.

Projekty unijne

„Przygoda z Nysą” i Powiat Żarski na Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu

Ilustracja do informacji: „Przygoda z Nysą” i Powiat Żarski na Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu
27 lutego 2020 r. główna koordynator projektu „Przygoda z Nysą” w Powiecie Żarskim Anna Balcewicz uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu, gdzie wraz z pozostałymi partnerami promowała największy unijny projekt turystyczny w Powiecie Żarskim.
 
Przypomnijmy, w V etapie projektu „Przygoda z Nysą –zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego” uczestniczy dziewięcioro partnerów z Polski i Niemiec. Zadania projektu realizowane będą zarówno na obszarze podregionu jeleniogórskiego – na terenie powiatu Zgorzeleckiego, w województwie lubuskim – na terenie powiatu Żarskiego oraz po saksońskiej stronie – w powiecie Goerlitz.
 
Realizowany etap „Przygody z Nysą” przyniesie kolejne znaczące zmiany na lubskim „Karasiu”. Dzięki pozyskanym środkom wybudowana zostanie ścieżka pieszo – rowerowa wraz z oznakowaniem i elementami małej architektury. Ścieżka połączy Zalew „Karaś” z istniejącą ścieżką rowerową w Brodach i dalej z niemieckim Forstem. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli skorzystać z przyjemnej altany lub odpocząć na ławeczkach. Nie zabraknie stojaków na rowery i koszy na śmieci
 
W ramach projektu pozostali Partnerzy zrealizują następujące działania:
 1. Gmina Zgorzelec wybuduje ścieżkę rowerową na odcinku Łagów – Pokrzywnik wraz z infrastrukturą towarzyszącą i połączy tym samy oś północ – południe z Partnerstwem Izerskim.
 2. Powiat Goerlitz przeprowadzi kompleksową kampanię wizerunkową dla marki „Przygoda z Nysą” poprzez stworzenie i wdrożenie dwóch koncepcji marketingowych: Marketing krzyżowy oraz kontent Marketing.
 3. Muzeum Przyrodnicze Senckenberg oraz Stowarzyszenie historyczne i kulturalne stworzą wystawę dotyczącą Nysy pod nazwą „Miasto – kraj – rzeka” z lokalizacją po obu stronach rzeki.
 4. Miasto Zgorzelec zagospodaruje Zalew Czerwona Woda rewitalizując tym samym nowy obiekt turystyczny.
 5. Gmina Pieńsk zaadaptuje pomieszczenie i stworzy w nim Centrum Informacji Turystycznej oraz zakupi niezbędne wyposażenie. Ponadto Pieńsk wykona oznakowanie 3 szlaków rowerowych.
 6. Nadleśnictwo Lipinki kontynuuje działania z etapu IV i wybuduje kolejny odcinek ścieki rowerowych.
 7. Gmina Żary zagospodaruje tereny wokół akwenów wodnych poprzez budowę infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej w pobliżu istniejących szlaków rowerowych.
Projekt „Przygoda z Nysą - zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego- etap V” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook