.

2017

Uroczyste obchody 15-lecia powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach

Ilustracja do informacji: Uroczyste obchody 15-lecia powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach
13 października 2017 r., w restauracji Hotelu Chopin w Żarach,  powiatowy Szpital Na Wyspie uroczyście obchodził 15-lecie swojego istnienia. Na zaproszenie prezes szpitala – Pani Jolanty Dankiewicz odpowiedzieli m.in.  Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, członek Zarządu Powiatu Żarskiego – Edward Skobelski, a także personel oraz przyjaciele szpitala.
 
Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań za trud włożony w pracę na rzecz rozwoju szpitala oraz za  zaangażowanie w opiekę nad pacjentami. Następnie Starosta Janusz Dudojć wręczył, zasłużonym pracownikom medycznym powiatowego Szpitala Na Wyspie, odznaczenia honorowe " Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia".
 
Szpital pod nazwą Szpital Na Wyspie Sp. z o.o. rozpoczął działalność w kwietniu 2002 r., w ramach spółki powołanej przez Powiat Żarski, w celu prowadzenia szpitala po zadłużonym samodzielnym publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Podstawowym zadaniem postawionym przez Powiat przed Spółką było zbilansowanie kosztów z przychodami, poprzez przeprowadzenie głębokiej restrukturyzacji szpitala. Zadanie została z powodzeniem zrealizowane.
 
Obecnie Szpital Na Wsypie w Żarach jest jednym z 11 szpitali powiatowych, które znalazły się w tzw. sieci szpitali, dzięki czemu od 1 października 2017 r. - przez kolejne 4 lata -  będzie miał zapewnione budżetowe finansowanie świadczeń medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook