Wydarzenia

Zadbaj o zdrowie i skorzystaj z darmowych badań!

  • 05-02-2019
Ilustracja do informacji: Zadbaj o zdrowie i skorzystaj z darmowych badań!
W związku z realizacją przez Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu oraz Klinikę Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej programu profilaktycznego nowotworów głowy i szyi – Daj sobie szansę  informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych   badań  osób  znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na nowotwory głowy i szyi.
 
W ostatnich latach zaobserwowano znaczący wzrost zachorowalności na nowotwory głowy i szyi. Liczba nowych rozpoznań wzrosła aż o 25%. Według danych statystycznych stanowią one 8 % zdiagnozowanych wszystkich nowotworów złośliwych. Niestety rośnie również liczba zgonów spowodowanych tą grupą chorób, które rozpoznawane są w III i IV stadium zaawansowania.
 
Można zapobiec wykrywaniu nowotworów głowy i szyi na późnym etapie zaawansowania poprzez BEZPŁATNE badania profilaktyczne dla osób będących w grupie wiekowej 40-65, edukację i podniesienie świadomości nt. szczególnych objawów - bardzo często lekceważonych i ignorowanych przez pacjentów, do których zaliczamy przewlekły ból gardła, chrypka, ból ucha niezwiązany z stanem zapalnym ucha środkowego, pieczenie języka, niegojące się owrzodzenia oraz uczucie zawadzania podczas połykania.
 
Pacjenci, którzy zaobserwowali u siebie wymienione objawy i czują się zaniepokojeni tym faktem mogą zarejestrować się od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00 pod numerem  telefonu 503 414 178.
 
Badania są  finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażane w ramach programu, są bezpłatne odbywają się w Szpitalu Kliniczny im. H. Święcickiego UM w Poznaniu  ul. Przybyszewskiego 49, 60-355 Poznań.
 
Badania odbywają się poza tradycyjną kolejnością, a maksymalny czas oczekiwania na wizytę to dwa tygodnie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5