.

Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Położnej 2021 r.

 • 05-05-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Położnej 2021 r.

Spotkanie z Wojewodą Lubuskim.

 • 19-04-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Wojewodą Lubuskim.
19.04.2021r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Józefa Radziona i Członka Zarządu Powiatu Żarskiego Tomasza Czajkowskiego z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem.
Spotkanie dotyczyło planowanych inwestycji, zwłaszcza związanych z infrastrukturą drogową oraz planowanej rozbudowy i modernizacji Szpitala na Wyspie w Żarach.
czytaj dalej

Obchody 76. Rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej przez II Armię Wojska Polskiego i 1. Korpus Pancerny na Łużycach w 1945 r.

 • 19-04-2021
Ilustracja do informacji: Obchody 76. Rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej przez II Armię Wojska Polskiego i 1. Korpus Pancerny na Łużycach w 1945 r.
16 kwietnia 2021 r. pod pomnikiem poległych żołnierzy 27. Pułku Piechoty w Przewozie odbyły się uroczystości upamiętniające 76. Rocznicę Forsowania Nysy Łużyckiej, czyli walk II Armii Wojska Polskiego i I Korpusu Pancernego na Łużycach w 1945 roku.
 
W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, dowództwa wojskowego, służb mundurowych oraz mieszkańcy.  Powiat Żarski reprezentowali Starosta Żarski Józef Radzion, Przewodniczący Rady Powiatu Żarskiego Wiktor Kułdosz, Członek Zarządu Tomasz Czajkowski oraz Radny Rady Powiatu Dariusz Dyba.
 
Oprawę uroczystości, jak co roku, zapewniła wojskowa asysta honorowa z 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. generała broni Stanisława Maczka. Po modlitwie za poległych odczytano Apel Pamięci, a po nim na cześć żołnierzy, którzy zginęli podczas forsowania Nysy Łużyckiej oddano salwą honorową.
 
Na zakończenie delegacje władz samorządowych złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy i udały się nad Nysę Łużycką, by oddać cześć bohaterom poprzez symboliczne wrzucenie kwiatów do rzeki.
czytaj dalej

Otwarcie pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych

 • 19-04-2021
Ilustracja do informacji: Otwarcie pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych
19 kwietnia 2021 r. na terenie pływalni Wodnik w Żarach odbył się briefing prasowy Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka w związku z uruchomieniem pierwszego w województwie lubuskim pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych. W konferencji uczestniczyli Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia Piotr Bromber, Prezes Szpitala Na Wyspie w Żarach Jolanta Dankiewicz, Starosta Żarski Józef Radzion oraz Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej.
Wojewoda Lubuski podziękował Staroście oraz pani Burmistrz za zaangażowanie się w realizację Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 poprzez utworzenie dodatkowego punktu w powiecie żarskim. Wojewoda zwrócił uwagę, że dzięki zwiększonej liczbie punktów możliwe będzie wcześniejsze zaszczepienie mieszkańców, co pozwoli na szybszy powrót do normalności.
Przypominamy, że od 19 kwietnia br. na terenie pływalni Wodnik w Żarach przy ul. Telemanna 1 rusza Punkt Szczepień Powszechnych. Punkt będzie pracował w dni powszednie od godz. 14.00 do 18.00. Na wolne terminy będą zapisywane osoby z aktywnymi e-skierowaniami przez centralną e-Rejestrację. Na szczepienia będzie można zapisać się poprzez: infolinię 989 i Internetowe Konto Pacjenta oraz pod numerem telefonu 533 306 898.
czytaj dalej

Dziś 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. #Pamiętamy

 • 19-04-2021

Międzynarodowy Dzień Kombatanta

 • 15-04-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Kombatanta
Składamy wyrazy największego uznania za odwagę i bohaterstwo oraz dziękujemy za krzewienie patriotyzmu w młodych pokoleniach. Życzymy wszelkiej pomyślności i zdrowia, a także satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku wobec Ojczyzny.

Wspólnie dla dobra Powiatu Żarskiego – rozmowy z Posłem na Sejm RP

 • 09-04-2021
Ilustracja do informacji: Wspólnie dla dobra Powiatu Żarskiego – rozmowy z Posłem na Sejm RP
9 kwietnia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona i Członka Zarządu Powiatu Żarskiego Michała Rudnickiego z  Posłem na Sejm RP Łukaszem Mejzą.
Podczas spotkania poruszono szereg problemów ważnych dla obszaru województwa lubuskiego i Powiatu Żarskiego oraz 10 jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład powiatu.
Omówiono tematy :
 1. Finansowania Służby Zdrowia przez Narodowy Fundusz Zdrowia w województwie lubuskim;podkreślono znaczenie ciężkiej pracy wszystkich pracowników szpitali w okresie walki z koronawirusem
 2. Sprawa funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej w okresie pandemii; konieczność uruchomienia programu rządowego wpierającego te placówki w związku z mniejszymi dochodami
 3. Funkcjonowanie oświaty (szkół ponadpodstawowych) w powiecie i jej finansowanie
 4. Potrzeby inwestycyjne w powiecie w zakresie infrastruktury komunikacyjnej (infrastruktura drogowa, KOLEJ +, obwodnice)
 5. Ochrona środowiska i wsparcie działań proekologicznych.
Podkreślono rolę dobrej współpracy i aktywnych działań dla dobra społeczności lokalnej Powiatu Żarskiego.
czytaj dalej

Spotkanie Władz Powiatu z Komendantami Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

 • 08-04-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie Władz Powiatu z Komendantami Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.
8.04.2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona, Wicestarosty Małgorzaty Issel z Lubuskim Wojewódzkim Komendantem OHP Pawłem Cieniuchem,  Zastępcą Wojewódzkiego Komendanta OHP Łukaszem Kaputem, dyrektorem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Zielonej Górze Dorotą Staniuszko oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia Bartłomiejem Kubiakiem.
 
Spotkanie dotyczyło współpracy – możliwości kształcenia uczniów w szkołach branżowych I stopnia w Powiecie Żarskim.
czytaj dalej

Życzenia z Okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

 • 07-04-2021

Życzenia Święta Wielkanocne 2021

 • 01-04-2021
Ilustracja do informacji: Życzenia Święta Wielkanocne 2021
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook