Informacje

"Pola Nadziei" dla Hospicjum

Ilustracja do informacji: "Pola Nadziei" dla Hospicjum
Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się do akcji jesiennej „Pola Nadziei” dla  Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach. Akcja ta ma charakter ogólnopolski, natomiast my organizujemy ją po raz pierwszy na obszarze wszystkich gmin powiatów żarskiego i żagańskiego, albowiem powstałe w tym roku nasze Hospicjum obejmuje opieką mieszkańców zamieszkałych na tym terenie.
 
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Jesienią, kiedy je sadzimy oraz wiosną, kiedy kwitną – zbieramy fundusze dla Hospicjum, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkilową broszkę.
 
Włączyć w naszą akcję można się poprzez:
·  nabycie w Hospicjum św. Brata Alberta żonkilowych cebulek za symboliczny datek (np. pochodzący ze składek pracowników, czy uczniów),
·    wytyczenie odpowiedniego miejsca na Państwa terenie, zasadzenie ich i oznaczenie tabliczką informacyjną (najlepiej w okresie między 1 i 15 października 2015 r.) oraz przesłanie na nasz e-mail: e-mail  notatki i zdjęć z tego wydarzenia lub zasadzenie nabytych cebulek przy budynku Hospicjum św. Brata Alberta w dniu 15 października 2015 r.
A wiosną… rozkwitną pierwsze POLA NADZIEI dla Hospicjum św. Brata Alberta  w Żarach.
 
Informacji na temat akcji udzielają Wolontariusze Hospicjum św. Brata Alberta od poniedziałku do soboty w godz.. 10:00 - 14:00 pod numerem telefonu 68 475 76 48 lub osobiście w obiekcie Hospicjum. Telefonicznie można też zarezerwować cebulki oraz uzgodnić formę ich odbioru. Informacje na temat akcji można znaleźć też na stronach: www.bratalbert.zary.pl oraz www.polanadziei.pl.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: informacje