.

Wydarzenia

Robocze spotkanie w sprawie linii autobusowej Żary-Łęknica-Żary

Ilustracja do informacji: Robocze spotkanie w sprawie linii autobusowej Żary-Łęknica-Żary
W Starostwie Powiatowym organizowane są spotkania Starosty Józefa Radziona z włodarzami Gmin Powiatu Żarskiego i przedstawicielami firmy Feniks V Sp. z o.o w sprawie kursów autobusowych i przygotowania wniosku o dofinansowanie linii przewozowej w Powiecie Żarskim w ramach Rządowego Programu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
12.01.2022r. odbyło się kolejne, robocze spotkanie w sprawie kursów na linii komunikacyjnej Żary-Łęknica-Żary. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel, Członek Zarządu i Przewodniczący Komisji Budżetu i Infrastruktury – Tomasz Czajkowski, Burmistrz Łęknicy – Piotr Kuliniak, Wójt Gminy Lipinki Łużyckie – Małgorzata Brzyśkiewicz oraz Wójt Gminy Trzebiel – Tomasz Sokołowski. Firmę Feniks V Sp. z o.o. reprezentowali Prezes Józef Słowikowski oraz Wiceprezes Iwona Kocik.
W czasie spotkania przeanalizowano szczegółowo kursy autobusów na linii Żary-Łęknica-Żary; Starosta i włodarze Gmin przedstawili prezesowi firmy Feniks V Sp. z o.o postulaty mieszkańców w sprawie konkretnych połączeń, godzin odjazdów z poszczególnych miejscowości. Dyskutowano o rentowności i problemach związanych z zawieszeniem niektórych kursów.
Aktualny rozkład jazdy znajduje się na stronie firmy Feniks V Sp. z o.o.
Kolejne spotkanie Starosty z Burmistrzami, Wójtami Gmin Powiatu Żarskiego oraz przedstawicielami firmy przewoźnika zaplanowano na przełomie stycznia i lutego 2022r.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook