.

Spotkanie Starosty z Zastępcą Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i Komendantem Powiatowym PSP w Żarach.

  • 18-02-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty z Zastępcą Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i Komendantem Powiatowym PSP w Żarach.
18 lutego 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona z Zastępcą Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Lesławem Glińskim, Naczelnikiem Ośrodka Szkolenia KW PSP w Gorzowie z siedzibą w Świebodzinie bryg. mgr inż. Rafałem Naks, Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Żarach Mariuszem Morawskim, Wiceprezesem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Radosławem Pogorzelcem oraz pracownikami Starostwa z wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego.
 
Spotkanie odbyło się w związku z planowanymi na jesień br. Halowymi Mistrzostwami Polski w Piłce Nożnej w Żarach. Komenda Główna PSP powierzyła organizacje mistrzostw Komendzie Powiatowej PSP w Żarach. Omówiono wstępnie sprawy organizacyjne turnieju futsalowego. Po zatwierdzeniu terminu przez Komendę Główną PSP podany zostanie dokładny termin. W turnieju weźmie udział 16 drużyn z województw oraz 4 drużyny ze Szkół Pożarniczych – około 300 strażaków. Zawody rozgrywane będą na terenie dwóch powiatów: żarskiego i żagańskiego.

 
czytaj dalej

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

  • 18-02-2021
Ilustracja do informacji: Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
17 lutego 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się zwołane w trybie pilnym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z aktualną i prognozowaną sytuacją pogodową oraz możliwym wzrostem zagrożenia powodziowego na terenie powiatu.
 
W spotkaniu uczestniczyli Starosta Żarski Józef Radzion, Kierownik Nadzoru Wodnego w Lubsku Kazimierz Niemczycki, w zastępstwie Komendanta Powiatowego Policji Kierownik Posterunku Policji w Przewozie asp. sztab. Dariusz Dyba, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Mariusz Morawski, oraz pracownicy Starostwa z wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego. Kierownik Nadzoru Wodnego przedstawił aktualną sytuację dotyczącą stanu wód na terenie powiatu. Zaznaczył, że w chwili obecnej nie ma zagrożenia powodziowego, stan wód utrzymuje się na poziomie wód średnich. Sytuacja na ciekach wodnych jest na bieżąco monitorowana.
czytaj dalej

Spotkanie Starosty z Komendantem Powiatowym PSP w Żarach.

  • 15-02-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty z Komendantem Powiatowym PSP w Żarach.
15 lutego 2021 r.  w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Żarach
Mariuszem Morawskim.
 
Tematem spotkania była organizacja na przełomie października i listopada br. Halowych Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej w Żarach. Spośród wielu kandydatur, Komenda Główna PSP
powierzyła organizacje mistrzostw Komendzie Powiatowej PSP w Żarach. W turnieju weźmie udział 16 drużyn z województw oraz 4 drużyny ze Szkół Pożarniczych.
Spotkanie było okazją do podziękowania Komendantowi za sprawną organizację dowozu mieszkanki gm. Żary na szczepienie przeciwko COVID-19.
czytaj dalej
  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook