Wydarzenia

"Jak odzyskać św. Mikołaja?" Podsumowanie projektu "Się kręci"

Ilustracja do informacji: "Jak odzyskać św. Mikołaja?" Podsumowanie projektu "Się kręci"
13 stycznia 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach odbyło się podsumowanie wieloaspektowego projektu ,,Się kręci’’ pod nazwą „Jak odzyskać św. Mikołaja”? W wydarzeniu brali udział: Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, członkowie Zarządu Powiatu Żarskiego Józef Radzion i Edward Skobelski, wójt Przewozu Ryszard Klisowski, wójt gminy Wiejskiej Żary Leszek Mrożek, dyrektorzy szkół i zaproszeni goście.
 
Zorganizowane w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wydarzenie było doskonałą okazją do zaprezentowania wyników wielomiesięcznej pracy uczestników zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie Edukacja i Technika w ramach projektu „Się kręci”. W ciągu roku, w zajęciach udział wzięło około 150 osób.
 
Dzieci oraz młodzież z Górzyna pod kierunkiem instruktora, w ramach sekcji modelarskiej, zbudowały wierną makietę dworca kolejowego z 1945 r. W Przewozie młodzi miłośnicy modelarstwa wraz z rodzicami i dziadkami zaangażowali się w budowę makiety forsowania Nysy Łużyckiej w skali 1:72. W Żarach - w ramach sekcji motoryzacyjnej - odrestaurowano stare samochody. Natomiast w Grabiku skupiono się na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Ponadto w ramach sekcji techniki i nowoczesnych technologii składano modele elektroniczne oraz zestawy LEGO – TECHNIC i LEGO STAR WARS, dzięki który młodzież poznała podstawy programowania, a także dowiedziała się jak sterować robotem za pomocą smartfona.
 
Ciekawym punktem podsumowania projektu był pokaz grupy fanowskiej Legionu 501 Polskiego Garnizonu ze Szczecina. Wydarzenie połączono ze spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który każdemu uczestnikowi zajęć wręczył upominki oraz nagrody. Nikt nie wyszedł z pustymi rękoma.
 
Środki, w wysokości 50 tys. zł., na realizację projektu zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży w Górzynie, Grabiku, Przewozie oraz Żarach zostały pozyskane przez Stowarzyszenie Edukacja i Technika w ramach programu „Kultura i edukacja na terenie Powiatu Żarskiego w roku 2017”

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19Galeria zdjęć: Mikołaj

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5