.

Wydarzenia 2015

Informacje o środkach unijnych

 • 06-10-2015
Ilustracja do informacji: Informacje o środkach unijnych
6 października 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie informacyjne na temat Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy wsparciu Wspólnego Sekretariatu Programu we Wrocławiu. Przybyli przedstawiciele gmin i stowarzyszeń z terenu powiatu żarskiego uzyskali informacje o możliwościach wsparcia i planowanych konkursach w ramach Programu, a także o Funduszu Małych Projektów.
czytaj dalej

Festyn "Hubertus" w Złotniku

 • 05-10-2015
Ilustracja do informacji: Festyn "Hubertus" w Złotniku
4 października 2015 po mszy św. ku czci świętego Huberta w miejscowym kościele parafialnym, na boisku sporowym w Złotniku odbył się doroczny festyn - "Hubertus". Miłośnicy koni mogli nacieszyć wzrok oglądając te zwierzeęta między innymi w konkurencjach powożenia, skoków przez przeszkody, czy pogoni za lisem. Nagrodę Starosty Żarskiego za zdobycie pierwszego miejsca w skokach otrzymał Jarosław Szymkowiak na koniu Lolek ze stajni "Rancho u Johna" z Tarnawy Krośnieńskiej. Nagrodę wręczyła wicestarosta Małgorzata Issel. Kolejne miejsca w tej konkurencji zdobyli: II - Piotr Skiba na koniu Hel ze stajni Brody; III - Patrycja Seehafer na koniu Diana ze stajni Jelenin.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: 2015 10 04 - Złotnik - Festyn Hubertus

Powiat Żarski trzeci w województwie

 • 01-10-2015
Ilustracja do informacji: Powiat Żarski trzeci w województwie
29 września 2015 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Żarach odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży za rok szkolny 2014/2015.
W klasyfikacji generalnej powiatów - Powiat Żarski zajął 3. miejsce, tuż za Zieloną Górą - powiatami ziemskim i grodzkim. W klasyfikacji miast, Żary uplasowały się na 3. miejscu, za Zieloną Górą i Gorzowem Wielkopolskim.
W klasyfikacji wszystkich szkół podstawowych w województwie lubuskim, na 9. miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach. Wśród najlepszych gimnazjów w województwie, pierwsze miejsce zajęło żarskie Gimnazjum nr 3. Najlepszy wynik w klasyfikacji wojewódzkiej, spośród szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żarskiego, uzyskał Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach - 13. miejsce.
 
 
zdjęcia - UM Żary
czytaj dalej

X sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 29-09-2015
Ilustracja do informacji: X sesja Rady Powiatu Żarskiego
29 września 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się X sesja Rady Powiatu Żarskiego.
Na wstępie uroczyście wręczono akty nadania stopnia zawodowego - nauczyciela mianowanego. Otrzymali je: Karol Holski, Bartłomiej Lipiński, ks. Łukasz Jurkowski i Radosław Sokołowski z Zespołu Szkół Samochodowych w Żarach; Irmina Brzezińska z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku; Anna Karpezo i Katarzyna Balak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku; Ewelina Gancarz i Alicja Borys-Fizela z Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach; Justyna Sommerfeld z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Żarach oraz Paweł Alszko z Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach.
czytaj dalej

Spotkanie karasiowe w Lubsku

 • 29-09-2015
Ilustracja do informacji: Spotkanie karasiowe w Lubsku
25 września 2015 nad zalewem Karaś w Lubsku odbyło się kolejne już "Spotkanie karasiowe" zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku. Zebrani mogli obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu zespołu teatralnego TRÓJKĄT z Zielonej Góry. Był czas na „szukanie skarbów” czyli loterię fantową. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs wędkarski. Dyskoteka, potrawy z grilla i grochówka - to wszystko podkreślało rekreacyjny charakter tej imprezy. Wśród sponsorów spotkania było między innymi Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

Wystawa na 10-lecie WTZ

 • 24-09-2015
Ilustracja do informacji: Wystawa na 10-lecie WTZ
21 września 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się otwarcie okolicznościowej wystawy związanej z obchodami 10-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej.
czytaj dalej

Turniej petanque w puchar Starosty

 • 24-09-2015
Ilustracja do informacji: Turniej petanque w puchar Starosty
19 września 2015 w parku przy Al. Jana Pawła II w Żarach odbył się II Turniej o Puchar Starosty Tripletów w Petanque. Organizatorem turnieju było Łużyckie Towarzystwo Miłośników Petanque "Les Absorbeurs". Puchary dla najlepszych wręczyła wicestarosta Małgorzata Issel.
czytaj dalej

Żarsko-Żagański Kongres Przyszłości

 • 21-09-2015
Ilustracja do informacji: Żarsko-Żagański Kongres Przyszłości
19 września 2015 w Urzędzie Gminy Żagań - z inicjatywy Obywatelskiego Ruchu "Perspektywa", przy współpracy ze starostwami z Żar i Żagania oraz gminą Żagań i miastem Żary - odbył się I Żarsko-Żagański Kongres Przyszłości. Wzięli w nim udział między innymi samorządowcy z terenu powiatów żarskiego i żagańskiego. Wśród tematów dyskuzji znalazły się takie zagadnienia, jak problemy i wyzwania małych gmin, powiatowa ochrona zdrowia, czy też - mieszkańcy siłą regionu.
czytaj dalej

O zdrowiu na roboczo

 • 18-09-2015
Ilustracja do informacji: O zdrowiu na roboczo
17 września 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach gościła delegacja z Niemiec. Spotkanie miało charakter roboczy. Wymieniono informacje na temat struktury organizacyjnej Szpitala Na Wyspie Sp. z o.o. w Żarach oraz 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ w Żarach. Delegacja wiztowała obydwa szpitale.Spotkanie podsumowało wypracowanie stanowiska w sprawie możliwości i formy współpracy. Ustalono również termin rewizyty, w trakcie której omówiony zostanie katalog usług otwierający możliwość współdziałania w wybranych obszarach zdrowotnych.
czytaj dalej

Odsłonięcie pomnika w Żarach

 • 17-09-2015
Ilustracja do informacji: Odsłonięcie pomnika w Żarach
17 września 2015 w Żarach, z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, różnych organizacji, kompanii honorowej i orkiestry wojskowej, młodzieży, pocztów sztandarowych, odbyła się uroczystość odsłonięcia Pomnika Zesłańców Sybiru. Przy tej okazji wręczono odznaczenia zasłużonym dla Związku Sybiraków. Wygłoszono apel za Sybiraków zmarłych na bezkresnych ziemiach Syberii oraz żołnierzy Sybiraków walczących za wolność i niepodległość Polski, zakończony salwą honorową. Pod pomnikiem złożono wieńce i wiązanki.
Wśród sponsorów znalazło się Starostwo Powiatowe w Żarach, zaś starosta Janusz Dudojć był członkiem Komitetu Honorowego budowy pomnika.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: 2015 09 17 - Żary - odsłonięcie Pomnika Zesłańców Sybiru

1 2 3 4 5 6 ... 9
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook