.

Wydarzenia

Psychoonkologia - warsztaty

Ilustracja do informacji: Psychoonkologia - warsztaty
W  dniach 2-6 czerwca 2015 w Żagańskim Pałacu Kultury odbyły się warsztaty dla pacjentów onkologicznych i osób wspierających z terenu powiatu żarskiego i żagańskiego. Zajęcia odbyły się  dzięki wsparciu lokalnych samorządów, w tym powiatu żarskiego. Tematem przewodnim była Psychoonkologia - redukcja stresu oparta na treningu uważności, Mindfulness - podejście uważności i współczucia w pracy z pacjentem onkologicznym. Organizatorem warsztatów był NZOZ Ośrodek Terapeutyczny PROFIL z Żar.
W zajęciach uczestniczyła grupa 21 pacjentów. Przeprowadzone były przez Julię Wahl, psychologa i psychoterapeutę, na stałe mieszkającą i pracującą z podobnymi grupami pacjentów onkologicznych w Londynie.
Każdy dzień warsztatu skupiał się na charakterystycznej umiejętności i poszerzał jej wieloaspektowość - praca z myślami oraz ciałem (w tym bólem, symptomami choroby), praca z emocjami oraz z relacjami z innymi ludźmi, a także praca ze zmieniającą się tożsamością. Osobami współprowdzącymi zajęcia oraz wspierającymi uczestników w programie warsztatowym byli: Małgorzata Wawrzynkowska - certyfikowany terapeuta Programu Simontona oraz Grzegorz Mutwil - psycholog kliniczny.  
To wydarzenie jest propozycją wspierania pacjentów psychoonkologicznych z terenu powiatu. W przyszłości zainicjowane zostaną dalsze działania na rzecz zwiększenia dostępności i wsparcia psychologicznego w chorobach nowotworowych na terenie powiatu żarskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook