.

Wydarzenia

Uczniowie ze szkół Powiatu Żarskiego wykorzystują wakacje na naukę zawodu!

  • 26-07-2019
Ilustracja do informacji: Uczniowie ze szkół Powiatu Żarskiego wykorzystują wakacje na naukę zawodu!
Wielu uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żarskiego wykorzystuje wakacyjny czas na praktyczną naukę zawodu. Dzięki stażom zawodowym zorganizowanym w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim”, którego liderem jest Powiat Żarski, młodzież nabywa doświadczenia zawodowego w urzędach oraz małych i dużych przedsiębiorstwach. Partnerem Powiatu Żarskiego w realizacji tego zadania jest Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej.
 
W ostatnich dniach, stażystów i ich opiekunów odwiedzili Starosta Żarski Józef Radzion oraz Wicestarosta Małgorzata Issel. Środki unijne pozyskane przez Powiat Żarski pozwoliły na zorganizowanie staży zawodowych w wielu atrakcyjnych miejscach na terenie naszego powiatu. Uczniowie nabywają doświadczenia kształcąc się m.in. w kwiaciarni Pachnie Mi w Żarach, w żarskiej kawiarni LaVenda, Urzędzie Miejskim w Żarach, Urzędzie Miejskim w Lubsku, Urzędzie Gminy w Lipinkach Łużyckich czy w dużych przedsiębiorstwach, jak Poli- Eco Tworzywa Sztuczne Sp. z o.o w Żarach.
 
Tegoroczne staże realizowane są u 51 przedsiębiorców z terenu Powiatu Żarskiego, którzy oferują młodym ludziom bardzo nowoczesne metody kształcenia. W ramach projektu do 30 czerwca 2020 roku zrealizowanych zostanie 660 płatnych staży zawodowych dla uczniów, a do dzisiaj z tej formy doskonalenia zawodowego skorzystało 534 osób.
 
Staż mogą odbyć uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach, Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku.
 
Za zrealizowany staż uczniowie otrzymują stypendium w wysokości 1500 zł brutto. Równie atrakcyjna jest oferta skierowana do pracodawców, którzy zdecydują się przyjąć ucznia na staż. Założenia projektu przewidują refundację kosztów stażu, w tym szkolenia BHP, badań lekarskich, odzieży roboczej itd. oraz refundację części wynagrodzenia pracownika, któremu zostanie powierzona rola opiekuna stażysty.
 
Przypomnijmy, Powiat Żarski otrzymał 22 mln. 373 tys. 874,36 zł na realizację projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim”. Ze środków unijnych został zakupiony najnowocześniejszy sprzęt do specjalistycznych pracowni. W ramach projektu 2300 uczniów zostanie objętych szkoleniami, kursami, praktykami i stażami zawodowymi. 78 nauczycieli szkół Powiatu Żarskiego skorzysta z atrakcyjnych form doskonalenia zawodowego
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook