Wydarzenia

Jarmark Powiatu Żarskiego

Ilustracja do informacji: Jarmark Powiatu Żarskiego
1 lipca 2017 r. na Starówce w Lubsku odbył się Jarmark Powiatu Żarskiego – impreza towarzysząca XXV Jubileuszowym Lubuskim Prezentacjom Wokalnym Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Organizatorem wydarzenia był Starosta Żarski Janusz Dudojć, który wraz z zaproszonymi gośćmi: Panią Joanną Brodzik – Prezesem Zarządu Fundacji „Opiekun Serca”, Panem Lechem Krychowskim – Kawalerem Orderu Uśmiechu i Dyrektorem Festiwalu oraz Przewodniczącą Rady Powiatu Żarskiego Panią Heleną Sagasz – uroczyście otworzył Jarmark.
 
Popis kucharskich umiejętności zaprezentowali uczniowie kierunków gastronomicznych. Na obficie zastawionych i zaopatrzonych stoiskach można było spróbować pasztecików ze szpinakiem wypieczonych w Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach, zjeść pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym bądź naleśnika na słodko lub wytrwanie, które serwowali młodzi adepci sztuki kulinarnej uczący się w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku oraz skosztować pysznych wypieków stworzonych przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku. Nie zabrakło również specjałów z wielkiej patelni: pieczonej kiełbaski i ziemniaczków – które przygotowali mistrzowie kucharscy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach.
 
Stowarzyszenie Edukacja i Technika działające przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach zadbało o miłośników Gwiezdnych Wojen, na których czekała szczególna niespodzianka –  ubrany w charakterystyczny biały pancerz Szturmowiec, przebywający po ciemnej stronie mocy Lord Varder oraz spowity w czarne szaty Kylo Ren. Nie zabrakło konkursów wiedzy o Gwiezdnych Wojnach ze wspaniałymi nagrodami, pojedynków na miecze świetlne oraz wystawy hełmów i figurek postaci kultowej serii. Ci, którym słuchanie o przestworzach nie wystarczało mogli spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanej ściance wspinaczkowej – zabezpieczanej przez nauczycieli z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach i przy okazji zapoznać się z bogatą ofertą kursów i szkoleń oferowaną przez jednostkę.
 
Wielką popularnością cieszyły się stoiska fryzjerskie, na których pleciono kolorowe, wakacyjne warkoczyki oraz układano wymyślne fryzury. W ten sposób umiejętności zdobyte w trakcie kurów i szkoleń pokazały przyszłe fryzjerki z Zespołu Szkół Budowalnych w Żarach oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach. Odwiedzających nie brakowało w punktach malowania twarzy oraz na stoisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, gdzie sprzedawano ręcznie robioną biżuterię, wykonywano makijaże wieczorowe oraz malowano paznokcie.
 
Wystawcy w sposób szczególny zadbali o najmłodszych uczestników Jarmarku Powiatu Żarskiego. Przygotowano dla dzieci szereg bardzo ciekawych atrakcji, które zapewniły dobrą rozrywkę na długie godziny: wymyślne gry i zabawy oraz pokaz składania komputera zaproponowali animatorzy z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach, o naukę robienia biżuterii zadbała delegacja z Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach, bogato wyposażone punkty z stoiskami do malowania i zabawy były domeną Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Powiatu Żarskiego, Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z Środowiskowym Domem Samopomocy w Lubsku oraz Powiatowych Domów Dziecka  w Lubsku i w Żarach. Chętni mogli spróbować swoich sił w garncarstwie oraz w puszczaniu wielkich baniek mydlanych, czyli atrakcji przygotowanych przez nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku.
 
Wystawy przygotowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żarach, Dom Pomocy Społecznej w Miłowicach oraz Dom Pomocy Społecznej w Lubsku zaskakiwały różnorodnością i pięknem prezentowanego rękodzieła. Na stoiskach nie zabrakło ręcznie tkanych gobelinów, uroczych kotów wykonanych techniką decoupage czy obrazów malowanych farbami olejnymi. Jarmark Powiatu Żarskiego był również okazją do tańców integracyjnych, w których – obok animatorów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku i odwiedzających - chętnie uczestniczył Starosta Janusz Dudojć oraz Dyrektor Elżbieta Maćko.
 
Imprezę, którą zorganizował Starosta Żarski Janusz Dudojć, odwiedziły setki mieszkańców Lubska, okolicznych miejscowości oraz gości z całej Polski i z zagranicy. Dziękujemy Wam, że byliście z nami w tym dniu i że tak chętnie uczestniczyliście w atrakcjach, które dla was przygotowaliśmy.
 
Jarmark Powiatu Żarskiego to tłum uśmiechniętych i szczęśliwych odwiedzających, ale również ciężka praca i trudne zadanie organizacyjne.  Składamy szczególne podziękowania: Panu Lechowi Krychowskiego oraz Pani Joannie Brodzik – za pomysł, za serce i dobroć, którą otaczacie najbardziej potrzebujących; Panu Radosławowi Brodzikowi oraz Pani Karolinie Konopko - za uśmiech, wytrwałość i energię w informowaniu o tym, co dzieje się na Jarmarku, Pani Dyrektor Elżbiecie Maćko – za szczególne zaangażowanie, moc pozytywnej energii oraz niezwykłe zdolności organizacyjne; Dyrektorom, Nauczycielom, Uczniom, Animatorom oraz Wolontariuszom z: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z Środowiskowym Domem Samopomocy w Lubsku, Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Żarskiego wraz z Lubuskim Ruchem na rzecz Kobie i Rodzin „Żar”, Domu Pomocy Społecznej w Lubsku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarach, Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach, Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach, Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, Powiatowego  Domu Dziecka w Żarach oraz Powiatowego Domu Dziecka w Lubsku, Zespołu Szkół Budowalnych w Żarach, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach, Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Stowarzyszenia Edukacja i Technika w Żarach – bez Was, Waszej pracy, Waszych pomysłów, chęci i uśmiechu – Jarmark Powiatu Żarskiego by się nie udał.  Serdecznie dziękujemy!
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

133Galeria zdjęć: 2017 07 01 - Jarmark Powiatu Żarskiego

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5