.

Wydarzenia

Zdalne posiedzenie Związku Powiatów Lubuskich

 • 09-12-2020
Ilustracja do informacji: Zdalne posiedzenie Związku Powiatów Lubuskich
9 grudnia 2020 r. odbyło się zdalne posiedzenie Zgromadzenia Związku Powiatów Lubuskich.

W posiedzeniu on-line ze strony Powiatu Żarskiego uczestniczyli: Starosta Żarski Józef Radzion oraz Przewodniczący Rady Powiatu Żarskiego Wiktor Kułdosz. Podczas narady uchwalono budżet Związku Powiatów Lubuskich na 2021 rok oraz ustalono plan pracy Zgromadzenia ZPL na 2021 rok. Kierownik projektu przekazał informację o stanie realizacji projektu „Informatyzacja i modernizacja danych zasobów geodezyjnych powiatów województwa lubuskiego do świadczenia e-usług”.
 
czytaj dalej

Spotkanie Starosty Żarskiego Józefa Radziona, Wicestarosty Małgorzaty Issel ze Starostą Powiatu Żagańskiego Henrykiem Janowiczem

 • 07-12-2020
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty Żarskiego Józefa Radziona, Wicestarosty Małgorzaty Issel ze Starostą Powiatu Żagańskiego Henrykiem Janowiczem
7 grudnia 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Żarskiego Józefa Radziona, Wicestarosty Małgorzaty Issel ze Starostą Powiatu Żagańskiego Henrykiem Janowiczem.
W trakcie spotkania poruszono m.in. tematy:
 1. Sprawa prac nad sfinalizowaniem porozumienia o współpracy i partnerstwie obu powiatów i zainteresowanych gmin w związku z możliwością pozyskiwania środków unijnych na inwestycje z Urzędu Marszałkowskiego ramach nowej perspektywy unijnej 2021-2027
 2. Poruszono sprawę niewystarczającego finansowania z budżetu centralnego samorządów powiatowych w zakresie oświaty
 3. Omówiono stan realizacji w powiecie żarskim i żagańskim projektu „Informatyzacja i modernizacja danych zasobów geodezyjnych powiatów woj. lubuskiego do świadczenia e-usług”, projekt jest realizowany w ramach Związku Powiatów Lubuskich.
czytaj dalej

Mikołajki na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Na Wyspie w Żarach

 • 04-12-2020
Ilustracja do informacji: Mikołajki na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Na Wyspie w Żarach
4 grudnia 2020 zgodnie z mikołajkową  tradycją - Starosta Żarski Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel przekazali na ręce Prezes Szpitala na Wyspie Jolancie Dankiewicz, zastępcy ordynatora Oddziału Dziecięcego Patrycji Sapun, oraz oddziałowej Oddziału Ewie Rutkowskiej, prezenty dla najmłodszych pacjentów powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach.
Dla małych i tych większych podopiecznych Oddziału Dziecięcego oprócz życzeń szybkiego powrotu do zdrowia od włodarzy powiatu, przekazane zostaną przez panią Prezes kolorowe zabawki edukacyjne, które choć odrobine umilą im czas spędzany w szpitalu. Nie od dziś wiadomo, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
 
czytaj dalej

Wspólne posiedzenie komisji Rady Powiatu Żarskiego

 • 03-12-2020
Ilustracja do informacji: Wspólne posiedzenie komisji Rady Powiatu Żarskiego
03.12.2020 r. (przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności w związku z trwająca pandemią) odbyło się połączone posiedzenie Komisji Rady Powiatu Żarskiego w sprawie wydania opinii na temat projektu budżetu Powiatu Żarskiego na rok 2021.
czytaj dalej

Dni Honorowego Krwiodawstwa 22-26.11.2020 r.

 • 26-11-2020
Ilustracja do informacji: Dni Honorowego Krwiodawstwa 22-26.11.2020 r.

Dzień Pracownika Socjalnego

 • 24-11-2020
Ilustracja do informacji: Dzień Pracownika Socjalnego

102 rocznica odzyskania przez Polskię Niepodległości

 • 12-11-2020
Ilustracja do informacji: 102 rocznica odzyskania przez Polskię Niepodległości
W tym roku nieco inaczej niż zwykle, obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wprowadzone obostrzenia nie pozwalają na tradycyjne obchody, ale my pamiętamy o ofiarności polskiego społeczeństwa.
W imieniu radnych Rady Powiatu Żarskiego, Wicestarosta Małgorzata Issel oraz Członek Zarządu Tomasz Czajkowski, oddali hołd składając kwiaty i zapalając znicze pod pomnikami upamiętniającymi walczących o wolną Polskę.
czytaj dalej

Wideokonferencja z Wojewodą Lubuskim

 • 12-11-2020
Ilustracja do informacji: Wideokonferencja z Wojewodą Lubuskim
5 października 2020 r. Wicestarosta Powiatu Żarskiego Małgorzata Issel, z Kierownikiem Referatu ds. Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Cecylią Rak, uczestniczyła w wideokonferencji zorganizowanej przez Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka.
W trakcie narady omówiono aktualną sytuację w województwie dotyczącą między innymi spraw związanych ze zwalczaniem wirusa SARS-CoV 2 oraz przygotowaniem do okresu zimowego.
W trakcie wideokonferencji Wojewoda Lubuski zwrócił uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego dotyczących m.in obowiązku noszenia maseczek i trzymania dystansu.
czytaj dalej

Podziękowania za pomoc w organizacji 75- rocznicy II Wojny Światowej

 • 22-10-2020
Ilustracja do informacji: Podziękowania za pomoc w organizacji 75- rocznicy II Wojny Światowej
Przewodniczący Rady Powiatu Żarskiego Wiktor Kułdosz w imieniu mieszkańców podziękował Staroście Józefowi Radzionowi i Wicestaroscie Małgorzacie Issel za pomoc w zorganizowaniu obchodów 75-rocznicy zakończenia II Wojny Światowej pod pomnikiem żołnierza W.P. w Żarkach Wielkich.
czytaj dalej

Bezpłatne badania mammograficzne w Żarach

 • 22-10-2020
Ilustracja do informacji: Bezpłatne badania mammograficzne w Żarach
Szanowni Państwo,
informujemy, że  LUX MED kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.
Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38 % uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34 %.
Zapraszamy wszystkie Panie, które już zarejestrowały się na badanie. Zachęcamy także te Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej aby nie zwlekać z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w Żarach – 6 listopada 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy markecie Kaufland, ul. Przeładunkowa 2
W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
 
•    nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
•    lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
 
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. 
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook