Wydarzenia

Otwarcie pracowni diagnostyki i montażu urządzeń techniki komputerowej

  • 28-02-2018
Ilustracja do informacji: Otwarcie pracowni diagnostyki i montażu urządzeń techniki komputerowej
27 lutego 2018 roku Starosta Żarski Janusz Dudojć, Prezes Stowarzyszenia ZDZ Jerzy Stawski w Zielonej Górze, Dyrektor Szkół im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku Renata Jasińska, Dyrektor Biura Zarządu ZDZ w Zielonej Górze Idalia Łyczkowska i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym otwarciu pracowni diagnostyki i montażu urządzeń techniki komputerowej w Szkole im. Edmunda Bojanowskiego – Chciałabym bardzo podziękować Panu Staroście, że zaprosił naszą szkołę do wzięcia udziału w projekcie. To dla nas wiele znaczy, ponieważ dzięki środkom z tego programu mogliśmy wyposażyć pracownię w najlepszy sprzęt. Doceniamy, że Pan Starosta chce, by wszystkie dzieci miały równe szanse– mówi Renata Jasińska, dyrektor szkoły w Lubsku.
Starosta Żarski nie krył radości z tak ciepłego przyjęcia przez nauczycieli i uczniów , podkreślił, że inwestowanie w młodzież to nasza polisa na przyszłość.  – Wszystkie dzieci nasze są i w każde należy inwestować,  niezależnie od tego czy uczą się w szkole publicznej czy niepublicznej – przemawiał Starosta.
Od 2016 roku w Powiecie Żarskim realizowany jest program z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim”, działanie : 8.4. doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, poddziałanie : 8.4.1. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekty realizowane poza formułą ZIT, a jego wartość to około 24 miliony złotych. Projektem zostały objęte wszystkie szkoły publiczne, które kształcą młodzież w zawodzie. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lubsku jedyny niepubliczny partner Powiatu Żarskiego został wybrany do udziału w projekcie  ,,Modernizacja szkolnictwa zawodowego w powiecie żarskim’’, ze względu na doświadczenie i ogromną wiedzę w realizacji form wsparcia.
ZDZ Lubsko otrzymał 787 250 zł na doposażenie pracowni i kursy zawodowe. Dzięki środkom z projektu uczniowie i nauczyciele zyskali nowoczesną pracownię diagnostyki i montażu urządzeń techniki komputerowej, o wartości 250 tys. zł, z czego 238 tys. zł pochodzi z projektu.
W ramach programu uczniowie i nauczyciele ZDZ-u w Lubsku wezmą udział w wielu szkoleniach i kursach zawodowych, studiach podyplomowych, a także stażach i praktykach. Pedagodzy będą mogli rozpocząć studia podyplomowe i kursy, które podniosą ich kwalifikacje zawodowe. Uczniowie w ofercie szkoły znajdą dla siebie wiele atrakcyjnych kursów, które podniosą ich kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe niezbędne na rynku pracy (kurs spawacza metodą MAG/MIG, kurs wózków jezdniowych, kurs elektryka, kurs kas fiskalnych, kurs ECDL/ECC, oraz kurs na prawo jazdy kat. B).
Wszystkie kursy i szkolenia zakończą się badaniem poziomu kompetencji oraz kwalifikacji, a każdy uczestnik otrzyma certyfikat lub zaświadczenie o zakończonym szkoleniu. Nauczyciele i uczniowie są kierowani na kurs zgodnie ze swoim profilem zawodowym.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: 27 02 2018 - Otwarcie pracowni diagnostyki i montażu urządzeń techniki komputerowej

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5