Wydarzenia

Podpisanie porozumienia w sprawie utrzymania czystości przy ulicach powiatowych na terenie Żar (ul. Moniuszki, Aleja Wojska Polskiego)

 • 10-04-2019
Ilustracja do informacji: Podpisanie porozumienia w sprawie utrzymania czystości przy ulicach powiatowych na terenie Żar (ul. Moniuszki, Aleja Wojska Polskiego)
10 kwietnia 2019  r. Starosta Żarski Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel, w imieniu Powiatu Żarskiego oraz przedstawiciele Gminy Żary o statusie miejskim: Burmistrz Miasta Żary - Danuta Madej oraz Wiceburmistrz - Patryk Faliński podpisali porozumienie związane z  utrzymaniem czystości przy ul. Moniuszki ( od ronda przy ul. Wieniawskiego, Lotników, Moniuszki do ronda na ul. Serbskiej) w Żarach oraz Alei Wojska Polskiego ( od ronda ks. prałata Tadeusza Demela do stadionu Syrena) 
 
Powiat Żarski, który nie ma koncesji na wywóz śmieci  zobowiązał się do ustawienia koszy przy ul. Moniuszki i Alei Wojska Polskiego a Miasto Żary będzie opróżniało kosze na śmieci oraz ponosiło koszty z tytułu oczyszczania.
czytaj dalej

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

 • 09-04-2019
Ilustracja do informacji: Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
08 kwietnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które poświęcone było zwalczaniu choroby ASF (afrykańskiego pomoru świń) wśród populacji dzików.
 
W spotkaniu uczestniczył Starosta Żarski Józef Radzion, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin Powiatu Żarskiego, przedstawiciele: Powiatowej Inspekcji Weterynarii w Żarach z siedzibą w Lubsku, Komendy Powiatowej PSP w Żarach, Komendy Powiatowej Policji w Żarach, Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Żarach, Placówki Straży Granicznej w Tuplicach, przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze oraz Nadleśnictw i Kół Łowiecki z terenu Powiatu.
 
W trakcie spotkania plan zwalczania ASF w populacji dzików - opracowany przez „Zespół ds. analiz zagrożeń i działań prewencyjnych zabezpieczających województwo lubuskie przed wprowadzeniem wirusa ASF” przy Wojewodzie Lubuskim – omówił Łowczy Okręgowy ze ZO PZŁ Jacek Banach.
czytaj dalej

Podsumowanie Tygodnia Zdrowia pod hasłem "Warzywa - czy je znamy, czy je jemy?"

 • 04-04-2019
Ilustracja do informacji: Podsumowanie Tygodnia Zdrowia pod hasłem "Warzywa - czy je znamy, czy je jemy?"
3 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach odbyło się podsumowanie Tygodnia Zdrowia pod hasłem: „Warzywa – czy je znamy, czy je jemy?”, w którym uczestniczyli m.in.: Starosta Żarski Józef Radzion, Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego Bartłomiej Kubiak, specjalista ds. promocji zdrowia Anna Zieziula, przedstawicielki Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żarach oraz lokalni pracodawcy współpracujący ze szkołą.
 
Naczelnym celem akcji było propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia na zdrowie oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów i pracowników popularnego „Ceramika”, a także do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żarskiego.
 
W podsumowaniu Tygodnia Zdrowia uczestniczyło 9 szkół – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach, Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach, Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach, Ochotniczy Hufiec Pracy, Ośrodek dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach, Zespół Szkół Technicznych w Lubsku oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku – które rywalizowały w dwuetapowym konkursie sprawdzającym wiedzę i umiejętności kulinarne. Pierwszym zadaniem drużyn było przygotowanie dania, którego podstawowym składnikiem będą rośliny strączkowe, a drugim – udział w quizie „Warzywa – czy je znamy, czy je jemy?”.
 
Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, na drugi miejscu uplasowała się reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Żarach, wyprzedzając jednym punktem Ośrodek dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Żarskiego.
 
Tydzień Zdrowia w ZSOiT rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do piątku (5 kwietnia). Uczestnicy wydarzenia – obok udziału w prelekcjach ściśle związanych z zasadami żywienia i zdrowym style życia – mogli skorzystać z kącika zdrowia i urody.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Konkurs na opowiadanie "Stulecie polskiego kryminału"

 • 04-04-2019
Ilustracja do informacji: Konkurs na opowiadanie "Stulecie polskiego kryminału"
Rok 1919 to rok odbudowy i odnowy – powoływano wówczas kolejne instytucje niezbędne do funkcjonowania państwa, granice państwowe wciąż się kształtowały, prowadzono unifikację terenów dawnych trzech zaborów. W lipcu 1919 roku ogłoszono dekret o powołaniu Policji. Sto lat później, w związku z wyjątkową, setną rocznicą, Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendą Główną Policji ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”. Hasło to jest umowne i symboliczne w wydźwięku – kryminały nie zaczęły przecież powstawać dopiero po 1918 roku. Niemniej jednak sto lat temu powołano polską policję, sto lat temu rodziła się polska kryminalistyka.
Naszym konkursem chcemy zainspirować do sięgnięcia do początków działalności polskich służb oraz do puszczenia wodzy fantazji. Chcemy, aby uczestnicy stworzyli własne, wyjątkowe opowiadania. Może utrzymane w dawnym stylu, na wzór kryminałów z początku wieku XX? Może nowoczesne w formie, ale doskonale retro w treści?
 
Nie ograniczamy jednak naszego konkursu wyłącznie do kryminału w dawnym stylu – proponujemy też pochylenie się nad tym, co mamy dzisiaj, nad bieżącymi trendami w literaturze kryminalnej, ale także – wybiegnięcie w przyszłość. Pragniemy, aby konkurs stał się pomostem między przeszłością a przyszłością. Może za siedemdziesiąt lat, może za sto albo sto dwadzieścia – chcemy się dowiedzieć, jak widzicie przyszłość, czego się spodziewacie? Kto wie, może kiedyś te przyszłościowe prace będą czytane z równym zainteresowaniem, z jakim dziś oglądamy wizje XXI wieku tworzone ponad sto lat temu.
 
Jak wziąć udział w konkursie?
 
Zgłaszane opowiadanie musi być o charakterze kryminalnym lub sensacyjnym i nie może przekraczać 27 000 znaków (ok. 15 stron maszynopisu). Ze względu na okrągłą rocznicę powstania policji i polskiej kryminalistyki, zachęcamy, aby zgłaszane prace konkursowe zawierały mocno rozbudowany motyw policyjny. Konkurs jest przeznaczony dla osób od 16 roku życia.
Prace należy przesyłać do 15 czerwca 2019 roku na adres e-mail. Jedna osoba może zgłosić opowiadanie w jednej z trzech kategorii:
 • kryminał sto lat temu – jeśli dobrze czujecie się w klimacie retro, jeśli fascynujecie się historią i ciekawi Was, jak odkrywano sprawców zbrodni bez pomocy zaawansowanej technologii znanej z popularnych seriali telewizyjnych;
 • kryminał dzisiaj – jeśli lubicie przyglądać się rzeczywistości, ciekawią Was aktualne głośne sprawy albo… od dziecka marzyliście o byciu policjantem;
 • kryminał za sto lat – jeśli nie boicie się wyzwań, lubicie puścić wodze fantazji i chcecie sprawdzić się jako wizjoner w sprawach technologii bądź w roli policjanta w społeczeństwie przyszłości.
UWAGA! Opowiadań nie należy podpisywać imieniem i nazwiskiem, a jedynie wybranym przez siebie pseudonimem i tytułem opowiadania. W treści maila należy podać swój pseudonim, tytuł opowiadania, kategorię oraz dane kontaktowe.
Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest warunkiem udziału w konkursie. Wyrażenie zgody na akceptację Regulaminu następuje poprzez złożenie oświadczenia, którego wzór stanowi załącznik nr 2 (https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2019/02/o%C5%9Bwiadczenie-uczestnika-konkursu.pdf).
Zachęcamy do lektury regulaminu konkursu (https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2019/02/regulamin-BPN-19-luty.pdf)!
 
Co (i kiedy) można wygrać?
 
W komisji konkursowej zasiądą między innymi Wojciech Chmielarz, Robert Małecki, Anna Bińkowska i przedstawiciel Komendy Głównej Policji. Jury dołoży wszelkich starań, aby wyniki konkursu ogłosić w Święto Policji, 24 lipca 2019 (niemniej jednak data ogłoszenia może ulec zmianie). Organizatorzy skontaktują się ze zwycięzcami, a lista pojawi się m.in. na naszej stronie internetowej www.niepodlegla.gov.pl.
Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne (w każdej kategorii: 2 000 zł za pierwsze miejsce, 1 500 zł za drugie miejsce, 1 000 zł za trzecie miejsce). Najlepsze prace zostaną opublikowane w antologii pokonkursowej. Niewykluczone są także nagrody dodatkowe, nieujęte w regulaminie.
Partnerem konkursu jest Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, które w tym roku świętuje sto lat polskiej policyjnej kryminalistyki oraz portal Kryminalna Piła, który zajmuje się promocją literatury kryminalnej i sensacyjnej w Polsce.  
 
Partnerem medialnym konkursu jest Portal Kryminalny. Portal Kryminalny istnieje od 2007 roku i jest jedną z najpopularniejszych stron internetowych dotyczących tematyki literatury kryminalnej i sensacyjnej w Polsce. Portal jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.
Z kolei Czytam, bo lubię sprawuje nad konkursem patronat medialny.
 
Informacje o konkursie można znaleźć na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/konkurs-na-opowiadanie-stulecie-polskiego-kryminalu/
czytaj dalej

Starosta Żarski Józef Radzion odwiedził niemieckie Vlotho

 • 04-04-2019
Ilustracja do informacji: Starosta Żarski Józef Radzion odwiedził niemieckie Vlotho
W dniach 27 – 29 marca 2019 r. Starosta Żarski Józef Radzion – na zaproszenie Burmistrza Rocco Wilkena - odwiedził niemieckie miasto Vlotho. Staroście towarzyszyła kilkuosobowa delegacja lubskich samorządowców na czele z Burmistrzem Lubska – Januszem Dudojciem. 
 
Trzydniowa wizyta stanowiła doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń odnośnie do funkcjonowania polskich i niemieckich samorządów lokalnych, rozmów na temat polityki samorządowej, dotychczasowych osiągnięć i planów na przyszłość oraz zagranicznej promocji Powiatu Żarskiego.
 
Podczas spotkania poruszano tematy związane m.in.: z rolą, zadaniami i miejscem stowarzyszeń w społeczeństwie; z zasadami działania i finansowania niemieckich odpowiedników Domów Pomocy Społecznej, różnorodnych instytucji kultury oraz klubów sportowych. Szczególną uwagę zwrócono na kwestie społeczno – gospodarcze ściśle powiązane z problemem profilaktycznego zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży w zajęcia o charakterze sportowym oraz kulturalnym.
 
Starosta Józef Radzion zwiedził siedzibę Urzędu Miasta Vlotho - gdzie poznał jego organizację pracy - oraz szkołę – odpowiednik polskiego liceum ogólnokształcącego, a przy okazji spaceru po mieście dyskutował o pozyskiwaniu środków finansowych z Unii Europejskiej na zadania inwestycyjne, w tym remonty zabytków, instytucji kultury i dróg.
 
Zarówno polscy samorządowcy, jak i przedstawiciele stowarzyszenia we Vlotho zgodnie podkreślili chęć podtrzymywania kontaktów turystycznych oraz tradycyjnych wymian młodzieży polsko-niemieckiej, co pozwoli jeszcze lepiej poznać i zrozumieć kulturę sąsiadów.
czytaj dalej

Mistrzostwa Powiatu Żarskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu

 • 01-04-2019
Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Powiatu Żarskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu
29 marca 2019 r. na pływalni „Wodnik” w Żarach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żarskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu. Zawody otworzyła Wicestarosta Małgorzata Issel; w otwarciu uczestniczył również radny powiatowy Bogdan Kępiński.
 
W zawodach wzięli udział uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Żarskiego w konkurencjach:
1. 50m - styl dowolny (chłopcy i dziewczęta)
2. 50m - styl klasyczny (chłopcy i dziewczęta)
3. 50m - styl grzbietowy (chłopcy i dziewczęta)
4. Sztafeta 4x50m - styl dowolny (chłopcy i dziewczęta)
czytaj dalej

Mistrzostwa Powiatu Żarskiego w drużynowych biegach przełajowych

 • 29-03-2019
Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Powiatu Żarskiego w drużynowych biegach przełajowych
 
28 marca 2019 r. w Lipinkach Łużyckich odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowych biegach przełajowych zorganizowanych w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2018/2019, w których rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zawody otworzyła Wicestarosta Małgorzata Issel; 
W otwarciu udział wzięli radni powiatowi : Bogdan Kępiński, Anna Ślawska, Małgorzata Brzyśkiewicz.
 
Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
 
IGRZYSKA DZIECI
DZIEWCZĘTA

1.SP10 Żary 
2.SP8 Żary
3.SP Jasień
4.SP Złotnik 
5.SP5 Żary 
6.SP3 Żary
CHŁOPCY
1.SSP Żary 
2.SP 10 Żary 
3.ZSP Lipinki Łuż. 
4.SP 2 Żary 
5.SP Jasień 
6.SP 8 Żary
 
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
DZIEWCZĘTA 

1.SP 5 Żary 
2.SP 2 Żary 
3.SSP Żary 
4.SP 8 Żary 
5.SP Jasień 
6.SP 8 Żary
CHŁOPCY 
1.SP 5 Żary
2.SP 8 Żary 
3.KSP Żary
4.ZSP Lipinki Łuż. 
5.SP Trzebiel
6.SP 2 Żary
 
LICEALIADA
DZIEWCZĘTA 

1.SLO Żary
2.ZSE Żary 
3.ZSOiT Żary 
4.CKZiU Żary 
5.LO Żary
CHŁOPCY 
1.ZSE Żary 
2.ZSB Żary 
3.ZST Lubsko 
4.ZSOiT Żary 
5.ZSOiT Lubsko
 
Startowało 420 osób
czytaj dalej

V Sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 26-03-2019
Ilustracja do informacji: V Sesja Rady Powiatu Żarskiego
26 marca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się V sesja Rady Powiatu Żarskiego.

Przed rozpoczęciem obrad – Starosta Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Wiktorem Kułdoszem złożyli na ręce Krystyny Sadulskiej Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach - czek o wartości 5.000 złotych na zakup kserokopiarki do szkoły za zajęcie niezwykle wysokiej lokaty w ogłoszonym przez miesięcznik „Perspektywy” Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2019. Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach zajęło 2. miejsce w województwie i 12. w kraju w rankingu Techników 2019.
  
W trakcie sesji przyjęto do wiadomości: sprawozdanie Starosty Powiatu z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami oraz informacje Przewodniczących Komisji Stałych Rady Powiatu Żarskiego o pracach Komisji w okresie między sesjami.
 
Następnie Komendant Powiatowej Policji Pan Armand Pisarczyk-Łyczywek złożył sprawozdanie z działalności Policji na terenie powiatu żarskiego w 2018 r. Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej również złożył sprawozdanie z działalności PPSP w roku 2018. Na koniec Powiatowy Inspektor Sanitarny Pan Piotr Bogusławski przestawił informacje o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w Powiecie Żarskim za 2018 rok.
 
Podjęto uchwałę w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Żarskiego na 2019 r., oraz uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Żarskiego na lata 2019-2025.
 
Po podjęciu uchwał przez Radę Powiatu Żarskiego, radni przystąpili  do składania interpelacji, zapytań oraz dyskusji w części poświęconej wolnym wnioskom.
czytaj dalej

Spotkanie z Wójtami i Burmistrzami Powiatu Żarskiego

 • 20-03-2019
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Wójtami i Burmistrzami Powiatu Żarskiego
20 marca 2019 r.  w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów z terenu Powiatu Żarskiego ze Starostą Żarskim Józefem Radzionem i Wicestarostą Małgorzatą Issel. W rozmowach uczestniczyli: Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej, Wójt Gminy Tuplice Katarzyna Kromp, Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek, Wójt Gminy Lipinki Łużyckie Michał Morżak, Wójt Gminy Przewóz Mariusz Strojny oraz Burmistrz Jasienia Andrzej Kamyszek.
 
Gościem spotkania była Jolanta Dankiewicz – Prezes Szpitala Na Wyspie w Żarach, która przedstawiła aktualną sytuację szpitala, omówiła dotychczasowe inwestycje i najbliższe działania związane z kolejnym etapem rozbudowy lecznicy. Pani Prezes Dankiewicz wraz z władzami Powiatu Żarskiego zwróciła się do zebranych z prośbą o wsparcie finansowe dla szpitala związane z wyposażeniem i doposażeniem w sprzęt jego rozbudowanej części.
 
Następnie omówiono możliwości dalszej współpracy pomiędzy powiatem a gminami w zakresie przyszłych inwestycji w infrastrukturę drogową. Samorządowcy rozmawiali o wspólnych przedsięwzięciach związanych z poprawą bezpieczeństwa (np. z budową chodników) oraz o inwestycjach drogowych, które zostaną zrealizowane w 2019 roku, w poszczególnych gminach leżących na terenie Powiatu Żarskiego. Dyskutowano również o przekazaniu gminom infrastruktury turystycznej wybudowanej przez Powiat Żarski w ramach projektu „Przygoda z Nysą” – etapy I – IV i o organizacji wspólnych wydarzeń z zakresu kultury, sportu i turystyki.
 
Starosta Józef Radzion wyraził gotowość do organizowania kolejnych tego typu spotkań. Uzgodniono, że podobne spotkania będą odbywały się cyklicznie, w nawiązaniu do aktualnych potrzeb, co z pewnością zaowocuje sprawną realizacją różnych zadań, rozwiązywaniem wspólnych problemów, a także inicjowaniem nowych pomysłów ważnych dla społeczności powiatu.
 
Na zakończenie spotkania, z inicjatywny Pani Jolanty Dankiewicz, burmistrzowie i wójtowie udali się do Szpitala Na Wyspie w Żarach, gdzie zapoznali sie postępem prac oraz z przyszłym rozmieszczeniem pomieszczeń w nowo wybudowanej części lecznicy.
czytaj dalej

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

 • 18-03-2019
Ilustracja do informacji: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
15 marca 2019 roku w Siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej otworzyli Starosta Żarski Józef Radzion oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Robert Słowikowski.
Ideą konkursu jest popularyzacja wiedzy i przepisów pożarniczych, a także kształtowanie świadomości młodych ludzi w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Eliminacje powiatowe przeprowadzono w trzech grupach wiekowych: I grupa - uczniowie szkół podstawowych ( klas I-VI),  
II grupa- uczniowie klas VII i VIII klas podstawowych oraz III gimnazjów, III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Oczekując na wyniki po pierwszej części turnieju uczestnicy mieli możliwość zobaczenia sprzętu strażackiego.
Zwycięzcy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Żarskiego Józefa Radziona, który również pełni funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żarach. Nagrody w imieniu Starosty wręczyła Wicestarosta Małgorzata Issel. Zgodnie z tradycją o słodki poczęstunek dla uczestników turnieju zadbali Państwo Anna i Eugeniusz Ślawscy z Lipinek Łużyckich.
 
Zwycięzcami tegorocznej edycji turnieju zostali:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):
1 miejsce – Dawid Jańczyk
2 miejsce – Aleksandra Walińciak
3 miejsce – Tomasz Kanafa
 
II grupa wiekowa (VII i VIII klasa szkoły podstawowe oraz III klasa gimnazjum):
1 miejsce – Paweł Grześkowiak
2 miejsce – Kamil Nowacki
3 miejsce – Bartosz Brygider
 
III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne):
1 miejsce – Kacper Sokulski 
2 miejsce – Adrian Brzeziński
3 miejsce – Klaudiusz Biernacki
 
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich! Trzymamy kciuki!
 
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Młodzież Zapobiega Pożarom

 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5