Wydarzenia

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. składowiska odpadów w Brożku

Ilustracja do informacji: Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. składowiska odpadów w Brożku
3 sierpnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie robocze Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które poświęcone było omówieniu aktualnej sytuacji w Zakładzie Przetwarzania Odpadów w Brożku, gm. Brody.
 
W spotkaniu udział wzięli: Starosta Żarski Janusz Dudojć, Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Zielonej Górze Pan Mirosław Ganecki i jego zastępca Pan Wojciech Konopczyński, Wójt Gminy Brody Ryszard Kowalczuk i jego zastępca Pan Juliusz Dudziak, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach bryg. Paweł Hryniewicz, Grzegorz Depta - przedstawiciel Deko Proces sp. z o.o. oraz przedstawiciele Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska oraz Wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żarach.
 
W trakcie spotkania Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Zielonej Górze poinformował zebranych, iż kontrole przeprowadzone w Zakładzie Przetwarzania Odpadów w Brożku nie wykazały istnienia bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców oraz dla środowiska. Mirosław Ganecki dodał, że obecnie na terenie Zakładu Przetwarzania Odpadów prowadzony jest bieżący monitoring i kolejna kontrola, która ma na celu wyeliminowanie nieprawidłowości. Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach bryg. Paweł Hryniewicz oznajmił, że na początku września br. Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Żarach przeprowadzi na terenie zakładu kontrolę bezpieczeństwa przeciwpożarowego. O wynikach wszystkich kontroli zostanie poinformowany Wójt Gminy Brody Ryszard Kowalczuk oraz Starosta Żarski Janusz Dudojć.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5