.

Informacje

VII Lubuski Kongres Kobiet

 • 29-09-2015
Ilustracja do informacji: VII Lubuski Kongres Kobiet
17 października 2015 godz. 11.00 odbędzie się VII Lubuski Kongres Kobiet. Tegoroczne spotkanie będzie miało miejsce w Pałacu Książęcym w Żaganiu przy ul. Szprotawskiej 4.

Od września dla dzieci i młodzieży

 • 13-08-2015

Zapraszamy

Ilustracja do informacji: Od września dla dzieci i młodzieży
Sekcje działają w Żarach, Górzynie, Lipinkach Łużyckich, Mieszkowie, Olszyńcu, Bieczu, Łęknicy, Jasieniu i Tuplicach.

Uwaga producenci mleka

 • 13-08-2015
Ilustracja do informacji: Uwaga producenci mleka
Od 13 sierpnia do 11 września br. Agencja Rynku Rolnego będzie przyjmowała wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie w formie rozłożenia na nieoprocentowane raty opłaty za przekroczenie kwot indywidualnych w roku kwotowym 2014/2015.
 
Wnioski należy złożyć do dyrektora oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę dostawcy hurtowego.
Adresy oddziałów terenowych oraz godziny pracy znajdują się w linku poniżej:
http://www.arr.gov.pl/kontakt-arr/oddzialy-terenowe-arr
 
Do wniosku należy dołączyć:
1. zaświadczenia albo oświadczenie, dotyczące pomocy de minimi s określone w art. 37 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz. U. z 2007 r. Nr 59, poz. 404, z późn. zm.);
2. zaświadczenia albo oświadczenie, dotyczące pomocy de minimis w rolnictwie określone w art. 37 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej;
3. oświadczenie o niezaleganiu:
a) z płatnościami podatków,
b) w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne.
 

Ostrzeżenie meteorologiczne

 • 02-07-2015
Uwaga - UPAŁ

Załączniki

Europa dla obywateli

 • 18-06-2015

Spotkanie informacyjne programu UE "Europa dla obywateli"

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów i innych organizacji oraz instytucji, działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej, na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 23 czerwca 2015 w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom NGO i samorządów, aktywistom, społecznikom i osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie UE "Europa dla obywateli".
Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, jakie działania społeczne, edukacyjne i kulturalne mogą być finansowane w ramach programu, postaramy się także przedstawić sposoby pozyskania partnerów do projektów współpracy europejskiej. "Europa dla obywateli" to program UE wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.
 
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.
 
WIĘCEJ INFORMACJI: www.europadlaobywateli.pl
 

Targi Rolnicze w Löbau

 • 12-06-2015

2. Małe Transgraniczne Targi Rolnicze w Löbau

Szanowni Państwo, już od teraz, wystawcy (produceni produktów lokalnych, regionalnych, ekologicznych, wyrobów ludowych, instytucje działające na rzecz rozwoju obszarów wiejskich) z terenu polsko-niemieckiego pogranicza mają możliwość zgłaszania swojego uczestnictwa w 2. Małych Transgranicznych Targach Rolniczych w Löbau, które odbędą się w dniach 31.10. - 02.11.2014 r. Pierwsza edycja targów zorganizowana w Messe- und Veranstaltungspark Löbau przyciągnęła aż 4.000 osób. Z tego też względu, tegoroczne targi zostaną zorganizowane w hali targowej. Wystawcy na hali targowej będą mieli więcej miejsca do dyspozycji, dzięki czemu będzie możliwa lepsza prezentacja lokalnych produktów i usług.
czytaj dalej

Zdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy

 • 15-05-2015
Ilustracja do informacji: Zdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy
Tylko do 29 maja pracodawcy mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu ministra pracy i polityki społecznej „Kreator miejsc pracy”. 
Konkurs ma na celu wyróżnienie pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz którzy zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r. Nagrody będa wręczane w pięciu kategoriach:
mała, średnia, duża firma oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa.
czytaj dalej

Zamknięty przejazd kolejowy w Grabiku

 • 27-04-2015
Informujemy, że od dnia 11.05.2015 od godz. 7.00 do dnia 22.05.2015 do godz. 22.00 nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego na drodze wojewódzkiej nr 287, na linii kolejowej nr 370, w km 49,417 w miejscowości Grabik.
W związku z powyższym konieczne będzie poprowadzenie objazdu dla samochodów ciężarowych przez Lubsko i Nowogród Bobrzański oraz dla samochodów osobowych przez Lubienice.

Aktywny samorząd

 • 20-04-2015
Starosta Żarski informuje, iż Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach realizuje pilotażowy program "Aktywny Samorząd".
W ramach tego programu osoby posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, rozpoczynający edukację w szkole policealnej lub wyższej, mogą ubiegać się o dofinansowanie.
Nabór wniosków trwa do 30.09.2015 r.
1 ... 2 3 4 5 6 7 8
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook