.

Wydarzenia

Odsłonięcie pomnika w Żarach

 • 17-09-2015
Ilustracja do informacji: Odsłonięcie pomnika w Żarach
17 września 2015 w Żarach, z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, różnych organizacji, kompanii honorowej i orkiestry wojskowej, młodzieży, pocztów sztandarowych, odbyła się uroczystość odsłonięcia Pomnika Zesłańców Sybiru. Przy tej okazji wręczono odznaczenia zasłużonym dla Związku Sybiraków. Wygłoszono apel za Sybiraków zmarłych na bezkresnych ziemiach Syberii oraz żołnierzy Sybiraków walczących za wolność i niepodległość Polski, zakończony salwą honorową. Pod pomnikiem złożono wieńce i wiązanki.
Wśród sponsorów znalazło się Starostwo Powiatowe w Żarach, zaś starosta Janusz Dudojć był członkiem Komitetu Honorowego budowy pomnika.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: 2015 09 17 - Żary - odsłonięcie Pomnika Zesłańców Sybiru

Karolinki czwarte na wojewódzkich

 • 08-09-2015
Ilustracja do informacji: Karolinki czwarte na wojewódzkich
6 września 2015 w Międzyrzeczu, pod partonatem Marszałka Województwa Lubuskiego, odbyło się XVII Lubuskie Święto Plonów. IV miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w kategorii tradycyjnej, zdobyły "Karolinki" z Grabika. Nagrodzony wieniec zdobył wcześniej pierwsze miejsce w konkursie powiatowym. Gratulujemy!
czytaj dalej

Ważna mama, ważny tata

 • 07-09-2015
Ilustracja do informacji: Ważna mama, ważny tata
5 września 2015 w parku przy Al. Jana Pawła II w Żarach odbył się festyn rodzinnny pod hasłem "Ważna mama, ważny tata", zorganizowany przez Lubuski Ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny "Żar". Organizatorzy zaplanowali na ten dzień różne atrakcje, między innymi: ściankę wspinaczkową, Gliniadę, zabawy z klaunem, pokazy sztuk walki, tańca, zumby, ratownictwa medycznego, sprzętu policyjnego i pożarniczego, grupy Star Wars, a także strzelectwo, konkursy, atrakcje organizacji pozarządowych. Odbyły się też spotkania z rodzinami zastępczymi i adopcyjnymi. Można było zasięgnąć porad specjalistów. Na scenie wystąpił kabaret oraz zespoły muzyczne.
Współorganizatorem festynu było Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

Zapraszamy do Zielonego Lasu

 • 07-09-2015
Ilustracja do informacji: Zapraszamy do Zielonego Lasu
5 września 2015 Fundacja Natura Polska oficjalnie podsumowała projekt "Zapraszamy do Zielonego Lasu - etap II", w ramach którego poprzez instalację nowych urządzeń rekreacyjnych, rozbudowano siłownię pod chmurką. Realizacja tego projektu była możliwa między innymi dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Żarach.
czytaj dalej

Witaj szkoło

 • 01-09-2015
Ilustracja do informacji: Witaj szkoło
1 września w szkołach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.
W żarskim Zespole Szkół Ogólnokształcących utworzono w tym roku trzy klasy pierwsze. Nowym uczniom legitymacje szkolne wręczali: Janusz Dudojć, Starosta Żarski i Wicestarosta Małgorzata Issel.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33Galeria zdjęć: 2015 09 01 - Żary - rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Dożynki 2015

 • 31-08-2015
Ilustracja do informacji: Dożynki 2015
30 sierpnia 2015, podczas Dożynek Gminnych w Drozdowie (gm. Żary), przeprowadzony został Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.
W kategorii wieńca tradycyjnego nagrodzono pracę "Karolinek" z Grabika (gm. Żary). Najpiękniejszy wieniec współczesny zaprezentował Dobrochów (gm. Przewóz). Nagrodzone wieńce reprezentować będą Powiat Żarski na Dożynkach Wojewódzkich w Międzyrzeczu - 6 września 2015 r.
 
czytaj dalej

Remonty w szkołach

 • 28-08-2015
Ilustracja do informacji: Remonty w szkołach
Podczas wakacji przeprowadzono remonty w kilku placówkach  oświatowych powiatu żarskiego. Na niezbędne inwestycje Zarząd Powiatu przeznaczył łącznie 547 767,90 zł. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach przeprowadzono roboty budowlane sali gimnastycznej, W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku - modernizację centralnego ogrzewania i remont instalacji kanalizacyjnej, a w Zespole Szkól Samochodowych w Żarach roboty budowlane na warsztatach szkolnych.

Parkrun w Żarach po raz setny

 • 25-08-2015
Ilustracja do informacji: Parkrun w Żarach po raz setny
22 sierpnia 2015 w Żarach odbył się jubileuszowy setny parkrun na pięciokilometrowej trasie wytyczonej w Zielonym Lesie. Wzięło w nim udział 155 uczestników. Biegi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9.00. Podobne organizowane są na całym świecie, w Polsce jest 28 takich miejsc. Żarski parkrun jest jedynym w województwie lubuskim.
Udział w biegach jest bezpłatny, a ich organizacja możliwa jest dzięki sponsorom oraz zaangażowaniu wolontariuszy.
Sponsorem części nagród dla uczestników było Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

„Mistrzowie w pasach” w Żarach

 • 10-08-2015
Ilustracja do informacji: „Mistrzowie w pasach” w Żarach
6 sierpnia 2015  w Żarach odbyła się akcja pod hasłem "Mistrzowie w pasach", dzięki której można było dowiedzieć się, jak prawidłowo zapinać pasy i jak bezpiecznie przewozić dzieci w samochodzie. Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w prawidłowy sposób, dowiedzieli się wszyscy, którzy odwiedzili PIT STOP przy ulicy Katowickiej. Eksperci uczyli, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Gośćmi specjalnymi PIT STOP-u byli eksperci: młodszy inspektor Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, młodszy inspektor Wojciech Pasieczny, emerytowany policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji; biegły sądowy - mgr inż. Tadeusz Diupero - pracownik Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, specjalista w zakresie bezpieczeństwa biernego pojazdów, biegły sądowy w zakresie rekonstrukcji wypadków drogowych i techniki samochodowej.
czytaj dalej

Święto Policji w Żarach

 • 27-07-2015
Ilustracja do informacji: Święto Policji w Żarach
24 lipca 2015 z okazji Święta Policji na uroczystości w Urzędzie Miejskim w Żarach Starosta i Wicestarosta przekazali kluczyki do radiowozów zakupionych dzięki środkom z unijnego programu. Wsparcie finansowe powiatu żarskiego to kwota 105.317,00 zł. Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu, Starostwu Powiatowemu i samorządom gminnym zakupiono w sumie sześć radiowozów - dwa trafią do komendy w Żarach i po jednym do Lubska, Brodów, Jasienia i Trzebiela.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook