.

2018

Uroczyste otwarcie pracowni gastronomicznej w ZSOiT w Żarach

Ilustracja do informacji: Uroczyste otwarcie pracowni gastronomicznej w ZSOiT w Żarach
14 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach odbyło się uroczyste otwarcie pracowni połączone z pokazem gastronomicznym w wykonaniu uczniów pod kierunkiem doradcy kulinarnego firmy STALGAST. 
W otwarciu uczestniczył Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, Przewodniczący Komisji Edukacji i Unii Europejskiej Tadeusz Płóciennik, pracownicy starostwa zaangażowani w projekt „Modernizacji Kształcenia Zawodowego w Powiecie Żarskim”, przedstawiciele Rady Rodziców, przedstawiciel firmy STALGAST, uczniowie szkoły.
Dyrektor szkoły Arleta Śniatecka, przedstawiciele Rady Rodziców dziękowali Staroście, wszystkim radnym powiatu i pracownikom za działanie na rzecz utworzenia w szkole pracowni na miarę XXI wieku.
Powiat Żarski na remont pracowni przeznaczył z budżetu 345 tys. zł. 
Pracownia została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt zakupiony dzięki funduszom pozyskanym w ramach projektu ‘’Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Żarskim’’. Wartość zakupionego sprzętu to 249 tys. 026,87 zł.
Uczniowie pod kierownictwem doradcy kulinarnego firmy STALGLAS zorganizowali pokaz kulinarny w trakcie którego zaprezentowano wiele możliwości pieca konwekcyjno-parowego. Zaproszony kucharz wraz z uczniami z technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotował wiele smakowitych potraw. Uczniowie z technikum hotelarskiego w nowej pracowni obsługi konsumenta serwowali znakomitą kawę z ekspresu ciśnieniowego i obsługiwali zaproszonych gości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: otwarcie pracowni gastronomicznej w ZSOiT

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook