.

2017

Starosta Żarski Janusz Dudojć w ogniu pytań

Ilustracja do informacji: Starosta Żarski Janusz Dudojć w ogniu pytań
12 grudnia 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć spotkał się z uczniami klas II i IV  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. W spotkaniu uczestniczyła również dyrektor szkoły Pani Gabriela Fiedler. Głównym celem wizyty Starosty w lubskiej szkole było przybliżenie młodzieży zasad postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz wskazanie zadań i kompetencji leżących w gestii marszałków, starostów i burmistrzów miast.
 
Wielu zagrożeń czy wypadków niestety nie można uniknąć, ale mając świadomość ich występowania, możemy być przygotowani, aby skutecznie przeciwdziałać ich skutkom – rozpoczął Starosta Janusz Dudojć, a następnie przedstawił zgromadzonej młodzieży korzyści płynące z montowania czujek dymu oraz czadu. Aby jak najbardziej wprowadzić uczniów w tematykę postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz przybliżyć podstawowe zasady bezpieczeństwa pożarowego w codziennym życiu, każdy z uczestników spotkania otrzymał „Poradnik mieszkańca Powiatu Żarskiego”, wydany przez Wydział Organizacyjny i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żarach we współpracy z Komendą Powiatową PSP w Żarach.
 
Okazało się, iż uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku są bacznymi obserwatorami rzeczywistości, przez co Starosta Żarski Janusz Dudojć musiał zmierzyć się kilkoma trudnymi zagadnieniami.  Uczniowie zadawali pytania dotyczące spłaty zadłużenia Powiatu Żarskiego,  powstania pogotowania w Lubsku oraz planowanych inwestycji powiatowych na terenie miasta. Nie zabrakło pytań o obwodnicę Lubska czy zakres kompetencji starosty oraz burmistrza w sytuacjach kryzysowych. Młodzież nie kryła również zainteresowania relacjami na linii Starosta Żarski – Burmistrz Lubska.
 
Na zakończenie spotkania uczniów spotkała niespodzianka, którą było losowanie drobnych upominków ufundowanych przez Starostę. Dzięki wspólnemu działaniu Starosty Janusza Dudojcia, dyrektor szkoły Pani Gabrieli Fiedler oraz nauczycielki języka niemieckiego Pani Dagmary Kliczak-Sobańskiej, nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Młodzież otrzymała m.in. czujki czadu i dymu, bombki, pluszowe misie, breloczki oraz świąteczne długopisy. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook