Uroczyste obchody 15-lecia powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach

 • 17-10-2017
Ilustracja do informacji: Uroczyste obchody 15-lecia powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach
13 października 2017 r., w restauracji Hotelu Chopin w Żarach,  powiatowy Szpital Na Wyspie uroczyście obchodził 15-lecie swojego istnienia. Na zaproszenie prezes szpitala – Pani Jolanty Dankiewicz odpowiedzieli m.in.  Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, członek Zarządu Powiatu Żarskiego – Edward Skobelski, a także personel oraz przyjaciele szpitala.
 
Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań za trud włożony w pracę na rzecz rozwoju szpitala oraz za  zaangażowanie w opiekę nad pacjentami. Następnie Starosta Janusz Dudojć wręczył, zasłużonym pracownikom medycznym powiatowego Szpitala Na Wyspie, odznaczenia honorowe " Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia".
 
Szpital pod nazwą Szpital Na Wyspie Sp. z o.o. rozpoczął działalność w kwietniu 2002 r., w ramach spółki powołanej przez Powiat Żarski, w celu prowadzenia szpitala po zadłużonym samodzielnym publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Podstawowym zadaniem postawionym przez Powiat przed Spółką było zbilansowanie kosztów z przychodami, poprzez przeprowadzenie głębokiej restrukturyzacji szpitala. Zadanie została z powodzeniem zrealizowane.
 
Obecnie Szpital Na Wsypie w Żarach jest jednym z 11 szpitali powiatowych, które znalazły się w tzw. sieci szpitali, dzięki czemu od 1 października 2017 r. - przez kolejne 4 lata -  będzie miał zapewnione budżetowe finansowanie świadczeń medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia.
czytaj dalej

Powiatowy Szpital Na Wyspie ma 15 lat!

 • 13-10-2017
Ilustracja do informacji: Powiatowy Szpital Na Wyspie ma 15 lat!
Szpital Na Wyspie Sp. z o.o. rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2002 r., w ramach spółki powołanej przez Powiat Żarski w celu prowadzenia szpitala po zadłużonym samodzielnym publicznym zakładzie opieki zdrowotnej.
 
Zapraszamy na film, który powstał z okazji 15-lecia spółki. (oglądaj teraz)
czytaj dalej

Podpisanie porozumienia o współpracy 34. Brygady Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego z Powiatem Żarskim

 • 12-10-2017
Ilustracja do informacji: Podpisanie porozumienia o współpracy 34. Brygady Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego z Powiatem Żarskim
12 października 2017 r. podpisano porozumienie pomiędzy 34. Brygadą Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego a Powiatem Żarskim o współpracy na rzecz obronności państwa, wychowania patriotycznego młodego pokolenia Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem popularyzacji historii i tradycji.
Porozumienie zostało podpisane przez Wicestarostę Małgorzatę Issel, reprezentującą Powiat Żarski i Dowódcę 34. Brygady Kawalerii Pancernej płk dypl. Dariusza Lewandowskiego.
czytaj dalej

Nowoczesne wyposażenie dla oddziału wewnętrznego powiatowego Szpitala Na Wyspie

 • 21-03-2017
Ilustracja do informacji: Nowoczesne wyposażenie dla oddziału wewnętrznego powiatowego Szpitala Na Wyspie
20 marca 2017 r. Zarząd Powiatu Żarskiego uroczyście przekazał nowoczesne łóżka, szafki przyłóżkowe, skaner do żył i wózek zabiegowy powiatowemu Szpitalowi Na Wyspie w Żarach. Wyposażenie i sprzęt w postaci skanera będą służyły pacjentom oddziału wewnętrznego. 
Koszt zakupu wyniósł 200 000 zł.
czytaj dalej

Nowy rok szkolny – nowe perspektywy dla uczniów i nauczycieli szkół Powiatu Żarskiego

 • 06-10-2017
Ilustracja do informacji: Nowy rok szkolny – nowe perspektywy dla uczniów i nauczycieli szkół Powiatu Żarskiego
Od 2016 roku w Powiecie Żarskim realizowany jest projekt „Modernizacji kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim”. Program potrwa 6 lat, a jego wartość to około 24 miliony złotych. Projektem zostanie objętych 2300 uczniów, którzy dostaną możliwość uczestniczenia w szkoleniach, kursach, stażach oraz praktykach zawodowych. 78 nauczycieli szkół Powiatu Żarskiego skorzysta z atrakcyjnych form doskonalenia.
 
Oferta bezpłatnego wsparcia doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego w 2017 r.
 
Szkolenia dla nauczycieli:
- Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie,
- Kurs dla kandydatów na instruktorów nauki jazdy,
- Kurs obsługi programu AUTOCAD,
- Instruktor nauki jazdy kategorii T,
- Menedżer gastronomii,
- Kurs lutowania lutem twardy,
- Kurs montażu pomp ciepła,
- Kurs termowizja w budownictwie.
 
Studia podyplomowe:
- Elektrotechnik i elektronik,
- Doradztwo zawodowe,
-  Meneger Turystyki Uzdrowiskowej SPA Wellness,
- Kardy i płace w prawie i praktyce.
 
W roku szkolnym 2017/2018 ok. 90 uczniów skorzysta z dodatkowych kursów przeprowadzonych w ramach projektu „Modernizacji kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim”.
 
Dodatkowe bezpłatne zajęcia dla uczniów:
- Kurs lutowanie twarde – 47 uczniów,
- Kurs spawa TIG – 6 uczniów,
- Kurs spawania Plazma – 10 osób,
- Kurs spawania MIG – 10 uczniów,
- Kurs spawania MAG – 4 osób,
- Kurs prawa jazdy B – 10 osób.
 
Kształcenie zawodowe uczniów i doskonalenie zawodowe nauczycieli na Uniwersytecie Zielonogórskim
- Kurs projektowania terenów zieleni z wykorzystaniem technik CAD,
- Kurs procesy logistyczne w systemie informatycznym klasy ERP.
 
 
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Rozpoczęcie V edycji kursów zawodowych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach

 • 06-10-2017
Ilustracja do informacji: Rozpoczęcie V edycji kursów zawodowych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach
3  października 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć wziął udział w rozpoczęciu V edycji kursów zawodowych organizowanych przez Stowarzyszenie Edukacja i Technika, działające przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Żarach. Kursy będą się odbywały w ramach projektu  „Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Powiecie Żarskim” 
 
W skład kursów, w których uczestniczy ok. 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żarskiego wchodzą m.in.: kursy spawania metodą MAG, MIG, TIG , cięcie plazmą, prawo jazdy kat B  oraz  lutowanie lutem twardym. Kursy będą trwały  ok. 1,5 miesiąca. Po zakończeniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu. Kolejna edycja kursów o tej samej tematyce planowana  jest na druga połowę listopada br.
czytaj dalej

Spotkanie Seniorów z Lubskiego Klubu Seniora ze Starostą Żarskim Januszem Dudojciem

 • 05-10-2017
Ilustracja do informacji: Spotkanie Seniorów z Lubskiego Klubu Seniora ze Starostą Żarskim Januszem Dudojciem
4 października 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć spotkał się z Seniorami z Klubu Seniora działającego przy Lubskim Domu Kultury. Spotkanie stanowiło jedno z cyklu wydarzeń w ramach obchodów Dni Seniora 2017, które co rocznie organizowane są na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.
 
Starosta Żarski Janusz Dudojć, w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Żarskiego, przekazał seniorom kosz pełen słodkości oraz życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha, satysfakcji i spełnienia wszystkich marzeń. Starosta podkreślił, iż Dzień Seniora to szczególne święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.
 
Lubski Klub Seniora powstał z inicjatywy Lecha Krychowskiego w maju 2004 r. Aktualnie Klub zrzesza około 80 członków. Przy Klubie działa chór, kabaret „Zośka” oraz grupa recytatorska. Seniorzy układają własne piosenki, piszą wiersze i występują publicznie, np. podczas Powiatowego Dnia Zdrowia.
czytaj dalej

Dalsze zmiany przy ul. Pokoju w Lubsku!

 • 04-10-2017
Ilustracja do informacji: Dalsze zmiany przy ul. Pokoju w Lubsku!
4 października 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel oraz Edward Karpowicz – właściciel Zakładu Transportowego i Ogólnobudowlanego podpisali umowę na zagospodarowanie ogrodu przy filii Szpitala Na Wyspie oraz Domu Pomocy Społecznej w Lubsku.
 
Po kompleksowej termomodernizacji budynku szpitalnego i  Domu Pomocy Społecznej oraz po renowacji ogrodzenia - przyszedł czas na uporządkowanie i zagospodarowanie przyległego terenu. Roboty budowlane obejmowały będą przebudowę oświetlenia, remont nawierzchni wraz z budową wiaty i obiektów małej architektury. W zakres prac remontowych wchodzi m.in.:  zbudowanie nowego chodnika oraz poszerzanie istniejącego, zakup 12 ławek parkowych, koszy na świeci oraz altany, a także wymiana oświetlenia na energooszczędne oświetlenie typu LED.
 
Termin wykonania prac: 15 grudnia 2017 r.
Koszt inwestycji: 119 tys. 970 zł
czytaj dalej

Stacja diagnostyczna przy Zespole Szkół Technicznych wyremontowana!

 • 04-10-2017
Ilustracja do informacji: Stacja diagnostyczna przy Zespole Szkół Technicznych wyremontowana!
3 października 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć wraz z Wykonawcą - Wacławem Bryczkowskim przyglądali się zakończonym pracom remontowym w stacji diagnostycznej przy Zespole Szkół Technicznych w Lubsku.
 
Prace związane z remontem podstawowej stacji kontroli pojazdów obejmowały m.in.:  remont dachu, w tym wymianę pokrycia dachu na papę termozgrzewalną, wymianę rynien oraz wymianę świetlika dachowego oraz malowanie farbą olejną elementów metalowych komina, drabinki i okuć. Natomiast prace wewnątrz stacji polegały m.in. na ociepleniu stropodachu, malowaniu ścian, grzejników i instalacji c.o. oraz wymianie posadzki.
 
Koszt inwestycji wyniósł: 54 tys. 050 zł.
czytaj dalej

Powiatowy Dzień Zdrowia

 • 02-10-2017
Ilustracja do informacji: Powiatowy Dzień Zdrowia
30 września 2017 r. na Zamku Kotwiczów - terenie Domu Pomocy Społecznej w Lubsku odbył się pierwszy Powiatowy Dzień Zdrowia, którego pomysłodawcą i głównym inicjatorem był Starosta Żarski Janusz Dudojć. Dzięki szczególnej gościnności dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lubsku – Wioletty Kuźmińskiej oraz współpracy z prezesem powiatowego Szpitala Na Wyspie Sp z o.o. w Żarach – Jolantą Dankiewicz, Lekarzem Naczelnym Szpitala Na Wyspie – Rafałem Kołsutem oraz Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Lubsku mieszkańcy Powiatu Żarskiego, a w szczególności mieszkańcy Lubska mieli okazję skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich udzielanych przez specjalistów z dziedziny pediatrii oraz chorób wewnętrznych. 
 
Wydarzeniu przyświecało hasło: „Przyjdź, zbadaj się i baw!”. Na zamkowym dziedzińcu wszyscy chętni mogli zmierzyć ciśnienie, określić poziom cukru we krwi oraz poznać poprawny sposób badania piersi w ramach comiesięcznej samokontroli – szkolenie przeprowadzały Panie z lubskiego Klubu Amazonek. Na stoisku prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia pełnoletni uczestnicy Powiatowego Dnia Zdrowia mieli możliwość założenia konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Z tej sposobności skorzystało aż 40 osób!
 
Najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych uczestników Powiatowego Dnia Zdrowia. Nauka poprawnego szczotkowania zębów przy użyciu modelu szczęki, instruktaż udzielania pierwszej pomocy przeprowadzony przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz gry i zabawy przygotowane przez pracowników kulturalno-oświatowych Domu Pomocy Społecznej cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród dzieci. Na Powiatowym Dniu Zdrowia nie mogło zabraknąć stoiska plastycznego, punktu malowania twarzy oraz stoiska z watą cukrową i popcornem prowadzonego przez przedstawicieli Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubsku. Tradycyjnie ścianka wspinaczkowa przyciągała amatorów aktywnego wypoczynku w każdym wieku.
 
W przepięknym przyzamkowym parku swój występ artystyczny zaprezentował Kabaret „Zośka” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lubska, a następnie rozbrzmiały wesołe przyśpiewki wykonywane przez zespół śpiewaczy „Jutrzenka” z Olbrachtowa oraz zespół „Barwy” działający przy Klubie Seniora w Lubsku. Było gwarno i wesoło! Na wszystkich strudzonych tańcami, grami i zabawami czekał talerz ciepłej, pysznej grochówki.
Na naszych gości czekała jeszcze jedna, wielka niespodzianka. Chętni mieli okazję do zwiedzenia zabytkowej wieży zegarowej zamku. Atrakcja nie lada, gdyż przewodnikiem po zegarowej wieży był pan Piotr Orzechowski, który z własnej inicjatywy podjął się renowacji zegara. Jak na pasjonata przystało, pan Orzechowski samodzielnie wykonał ponad 40 brakujących lub zepsutych części, dzięki czemu po ponad roku wytężonej pracy zegar został ponownie uruchomiony.
 
Aby Powiatowy Dzień Zdrowia mógł się odbyć potrzebna była praca wielu osób. Serdecznie dziękujemy: pani dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lubsku – Wioletcie Kuźmińskiej, wszystkim pracownikom i mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej za gościnność i ogrom pracy włożony w przygotowania. Dzięki Waszemu zaangażowaniu Zamek prezentował się niezwykle pięknie, a atrakcje cieszyły małych i dużych odwiedzających. Dziękujemy pani prezes Szpitala Na Wyspie Sp. z o.o. – Jolancie Dankiewicz, Lekarzowi Naczelnemu – Rafałowi Kołsutowi, lekarzom: Krzysztofowi Ciesielskiemu i Maciejowi Cieślakowi oraz pielęgniarkom z filii Szpitala Na Wyspie w Lubsku - za entuzjazm dla naszej inicjatywy i czas poświęcony na konsultacje medyczne oraz badania. Dziękujemy pani Jolancie Bartkowskiej – pielęgniarce szkolnej z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku za cierpliwość, uśmiech i porady jak prawidłowo szczotkować zęby. Dziękujemy przedstawicielom Narodowego Funduszu Zdrowa za umożliwienie mieszkańcom rejestracji w Zintegrowanym Systemie Pacjenta. Amazonkom z lubskiego Klubu Amazonek dziękujemy za przekazanie cennej wiedzy na temat samokontroli piersi. Dziękujemy strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku za naukę pierwszej pomocy i przekazanie swojej wiedzy. Dziękujemy zespołom: „Jutrzenka”, „Barwy” i „Zośka” za występy artystyczne, które umilały nam czas i rozbawiały do łez. Dziękujemy przedstawicielom i animatorom z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubsku za uśmiechnięte buzie dzieci oraz za przepyszną watę cukrową i popcorn. Panu Piotrowi Orzechowskiemu dziękujemy za poświęcony czas, pełne pasji opowieści i odkrycie tego, co na co dzień zamknięte jest w zamkowej wieży. Dziękujemy panu Łukaszowi Chojnackiemu z „Apteki z Misiem” przy ul. Śródmiejskiej 25 w Żarach (w pasażu Foto Przedwojski) za nieodpłatne przekazanie ciśnieniomierzy, materiałów do nauki prawidłowego szczotkowania zębów oraz szczoteczek do zębów dla dzieci. 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Powiatowy Dzień Zdrowia i skorzystali z przygotowanych konsultacji oraz atrakcji. Do zobaczenia na kolejnych Powiatowych Dniach Zdrowia!
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

77Galeria zdjęć: 2017 09 30 - Powiatowy Dzień Zdrowia

 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: sport 1Baner: sport 2Baner: wydarzenia 1Baner: strona główna 1Baner: wydarzenia 2015Baner: OC 1Baner: OC 2Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: oświata 1