Wydarzenia

Radni Powiatu Żarskiego z wizytą w powiatowym Szpitalu Na Wyspie w Żarach

  • 04-08-2017

Ilustracja do informacji: Radni Powiatu Żarskiego z wizytą w powiatowym Szpitalu Na Wyspie w Żarach
4 sierpnia 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć wraz z Radnymi Powiatu Żarskiego udali się do Szpitala Na Wyspie w Żarach, aby sprawdzić postęp prac budowlanych. Prezes szpitala - Jolanta Dankiewicz i Lekarz Naczelny Rafał Kołsut oprowadzili zebranych po placu budowy. Radni Powiatu Żarskiego zostali zapoznali z przyszłym rozmieszczeniem pomieszczeń w nowo wybudowanej części szpitala.
 
Na parterze nowopowstałej części szpitala znajdzie się nowoczesne Centrum Diagnostyczne z laboratorium, pracowniami endoskopowymi, pracownią tomograficzną, pracownią RTG oraz apteką. 
Na pierwszym piętrze zostaną ulokowane sale chorych oddziału dziecięcego wraz z gabinetem zabiegowym. Oddział dla najmłodszych pacjentów powiększy się o dodatkowe 12 miejsc. Pierwsze piętro pomieści również dodatkową salę operacyjna oraz pomieszczenie administracyjno – biurowe. 
Na drugim piętrze znajdą się sale chorych ( z odrębnymi węzłami sanitarnymi) dla pacjentek położniczo – ginekologicznych ( 16 nowych miejsc). Będzie tu dodatkowa sala porodowa i sale zabiegowe. 
Niewątpliwą atrakcja szpitala będzie atrium z pięknym, słonecznym placem zabaw dla dzieci.
 
Rozbudowa powiatowego Szpitala Na Wyspie jest największą inwestycją w podniesienie dostępności i jakości opieki zdrowotnej w historii Powiatu Żarskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5