2018

Komisja Budżetu i Finansów Urzędu Marszałkowskiego

Ilustracja do informacji: Komisja Budżetu i Finansów Urzędu Marszałkowskiego
23 lutego 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Urzędu Marszałkowskiego z Zielonej Góry. W spotkaniu brali udział Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, Przewodnicząca Rady Powiatu Helena Sagasz, Przewodniczący Komisji Tadeusz Pająk, Wiceprzewodniczący Komisji Tomasz Możejko, Skarbnik Województwa Lubuskiego Józefa Chalecka, Dyrektor Departamentu Zdrowia Tomasz Wróblewski, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Łukasz Porycki, Zastępca Dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki Norbert Urbański, Kierownik Wydziału Opłat Środowiskowych w Departamencie Środowiska Reneta Wontor, Zastępca Dyrektora d.s. Inwestycji Katarzyna Rudkiewicz, a także członkowie komisji : Małgorzata Gośniowska-Kola, Zbigniew Kołodziej, Sławomir Kowal, Natalia Pawlak, Tomasz Wontor. 
W trakcie spotkania Starosta Żarski poinformował członków komisji o zrealizowanych zadaniach, przeprowadzonych inwestycjach oraz wskazał priorytety i najważniejsze zadania, które chciałby w przyszłości zrealizować. – Cały czas staramy się poprawić komfort życia w Powiecie Żarskim na wielu płaszczyznach. W ciągu tej kadencji udało nam się sporo zrobić. Służba zdrowia jest naszym priorytetem, dlatego inwestujemy w Powiatowy Szpital Na Wyspie w Żarach i w Lubsku. Dużym problemem jest też brak miejsc w Domach Pomocy Społecznej dla ludzi starszych, którymi po zakończonym leczeniu często nie ma się kto zaopiekować. Będziemy starali się to zmienić, ponieważ wiemy, jakie to jest ważne dla naszych mieszkańców. Nie zapominamy o ????????młodzieży i doposażamy pracownie w szkołach Powiatu Żarskiego. Wyremontowaliśmy wiele dróg powiatowych, jednakże ogromną naszą bolączką jest droga krajowaA18 oraz obwodnica Lubska, dlatego na każdym spotkaniu lobbujemy i prosimy Wojewodę oraz Marszałka o wsparcie realizacji przedsięwzięcia budowy tych inwestycji drogowych – przemawiał Starosta Żarski Janusz Dudojć. ????????????Starosta zwrócił się także do członków komisji o wsparcie budowy nowoczesnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, potrzebnej wszystkim mieszkańcom. 
Podczas komisji głos zabrały także Wicestarosta Małgorzata Issel i Przewodnicząca Rady Powiatu Helena Sagasz, które poparły wnioski Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: sport 1Baner: sport 2Baner: wydarzenia 1Baner: strona główna 1Baner: wydarzenia 2015Baner: OC 1Baner: OC 2Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: oświata 1