.

Informacje

LIKWIDACJA PUNKTU KASOWEGO

Ilustracja do informacji: LIKWIDACJA PUNKTU KASOWEGO
WAŻNE !!!
 
Informujemy, że od 03.01.2022 r. kasa zlokalizowana w Starostwie Powiatowym w Żarach będzie zlikwidowana, płatności w Urzędzie będzie można dokonać elektronicznie.
Terminale płatnicze znajdują się bezpośrednio przy stanowisku obsługi interesanta w Referacie ds. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy oraz Wydziale Geodezji i Katastru. Akceptowane karty: VISA, VISA ELECTRON, PAY, MasterCard, Maestro, JCB, UnionPay.
 
- Prowizja za usługę płatności kartą w Referacie ds. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy wynosi 2,00 zł (dwa złote), jest pobierana za korzystanie z terminala przez dostawcę usługi, czyli Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.
- Terminal płatniczy w Wydziale Geodezji i Katastru otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiego programu ,,Polska bezgotówkowa’’ i za transakcje bezgotówkowe nie jest pobierana prowizja.
 
Przejście na system bezgotówkowy jest kolejnym krokiem w kierunku informatyzacji pracy żarskiego starostwa oraz odpowiedzią na oczekiwania interesantów. Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie dla Państwa wygodne, zwiększy bezpieczeństwo transakcji i usprawni pracę całego urzędu.
 
Inne formy płatności:
1. Płatności można również dokonać online, bezpośrednio na konto Starostwa Powiatowego
w Żarach. Wykaz rachunków bankowych oraz informację dotyczące odpowiedniego zakwalifikowania tytułów wpłat na poszczególne konta z uwzględnieniem ich przeznaczenia, można znaleźć w BIULETYNIE INFORMACJI PUBLICZNEJ:
 
WYDZIAŁ KOMUNIKACJI, TRANSPORTU I DRÓG:
 
WYDZIAŁ GEODEZJI I KATASTRU:
 
WYDZIAŁ BUDOWNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA:
 
2. Osoby załatwiające sprawy urzędowe w Wydziale Komunikacji mogą skorzystać z serwisu InfoCar, polegającej na realizowaniu płatności za dokumenty komunikacyjne online- pod adresem internetowym: 
Do opłaty administracyjnej i ewidencyjnej dokonanej kartą płatniczą lub przelewem na platformie InfoCar doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł.
 
3. Wpłat gotówkowych można dokonywać również przekazem pocztowym na wskazane rachunki m.in w:
- w każdym banku oraz na poczcie
 
Ważne!
Jeśli płatności za usługi nie będą uiszczane za pomocą terminali płatniczych znajdujących się bezpośrednio przy stanowisku obsługi, proszę pamiętać o zabraniu do urzędu potwierdzenia dokonania zapłaty.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook