.

2017

Umowa podpisana! Powstanie dodatkowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej nad Zalewem "Karaś" w Lubsku

Ilustracja do informacji: Umowa podpisana! Powstanie dodatkowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej nad Zalewem "Karaś" w Lubsku
19 października 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć oraz Łukasz Biedziuk – właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego BRUK-BUD podpisali umowę na wybudowanie dodatkowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej nad Zalewem „Karaś” w Lubsku w ramach projektu pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego – etap IV” współfinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020. W ramach podpisanej umowy wykonane zostaną m.in.: kolejne 453 m ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 3 metrów, oświetleniowa kanalizacja kablowa, dojścia do pomostów widokowych oraz elementy małej architektury, w tym ławki i kosze na śmieci.
 
Dzisiejsze podpisanie umowy zwiastuje dalsze inwestycje Powiatu Żarskiego w poprawę dostępności oraz jakości bazy turystyczno-wypoczynkowej nad zalewem „Karaś” w Lubsku.  Obecnie trwają intensywne i zaawansowane prace związane z wybudowaniem ponad półtorakilometrowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej wokół zalewu „Karaś” wraz z nowoczesną infrastrukturą z miejscami do odpoczynku. Dzięki sprawnym działaniom Wykonawcy i zaangażowaniu wielu osób, już niedługo mieszkańcy Powiatu Żarskiego będą mogli korzystać z  molo widokowego, jedenastu pomostów rekreacyjnych umożliwiających łowienie ryb oraz wejście i zejście dla osób korzystających z kajaków i rowerów wodnych, dwóch zadaszonych altan ze stołami i ławkami oraz z dwudziestu ławek parkowych ze stojakami na rowery. Zalew „Karaś” w Lubsku, perełka Powiatu Żarskiego, pięknieje z każdym dniem, co powinno cieszyć nie tylko amatorów spacerów i aktywnego wypoczynku.
 
Termin wykonania dodatkowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej: 31 grudnia 2017 r.
Koszt inwestycji: 520 tys. zł.
 
 
 
 
 
 
 
 
Projekt pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego – etap IV”, jest współfinansowany z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020, Oś priorytetowa: I. Wspólne dziedzictwo naturalne i kulturowe.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook