.

Patronat Honorowy Starosty Żarskiego

3 Dycha po Żarach

  • 11-04-2017
Ilustracja do informacji: 3 Dycha po Żarach
W dniu 10.04.2017 r. odbyła się 3 edycja biegu ulicznego „Dycha po Żarach” pod patronatem honorowym Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia, w którym udział wzięło 827 uczestników, w tym 180 dzieci. Najszybszym biegaczom z Powiatu Żarskiego w kategoriach kobiet i mężczyzn nagrody wręczała Małgorzata Issel - Wicestarosta Żarski
 
KOBIETY:
1. Jawniak Agnieszka - MIROSTOWICE - 00:44:20
2. Jurczak Agnieszka - ŻARY - 00:45:26
3. Woźniak – Cieślar Joanna - ŻARY - 00:45:50
 
MĘŻCZYŹNI:
1. Wisz Mateusz - ŻARY - 00:36:19
2. Grzegorczyk Bartosz - ŻARY - 00:36:20
3. Cieślak Krzysztof - ŻARY - 00:36:57
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników.
 
czytaj dalej

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

  • 30-03-2017
Ilustracja do informacji: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
24 marca 2017 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ideą turnieju jest popularyzacja wiedzy i przepisów pożarniczych oraz kształtowanie świadomości młodych ludzi w zakresie ochrony przeciwpożarowej. 
Eliminacje powiatowe przeprowadzono w trzech grupach wiekowych: I grupa - uczniowie szkół podstawowych, II grupa- uczniowie gimnazjów, III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
 
Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali:
 
w kategorii szkoła podstawowa
I miejsce: Paweł Grześkowiak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach)
II miejsce: Maciej Buczek(Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubsku)
III miejsce: Michał Lisicki (Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubsku)
 
w kategorii gimnazjum
I miejsce: Jakub Żaba (Gimnazjum w Trzebielu)
II miejsce: Klaudia Biernacka (Zespół Szkół w Przewozie)
III miejsce: Julia Ślecka (Zespół Szkół w Bieniowie)
 
w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce: Maciej Gałan (Zespół Szkół Technicznych w Lubsku)
II miejsce: Grzegorz Stefanowicz (Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach)
III miejsce: Kacper Szewczuk (Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach)
 
Wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu uczestników został doceniony i uhonorowany atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Starostę Powiatu Żarskiego Janusza Dudojcia – pełniącego również funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żarach. 
Słodki poczęstunek zapewniła - jak co roku - Piekarnia Państwa Anny i Eugeniusza Ślawskich z Lipinek Łużyckich.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich, które zaplanowano na 28 kwietnia 2017r. w Zielonej Górze. Powiat Żarski reprezentować będą zwycięzcy, którzy zajęli 1 i 2 miejsce w danej grupie wiekowej.
czytaj dalej

XVII Bal Charytatywny na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach pod Honorowym Patronatem Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia

  • 13-03-2017
Ilustracja do informacji: XVII Bal Charytatywny na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach pod Honorowym Patronatem Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia
25 lutego 2017 r. odbył się XVII Bal Charytatywny, zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Żarach, nad którym Patronat Honorowy objął Starosta Żarski Janusz Dudojć.

To coroczne wydarzenie, na stałe wpisało się w kalendarz placówki, miasta i powiatu. Bal jest wyrazem wdzięczności dla wszystkich tych, którzy w ciągu całego roku ofiarowali dzieciom nie tylko serce i wsparcie, ale również pomoc finansową i rzeczową. Uczestnikami balu są ludzie, którzy od wielu lat wspierają Zespół Szkół Specjalnych we wszystkich jej poczynaniach. Osoby te nazwane zostały LUDŹMI WIELKIEGO SERCA, natomiast każdy zasłużony sponsor otrzymał honorową odznakę "Serce za serce".

Tradycją każdego Balu jest aukcja prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, loteria fantowa z cennymi nagrodami oraz aukcja wyjątkowych darów. Dużą atrakcją stały się aukcje obrazów, grafik i innych cennych eksponatów ofiarowanych szkole przez wybitnych polskich artystów i kolekcjonerów. Od wielu lat aukcje wzbogacane są cennymi darami od przedstawicieli polityki, kultury i sportu. Otrzymaliśmy prezenty od Pana Prezydenta, Pani Premier, wielu ministrów – nauki, finansów, zdrowia, oświaty, sportu, żeglugi morskiej czy obrony narodowej, a także piłki i koszulki z podpisami znanych sportowców: Roberta Lewandowskiego, Nemanji Nikolica, Anety Łabudy. Nie zabrakło również płyt CD i plakatów znanych i lubianych wykonawców polskich i zagranicznych wraz z autografami oraz złotej biżuterii z brylantami i topazami.

Całkowity dochód z XVII Balu Charytatywnego, który wyniósł ok. 20 tysięcy złotych, przeznaczony zostanie na zakup profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz terapeutycznego, a także na organizację turnusu rehabilitacyjnego i nagród dla dzieci. Dzięki balom i pozyskanym funduszom doposażone zostały pomieszczenia specjalistyczne, świetlica szkolna, powstała nowa sala stymulacji polisensorycznej, sala rehabilitacyjna wyposażona w profesjonalny sprzęt, plac zabaw przed szkołą, zakupiony został sprzęt do terapii Metodą Tomatisa oraz na bieżąco dofinansowywane są wycieczki szkolne i obozy rehabilitacyjne. 
czytaj dalej
1 2 3
  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook