.

Wydarzenia

Konferencja budowlana

Ilustracja do informacji: Konferencja budowlana
4 listopada 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się konferencja "Podnoszenie kwalifikacji zawodowych po zmianach przepisów w zakresie prawa budowlanego i norm unijnych". Inicjatorem konferencji była Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, przy współpracy z żarskim Starostwem.
Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele inspektoratów nadzoru budowlanego na czele z Agnieszką Harasimowicz, wojewódzką inspektor nadzoru oraz Elżbietą Banaś, inspektor powiatową. W gronie reprezentantów LOIIB znaleźli się: Andrzej Cegielnik, przewodniczący rady okręgowej; Rajmund Czerwonajcio, wiceprzewodniczący oraz Wojciech Janik, sekretarz. Na zaproszenie organizatorów przybyli pracownicy urzędów - z wiceburmistrzem Żar Patrykiem Falińskim i wójtem gminy Żary Leszkiem Mrożkiem, a także przedstawiciele żarskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Zespospołu Szkół Budowlanych w Żarach oraz starostwa.
Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa wyszła z propozycją szerszej współpracy z powiatem, między innymi w zakresie możliwych szkoleń dla uczniów i nauczycieli szkół kształcących w kierunkach budowlanych. - LOIIB jako samorząd zawodowy, który reprezentuje swoich członków, czyli inzynierów i techników budownictwa, chce wyjść poza swoje ramy z szerzeniem wiedzy technicznej wśród innych osób, które są zainteresowane, które kiedyś albo będą naszymi członkami, albo z nami współpracują - powiedział Andrzej Cegielnik. - Stąd nasza propozycja, aby nawiązać szerszą współpracę między innymi z technikami, które kształcą potencjalne kadry dla naszego samorządu zawodowego, żeby już teraz przygotowywać ich do tego, co zmienia się w budownictwie, jak wygląda rynek budowlany i jak wygląda wiedza techniczna z naszego poziomu.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook