Wydarzenia

Wyjątkowy gość w powiatowym Szpitalu Na Wyspie

Ilustracja do informacji: Wyjątkowy gość w powiatowym Szpitalu Na Wyspie
8 grudnia 2017 r. małych pacjentów powiatowego Szpitala Na Wyspie sp. z o.o. spotkała wyjątkowa niespodzianka. Hospitalizowane dzieci odwiedziła znana i lubiana aktorka ????Joanna Brodzik, której towarzyszyli: Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, Prezes Szpitala Na Wyspie Jolanta Dankiewicz oraz Lekarz Naczelny Rafał Kołsut.
-W środę obchodziliśmy Mikołajki, wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia to powinien być czas radosnego oczekiwania, szczególnie dla dzieci. Zaprosiłem Panią Joannę Brodzik na Oddział Dziecięcy powiatowego Szpitala Na Wyspie, aby wspólnie przekazać chorym maluchom i ich rodzicom jak najwięcej pozytywnej energii. Joanna Brodzik, która jest założycielką oraz Prezesem Fundacji ????„Opiekun Serca”, ????chętnie wspiera działania na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych, dlatego pozytywnie odpowiedziała na moje zaproszenie. – mówi Starosta Żarski Janusz Dudojć.
Spotkanie z dziećmi przebiegało w wesołej atmosferze. Oprócz życzeń szybkiego powrotu do zdrowia, wszyscy mali pacjenci otrzymali z rąk Pani Joanna Brodzik pamiątkowe serduszka. Lekarz Naczelny Rafał Kołsut, który jest jednocześnie Kierownikiem Oddziału, oprowadził gości po szpitalnych salach. -- Oddział Dziecięcy Szpitala Na Wyspie jest oddziałem przyjaznym nie tylko hospitalizowanym dzieciom, ale i ich rodzicom. Zależy nam na tym, aby zapewnić pacjentom jak najlepszą opiekę medyczną, a ich opiekunom jak najlepsze warunki pobytowe. Dlatego sale na Oddziale są małe, a każdy opiekun ma zapewnione wygodne miejsce przy dziecku – podkreślał dr Rafał Kołsut. ????
Następnie wszyscy przeszli na Oddział Ginekologiczno – Położniczy, gdzie spotkali się z personelem i pacjentkami szpitala. Były uśmiechy i pamiątkowe fotografie. Joanna Brodzik miała okazję zobaczyć wyremontowane trakty porodowe, które mają charakter przytulnych, domowych pokoi. - Nowoczesny sprzęt, przestrzeń, kąciki rekreacyjne w każdym pomieszczeniu oraz sala do porodów w wodzie, tworzą przyjazną atmosferę dla rodzącej mamy – wskazywała Prezes Szpitala Na Wyspie Jolanta Dankiewicz.
Na zakończenie wizyty, Prezes Szpitala Jolanta Dankiewicz i Lekarz Naczelny Rafał Kołsut oprowadzili zebranych po placu budowy. Goście zostali zapoznali z przyszłym rozmieszczeniem pomieszczeń w nowo wybudowanej części szpitala, gdzie na parterze znajdzie się nowoczesne Centrum Diagnostyczne z laboratorium, pracowniami endoskopowymi, pracownią tomograficzną, pracownią RTG i apteką. Na pierwszym piętrze zostaną ulokowane sale chorych Oddziału Dziecięcego wraz z gabinetem zabiegowym, a na drugim piętrze znajdą się sale chorych dla pacjentek położniczo – ginekologicznych. Będzie tam również dodatkowa sala porodowa i sale zabiegowe. Niewątpliwą atrakcja szpitala będzie atrium z pięknym, słonecznym placem zabaw dla dzieci.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5