.

Wydarzenia

Projekt modernizacji zabytkowego dachu powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Lubsku zatwierdzony!

Ilustracja do informacji: Projekt modernizacji zabytkowego dachu powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Lubsku zatwierdzony!
26 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia z Panem Ryszardem Jakuszykiem – autorem projektu modernizacji dachu budynku Domu Pomocy Społecznej w Lubsku oraz z Panią Iwoną Prokop – Naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Żarach.
 
Miło nam poinformować, że projekt modernizacji zabytkowego dachu oraz tarasu powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Lubusku uzyskał akceptację Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze! Uzyskanie pozytywnej decyzji Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków otwiera drogę do uruchomienia kolejnych procedur związanych z remontem dachu, tj. uzyskaniem pozwolenia na budowę, ogłoszeniem postępowania przetargowego oraz rozpoczęciem prac budowlanych. Co więcej, Starosta Żarski Janusz Dudojć oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lubsku Pani Wioletta Kuźmińska liczą na pozytywną decyzję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie dofinansowania całego przedsięwzięcia, ponieważ Dom Pomocy Społecznej mieści się w zabytkowych murach zamku - o których pierwsze wzmianki datowane są w 1588 roku. 
 
Przypomnijmy, zbliżający się remont dachu Domu Pomocy Społecznej w Lubsku, to kolejna tego typu inwestycja realizowana przez Powiat Żarski w kadencji 2014-2018. Wcześniej wymienione zostały pokrycia dachowe na budynkach: Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach oraz Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Powiatu Żarskiego w Żarach.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook