Wydarzenia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach!

Ilustracja do informacji: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach!
11 stycznia 2019 r. na Oddziale Noworodkowym Szpitala Na Wyspie w Żarach gościli Starosta Żarski Józef Radzion oraz Wicestarosta Małgorzata Issel. Przewodnikami po oddziale byli Pani Jolanta Dankiewicz – Prezes Szpitala Na Wyspie oraz Pan Jakub Czwojda – ordynator Oddziału Noworodkowego.
 
W 2018 roku Szpital Na Wyspie w Żarach otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt służący ratowaniu życia i zdrowia noworodków. Jakub Czwojda - ordynator Oddziału - z dumą i satysfakcją opowiadał Staroście i Wicestaroście o najnowocześniejszych inkubatorach, w tym inkubatorze transportowym, urządzeniach do resuscytacji noworodków, kardiomonitorach, pulsoksymetrach, pompach infuzyjnych i aparacie do USG – darach Fundacji Jurka Owsiaka. Włodarze Powiatu Żarskiego byli pod wrażeniem stopnia zaawansowania technologii, z której korzysta dzisiejsza medycyna oraz nie kryli radości na myśl o tym, ilu noworodkom pomogą podarowane urządzenia.
 
Warto podkreślić, że Szpital Na Wyspie w Żarach ma bardzo dobrą opinię wśród pań, które chętnie wybierają go jako miejsce porodu. Rodzą tu kobiety nie tylko z terenu Powiatu Żarskiego, ale również z powiatów sąsiednich. Pacjentki chwalą szpital za profesjonalną opiekę medyczną i kameralną atmosferę.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5