Wydarzenia

Wędkarski Dzień Dziecka 2018

Ilustracja do informacji: Wędkarski Dzień Dziecka 2018
2 czerwca 2018 r. nad Zalewem „Karaś” w Lubsku odbyły się Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez Zarząd Koła PZW nr 1 w Lubsku. W sportowych zmaganiach udział wziął Starosta Żarski Janusz Dudojć, który objął wydarzenie patronatem honorowym oraz kilkudziesięciu zawodników w kategoriach wiekowych od 5 do 10 i od 11 do 15 lat.
 
Rozpoczynając zawody Starosta Janusz Dudojć symbolicznie przekazał na ręce Prezesa Pana Eugeniusza Zankowicza oraz Wiceprezesa ds. Młodzieży Koła PZW nr 1 w Lubsku Pana Grzegorza Rutkowskiego nowoczesny sprzęt wędkarski o wartości niemal 35 tys. zł, dzięki czemu Koło nr 1 w Lubsku wzbogaciło się m.in. o: kompleksowo wyposażone siedziska do wędkowania, parasole oraz namiot. Sprzęt został zakupiony dzięki środkom pozyskanym przez Powiat Żarski w ramach projektu „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego – etap IV” współfinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020.
 
Sportowe zmagania poprzedziły liczne wyróżnienia i podziękowania. W uznaniu zasług wniesionych w rozwój i upowszechnienie wędkarstwa odznakę „Zasłużony dla Polskiego Związku Wędkarskiego” otrzymał Starosta Janusz Dudojć, natomiast pracownikom Starostwa Powiatowego w Żarach wręczono podziękowania za współpracę oraz wspieranie młodzieży zrzeszonej w Polskim Związku Wędkarskim.
 
Pamiętano również o zawodnikach, którzy osiągnęli bardzo dobry wynik w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich 2018. Otrzymali oni z rąk Starosty czeki na zakup sprzętu wędkarskiego.
 
Bardzo dziękujemy Zarządowi Koła Nr 1 w Lubsku Panom Eugeniuszowi Zankowiczowi i Grzegorzowi Rutkowskiemu, Prezesowi Zarządu Okręgu PZW w Zielonej Górze Panu Mirosławowi Kamińskiemu oraz wszystkim członkom i sympatykom wędkarstwa zrzeszonym w PZW za zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą. Niezmiernie cieszy fakt, iż potraficie Państwo przekazywać swoją wiedzę oraz zaszczepiać pasję do wędkarstwa w kolejnych pokoleniach. Efekty Waszej pracy widoczne były w podczas sobotnich zawodów, w których – co prawda - uczestniczyły dzieci, ale w kibicowanie zaangażowane były całe rodziny.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Projekt pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego – etap IV”, jest współfinansowany z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020.
Oś priorytetowa: I. Wspólne dziedzictwo naturalne i kulturowe.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5