.

Wydarzenia

Spotkanie dotyczące planowanej budowy ronda - przebudowy skrzyżowania ulic Artylerzystów, Lotników i Broni Pancernej w Żarach

Ilustracja do informacji: Spotkanie dotyczące planowanej budowy ronda - przebudowy skrzyżowania ulic Artylerzystów, Lotników i Broni Pancernej w Żarach
9 lipca 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie dotyczące planowanej budowy ronda - przebudowy skrzyżowania ulic Artylerzystów, Lotników i Broni Pancernej w Żarach. W rozmowach dotyczących powiatowej inwestycji drogowej, z ramienia powiatu, udział wzięli: Starosta Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel, Członek Zarządu Tomasz Czajkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Żarskiego Wiktor Kułdosz, Naczelnik  Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Joanna Rączkowska – Manaj, Naczelnik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska Mariusz Myśliwy.
Na spotkanie zaproszono przedstawicieli instytucji, które znajdują się w obrębie planowanej inwestycji: Kierownik ZUS Zygmunt Skibiński, Dyrektor Żłobka Miejskiego nr 3 w Żarach Ewa Czarny, projektant galerii Hosso Remigiusz Smolik oraz Bogusława Janicka – Klisz z Gazety Regionalnej, a także projektant ronda Tomasz Grześkowiak.
Dzisiejsze spotkanie było okazją do wymiany spostrzeżeń związanych z rozwiązaniami technicznymi dotyczącymi planowanej inwestycji. Przedstawiciele zaproszonych instytucji mieli możliwość zapoznać się z projektem przebudowy drogi, przekazać swoje uwagi i propozycje korzystne dla instytucji, które reprezentują. Kierownik ZUS zwrócił uwagę na potrzebę zapewnienia miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przy Inspektoracie, a Dyrektor Żłobka na zabezpieczenie chodnika i przejścia dla pieszych, które znajduje się przy wejściu do placówki.
Planowana przebudowa skrzyżowania ulic Artylerzystów, Lotników i Broni Pancernej na rondo jest niezbędną inwestycją, zwiększająca bezpieczeństwo mieszańców miasta Żary.
Projekt wniosku powyższej inwestycji zostanie złożony w roku 2021 do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w celu pozyskania dofinansowania z „Programu Funduszu Dróg Samorządowych”. Powiatowa inwestycja planowana jest na rok 2022, a warunkiem jej realizacji jest uzyskanie środków pochodzących z budżetu państwa, oraz partycypacja w kosztach ze strony Urzędu Miejskiego w Żarach – Burmistrz Danuta Madej wstępnie zadeklarowała wsparcie finansowe dla tej ważnej dla miasta Żary inwestycji budowy ronda.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook