.

Informacje

Kampania społeczna WILCZY BILET

  • 26-08-2024
Pomysłodawcami kampanii społecznej „Wilczy bilet” są: Beata Krupianik - działaczka społeczna na rzecz zwierząt, prezeska fundacji „Karuna”, Dorota Sumińska - weterynarz, propagatorka dobrego traktowania zwierząt oraz Rafał Przybył - burmistrz miasta Wieruszów, społecznik.
 
Spot wyświetli się po kliknięcu na zdjęcie poniżej.
 
 
czytaj dalej

III przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żarskiego - Obręb 0003 miasta Żary ul. Bohaterów Getta, nieruchomość gruntowa oznaczona ewidencyjnie działką nr 80/7 o pow. 0,1289 ha jako inne tereny zabudowane – Bi, zabudowana 3 budynkami ( o pow. zabudowy 64 m2, 68m2, 49m2) wraz z działką oznaczoną ewidencyjnie działką nr 80/3 o pow. 0,0457 ha stanowiącą utwardzoną drogę wewnętrzną do działki 80/7.

  • 09-08-2024
Zarząd Powiatu Żarskiego
Działając na podstawie art. 38 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 344 z późn. zm.)
Ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żarskiego, który odbędzie się w dniu 17.09.2024 r. o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym w Żarach, Aleja Jana Pawła II nr 5, sala nr 108.
 
Położenie i opis nieruchomości, nr działki, powierzchnia:

Obręb 0003 miasta Żary ul. Bohaterów Getta, nieruchomość gruntowa oznaczona ewidencyjnie działką nr 80/7 o pow. 0,1289 ha jako inne tereny zabudowane – Bi, zabudowana 3 budynkami ( o pow. zabudowy 64 m2, 68m2, 49m2 - wolnostojącym budynkiem tlenowni, budynkiem garażowym w zabudowie zwartej z budynkiem prosektorium) wraz z działką oznaczoną ewidencyjnie działką nr 80/3 o pow. 0,0457 ha stanowiącą utwardzoną drogę wewnętrzną do działki 80/7. Budynek garażowy oraz budynek prosektorium kwalifikują się do likwidacji – rozbiórki. Ich stan techniczny wyklucza możliwość dalszej eksploatacji, a zużycie techniczne i sposób użytkowania w przeszłości, wyklucza opłacalność wykonania remontów.
 
Więcej informacji w załączniku.
czytaj dalej

Informacja o projekcie "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie"

  • 24-07-2024
Ilustracja do informacji: Informacja o projekcie "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie"
Instrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
 
Umowa dotyczy powierzenia KARR S.A. oraz DAWG Sp z o.o. zarządzania środkami Funduszu Szczegółowego w ramach Instrumentu Finansowego „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” (Działania 04.01 Europejskie pożyczki na samozatrudnienie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus).
 
Celem Projektu jest zapewnienie wsparcia finansowego, szkoleniowego i doradczego dla osób planujących podjęcie działalności gospodarczej na obszarze województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego.
 
DLA KOGO?
O pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej mogą ubiegać się:
  • bezrobotni;
  • poszukujący pracy, niezatrudnieni i niewykonujący innej pracy zarobkowej;
  • studenci ostatniego roku studiów, niezatrudnieni i niewykonujący innej pracy zarobkowej;
  • poszukujący pracy opiekunowie osób z niepełnosprawnością;
  • poszukujący pracy, których średniomiesięczne przychody z okresu ostatnich trzech miesięcy przed miesiącem złożenia wniosku o pożyczkę nie przekraczały przeciętnego wynagrodzenia;
oraz
  • Osoby, które nie prowadziły działalności gospodarczej i nie pozostawały w okresie zawieszenia wykonywania tej działalności w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.
PRZEZNACZENIE
  • zakup środków trwałych, urządzeń, maszyn, materiałów, towarów i usług, infrastruktury, środków transportu niezbędnych do rozpoczęcia działalności;
  • koszty stałe związane z prowadzeniem działalności do 6 miesięcy od jej podjęcia (np. czynsz, opłaty za wynajem lokalu).
WARUNKI POŻYCZKI
 
Zakres kwotowy:
  • Jednostkowa wartość pożyczki nie może przekroczyć 20-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w dniu podpisania umowy z pożyczkobiorcą.
 
Maksymalny okres spłaty:
  • 84 miesiące, możliwość karencji 12 miesięcy (nie wydłuża okresu kredytowania)
Oprocentowanie:
  • 0,1 stopy redyskonta weksli NBP - 0,58%dla pożyczek na podjęcie działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu żłobka lub klubu dziecięcego z miejscami integracyjnymi lub polegającej na świadczeniu usług rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych w miejscu zamieszkania, w tym usług mobilnych oraz dla poszukujących pracy opiekunów osób z niepełnosprawnościami;
  • 0,25 stopy redyskonta weksli NBP - 1,45%dla pozostałych osób.
Zabezpieczenie
  • Zabezpieczenie – obligatoryjnie weksel in blanco i poręczenie dwóch osób fizycznych (
wiek osoby fizycznej poręczającej spłatę pożyczki nie może przekroczyć 70 lat na dzień złożenia wniosku);
  • Inne zabezpieczenie tj. hipoteka, zabezpieczenie rzeczowe, gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa, poręczenie przez jedną osobę prawną lub fizyczną ustalane są indywidualnie.
Umorzenie
 
Pożyczka na samozatrudnienie podlega jednorazowo umorzeniu w części równej 6-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia, przyjmowanego w wysokości obowiązującej w dniu zawarcia umowy pożyczki, jednak nie wyższej niż 50% wartości pożyczki, na wniosek pożyczkobiorcy.
Z umorzenia mogą skorzystać wyłącznie osoby bezrobotne lub opiekunowie osób z niepełnosprawnością.
 
WYKLUCZENIA
 
Środki z pożyczki NIE MOGĄ być przeznaczone na:
  • finansowanie kosztów osobowych;
  • finansowanie zakupu gruntu niezabudowanego;
  • zakup od współmałżonka, osób pozostających z wnioskodawcą we wspólnym gospodarstwie domowym oraz od najbliższych członków rodziny, tj. rodziców, dziadków, dzieci, rodzeństwa lub przejęcie działalności gospodarczej od współmałżonka oraz najbliższego członka rodziny wnioskodawcy, poprzez jednoczesne odkupienie środków trwałych i obrotowych oraz prowadzenie działalności o tym samym profilu i w tym samym miejscu;
  • zakup środka transportu przeznaczonego do transportu drogowego towarów oraz elementów z nim związanych – w przypadku, gdy działalność gospodarcza będzie dotyczyć drogowego transportu towarów.
SPOSÓB ZŁOŻENIA WNIOSKU
  • Oryginały dokumentów dostarczane osobiście lub przesyłką pocztową
  • Dokumenty z podpisem kwalifikowanym pocztą elektroniczną
  • Dokumenty podpisane i dostarczone przez platformę ePUAP
 
WYKAZ PLACÓWEK
 
Wykaz placówek Partnerów Finansujących:
  1. Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. 1 Maja 27 58-500 Jelenia Góra
  2. Fundacja Przedsiębiorczość (placówka KARR S.A.) Mieszka I nr 13 68-200 Żary
  3. PPH PARTNER Spółka Cywilna Justyna Dolczewska, Damian Dolczewski (placówka KARR S.A.) Zacisze 5 65-775 Zielona Góra
  4. Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. aleja Kasztanowa 3A – 5 53-125 Wrocław
SZKOLENIA I DORADZTWO
 
Doradztwo i szkolenia w ramach Instrumentu Finansowego Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie dostępne są dla:
  • osób ubiegających się o pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej
  • osób, które uzyskały już pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej.
Pożyczkobiorca może skorzystać z usług szkoleniowych i doradczych w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej.
Uzyskanie doradztwa i szkoleń przez pożyczkobiorcę stanowi pomoc de minimis. Pożyczkobiorcy dodatkowo są zobowiązani do wypełnienia karty doradztwa/szkolenia oraz karty oceny doradcy/szkolenia.
 
Zakres szkoleń:
Moduł I
  1. Identyfikacja podstawowych pojęć, np. przedsiębiorstwo, przedsiębiorca, przedsiębiorczość, itp. – identyfikacja własnego pomysłu na biznes.
  2. Zapoznanie z podstawowymi aktami prawnymi regulującymi podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej (Kodeks Pracy, RODO, Konstytucja dla Biznesu).
  3. Zapoznanie z procedurami i dokumentami potrzebnymi do założenia działalności gospodarczej (CEIDG – wypełnianie druków, PKD, itp.).
Moduł II
  1. Prawo podatkowe (Polski Ład), rodzaje podatków, wybór formy opodatkowania „mojego” biznesu oraz ćwiczenia związane z obliczaniem podatków oraz innych obciążeń.
  2. Prawo autorskie.
  3. Przechowywanie i usuwanie danych.
Moduł III
  1. Formy organizacyjno-prawne przedsiębiorstw – ćwiczenia wybór formy organizacyjno-prawnej „mojego” przedsiębiorstwa.
  2. Analiza ryzyk – identyfikacja pojęciowa oraz analiza ryzyka „mojego” przedsięwzięcia, konkurencja.
  3. Człowiek przedsiębiorczy – główne cechy osobowościowe – autodiagnoza.
Moduł IV
  1. Reklama i promocja
  2. Pozyskanie i obsługa klienta
  3. Negocjacje biznesowe
  4. Radzenie sobie ze stresem i konfliktem
Przebieg szkolenia będzie należycie dokumentowany poprzez kartę szkolenia, która stanowi załącznik do dokumentacji projektowej.
 
Pożyczkodawca jest uprawniony do odmowy świadczenia usług doradztwa w przypadku wyczerpania środków przeznaczonych na ich realizację.
 
czytaj dalej

Poszukiwani właściciele pojazdów

  • 03-07-2024
Starosta Powiatu Żarskiego, będący organem właściwym w sprawach usuwania pojazdów usuniętych z drogi w trybie art.130a ustawy Prawo o ruchu drogowym, poszukuje właścicieli samochodów osobowych.
 
 

Poszukiwany właściciel pojazdu

  • 20-06-2024
Ilustracja do informacji: Poszukiwany właściciel pojazdu
Starosta Powiatu Żarskiego, będący organem właściwym w sprawach usuwania pojazdów usuniętych z drogi w trybie art.130a ustawy Prawo o ruchu drogowym, poszukuje właściciela samochodu osobowego.
czytaj dalej

Kursy on-line z Fundacją "Przedsiębiorczość"

  • 12-02-2024
Ilustracja do informacji: Kursy on-line z Fundacją "Przedsiębiorczość"
Fundacja „Przedsiębiorczość” zaprasza na kursy on-line
Wymagania:
  • Osoby z wyższym wykształceniem lub osoby realizujące ostatni semestr nauki w szkole wyższej
  • Osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie woj. lubuskiego
  • osoby bezrobotne, bierne zawodowo, poszukujące pracy
Kursy:
  • Pracownik biurowy
  • Pracownik administracyjno- biurowy
  • Pracownik obsługi klienta
  • Sekretarka
  • Telemarketer
  • Przedstawiciel handlowy
  • Grafik komputerowy
  • Programista
  • Administrator stron internetowych
  • Projektant i administrator baz danych
  • Specjalista ds. zaopatrzenia
  • Specjalista ds. sprzedaży
  • Specjalista ds. PR, reklamy, marketingu i sprzedaży
UWAGA! Ilość miejsc ograniczona.
 
Szczegółowe informacje i zapisy:
Fundacja „Przedsiębiorczość”
ul. Mieszka I 13, Żary
kontakt: 577 750 800 email: szuscicka~@~fundacja~.~zary~.~pl
czytaj dalej

Informacja o godzinach pracy Wydziału Geodezji i Katastru

  • 11-01-2024
Ilustracja do informacji: Informacja o godzinach pracy Wydziału Geodezji i Katastru
 
 

OGŁOSZENIE O ZAMIARZE BEZPOŚREDNIEGO ZAWARCIA UMOWY

  • 01-12-2023
Ilustracja do informacji: OGŁOSZENIE O ZAMIARZE BEZPOŚREDNIEGO ZAWARCIA UMOWY
Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego
 
Na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 oraz art. 22 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. 2022, poz. 1343 z późn. zm.), Powiat Żarski ogłasza zamiar bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
 
1. Nazwa i adres organizatora:
Powiat Żarski Aleja Jana Pawła II 5, 68–200 Żary
 
2.  Przewidywany tryb udzielenia zamówienia:
Bezpośrednie zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1343 z późn. zm.).
 
3. Określenie transportu oraz linii komunikacyjnych:
Transport drogowy – przewóz osób w ramach publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych:
 
1.
Żary – Trzebiel – Łęknica
2.
Żary – Niwica – Łęknica
3.
Żary – Jasień – Lubsko
4.
Żary – Lipsk Żarski – Lubsko
5.
Żary – Górka – Tuplice
6.
Lubsko – Lisia Góra – Tuplice
7.
Żary – Przewóz – Sobolice
8.
Żary – Przewóz, przez: Piotrów, Dąbrowa Łużycka
9.
Żary – Sobolice, przez: Przewóz - Potok
10.
Lubsko – Brody – Jasienica – Lubsko
11.
Lubsko – Zabłocie – Jasień – Lubsko
 
4. Przewidywana data bezpośredniego zawarcia umowy:
 Grudzień 2024 r.
 
5. Przewidywany czas trwania umowy:
Od 1 stycznia 2025 do 31 grudnia 2025 r.
Umowa zostanie zawarta pod warunkiem zawarcia umowy przez organizatora z Wojewodą Lubuskim o dopłatę w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na podstawie ustawy z dnia 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2464 z późn. zm.).
 
6. Miejsce zamieszczenia ogłoszenia:
1) Biuletyn Informacji Publicznej https://bip.wrota.lubuskie.pl/spzary/
2) tablica główna w budynku Starostwa Powiatowego w Żarach
3) strona internetowa https://www.powiatzary.pl/
 
czytaj dalej

Wykaz placówek pomocy dla osób w kryzysie bezdomności na terenie województwa lubuskiego.

  • 02-11-2023

Akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

  • 29-09-2023
Ilustracja do informacji: Akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”
„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” to akcja edukacyjna Krajowej Administracji Skarbowej skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych.

W ramach akcji chcemy pokazać:
 czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach
 zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych
 skutki uzależnień od hazardu
 
Naszym celem jest też uświadomienie rodziców, że jeśli dzieci grają hazardowo, to w dużej mierze wynika to z braku świadomości zagrożeń u dorosłych. Dzieci uczą się różnych zachowań właśnie od nich. Jeśli rodzic sam wie, czym jest hazard, to dziecko również będzie o tym wiedzieć.
czytaj dalej
1 2 3 4
  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook