.

2017

"Let's talk", czyli polsko - niemiecko- ukraińska wizyta w Starostwie Powiatowym w Żarach

Ilustracja do informacji: "Let's talk", czyli polsko - niemiecko- ukraińska wizyta w Starostwie Powiatowym w Żarach
6 grudnia 2017 r. Starostwo Powiatowe w Żarach odwiedziła 34-osobowa grupa uczestników polsko-niemiecko-ukraińskiej wymiany młodzieży odbywającej się w ramach programu „Let’s talk” - realizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku. Uczniowie reprezentujący: Zespół Szkół Technicznych w Lubsku, Friedrich-Ludwig-Jahn Gymnasium w Forst (Lausitz) oraz Liceum Ogólnokształcące Lotnicze im. I. Sikorskiego NAU w Kijowie spotkali się ze Starostą Żarskim Januszem Dudojciem, Wicestarostą Małgorzatą Issel oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia – Bartłomiejem Kubiakiem.
 
Włodarze Powiatu Żarskiego opowiadali o doświadczeniach związanych ze współpracą polsko-niemiecką i polsko-ukraińską, odpowiadali na pytania dotyczące powiatu oraz wyjaśnili zasady funkcjonowania urzędu. Na gości czekały mikołajkowe upominki, które wręczali Starosta Janusz Dudojć oraz Wicestarosta Małgorzata Issel. Następnie uczniowie wraz z opiekunami przekazali, na ręce Starosty, przywiezione prezenty. Zakończenie spotkania umilił krótki występ artystyczny w wykonaniu młodzieży.
 
Wizyta w Starostwie Powiatowym była jedną z wielu atrakcji przygotowanych przez koordynatorów programu „Let’s talk”, którego nadrzędnym celem jest przyczynienie się do przełamania panujących stereotypów, umożliwienie uczniom poznania innych kultur, nawiązanie kontaktów z rówieśnikami ze szkół partnerskich oraz wymiana doświadczeń z niemieckimi i ukraińskimi nauczycielami. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook