskimi Seniorami o prawach konsumenta
6 marca 2018 r. w Lubskim Domu Kultury odbyło się spotkanie członków Klubu Seniora z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów – Grzegorzem Chmielewskim. Z fachowej wiedzy Rzecznika skorzystało kilkudziesięciu seniorów. Inicjatorem szkolenia był Starosta Żarski Janusz Dudojć.
 
Spotkanie przeprowadzone w Lubsku miało na celu pokazanie zagrożeń, na jakie narażone są starsze osoby ze strony nieuczciwych przedsiębiorców, a także przybliżenie praw, jakie ma każdy konsument bez względu na wiek. Pan Grzegorz Chmielewski w sposób bardzo przystępny i zrozumiały omówił zawiłości prawa konsumenckiego oraz wyjaśnił, jak dochodzić swoich praw przy reklamacji towarów i usług. Seniorzy, którzy chętnie zadawali pytania oraz dzielili się swoimi doświadczeniami, mieli okazję do rozwiania wątpliwości  dotyczących gwarancji, ubezpieczania zakupów oraz możliwości odstąpienia od umowy zawartej na odległość. W trakcie prelekcji nie zabrakło  przykładów, z którymi Powiatowy Rzecznik Konsumentów miał do czynienia podczas swojej pracy, aby w pełni zobrazować jakie sztuczki stosują sprzedawcy. Nie zabrakło również porad dotyczących sposobów zabezpieczania się przed nieuczciwymi przedsiębiorcami.
 
Na zakończenie spotkania Starosta Janusz Dudojć złożył serdeczne życzenia oraz wręczył, licznie przybyłym Paniom, kwiaty z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kobiet.
 
Przypominamy:
POWIATOWY RZECZNIK KONSUMENTÓW W ŻARACH - Grzegorz Chmielewski
 
PRZYJMUJE INTERESANTÓW:
PONIEDZIAŁKI - godz. 7.00 - 16.00
CZWARTKI - godz. 7.00 - 15.00
 
Starostwo Powiatowe
al. Jana Pawła II 5, pok. 202 (II piętro)
 68-200 Żary
 
Telefon 68 479 0626
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5