.

Wydarzenia

Umowa na modernizację stacji diagnostycznej oraz klas w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku podpisana!

Ilustracja do informacji: Umowa na modernizację stacji diagnostycznej oraz klas w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku podpisana!
5 lipca 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć podpisał umowę z Wacławem Bryczkowskim – właścicielem Zakładu Budowlanego na przeprowadzenie prac remontowych, związanych z dostosowaniem dwóch pomieszczeń dydaktycznych na potrzeby nowoczesnych pracowni do nauki zawodu - logistyka oraz elektronika i elektrotechnika - oraz na modernizację stacji diagnostycznej przy Zespole Szkół Technicznych w Lubsku.
 
W nowo wyremontowanych pracowniach uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku, będą mogli korzystać m.in z: 15 doskonale wyposażanych stanowisk komputerowych, tabletów, nowoczesnej tablicy multimedialnej oraz tablic i materiałów potrzebnych do nauki zawodu w kierunku logistyka. Na przyszłych elektroników i elektrotechników będzie czekał m.in. bezprzewodowy moduł KTS 540, zestaw panelowy umożlwiający naukę umiejętności łączenia, weryfikacji i oceny paramentów podzespołów systemu oświetlenia pojazdów oraz zestaw do nauki elektroniki i elektrotechniki pojazdowej. Koszt specjalistycznego sprzętu to ponad 200 tys. złotych.  Najnowocześniejszy sprzęt został zakupiony z pozyskanych przez Powiat Żarski pieniędzy w ramach projektu Modernizacji Kształcenia Zawodowego.
 
Zakres prac remontowych w pomieszczeniach dydaktycznych obejmuje m.in.: wymianę posadzek, drzwi wewnętrznych, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych, usunięcie zacieków wraz z odgrzybieniem ścian, wykonanie odwodnienia w postaci ścieków korytkowych w miejscu tworzenia się zastoisk wody oraz malowanie pomieszczeń.
 
Modernizacji doczeka się również stacja diagnostyczna w zakresie remontu dachu, w tym wymiany pokrycia dachu na papę termozgrzewalną, wymiany rynien oraz wymiany świetlika dachowego. Roboty wewnętrzne obejmować będą ocieplenie stropodachu wełną mineralną oraz malowanie ścian,  
 
Koszt inwestycji: 130 tys. 995 zł
Termin ukończenia prac: 31 sierpnia 2017 r.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook