.

2017

Szkolili się dla dobra dzieci

Ilustracja do informacji: Szkolili się dla dobra dzieci
1 grudnia 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żarach odbyło się szkolenie na temat procedury odebrania dziecka i umieszczenia poza rodziną biologiczną, które otworzył Starosta Żarski Janusz Dudojć. Program szkolenia obejmował zagadnienia z zakresu podstaw prawnych odebrania dziecka w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, obowiązek wzajemnych konsultacji i współdziałania służb pomocowych, zasady postępowania podczas realizacji procedury odebrania dziecka oraz obowiązki przedstawicieli poszczególnych służb. Omówiono również procedurę zabezpieczenia dziecka w sytuacji kryzysowej.
 
W szkoleniu wzięło udział ponad 40 osób z różnych instytucji powiatu żarskiego. W szkoleniu uczestniczyli sędziowie i kuratorzy Sądu Rejonowego w Żarach, przedstawiciele Policji, Pogotowia Ratunkowego, kierownicy i pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, dyrektorzy i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach, Domów Dziecka, Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Powiatu Żarskiego oraz rodziny zawodowe pełniące funkcję pogotowia rodzinnego.
 
Szkolenie zostało przeprowadzone  przez SSR -  Ewę Blachowską - Przewodniczącą Wydziału III Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.
Organizatorem szkolenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach. 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook